K-komputer

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
1111111222222.jpg

K-computer

K-computer - суперкомп'ютер, який будує компанія Fujitsu в Японії для одного з інститутів RIKEN. Названий японський словом "кеі", що означає квадрильйон. 20 липня 2011 року комітет проекту ТОП500 проінформував, що на основі вимірювання продуктивності тестом LINPACK, К посів перше місце у світі, досягши продуктивності 8,162 петафлопс та обчислювальної ефективності 93,0%. Попередній рекорд був встановлений на китайському суперкомп'ютері NUDT Tianhe-1A, продуктивність якого сягала 2,507 петафлопс. Список рекордів продуктивності суперкомп'ютерів оновлюють щопівроку, і часта зміна перших позицій свідчить про швидкі темпи нарощування обчислювальних потужностей. В 37-й редакції списку TOP500, який був представлений на 26-й міжнародній конференції з суперкомп´ютерів у Гамбурзі, «K computer» посів перше місце.

Характеристика

К-computer використовує 88128 2-гігагерцових 8 ядерних процесорів SPARC64 VIIIfx виробництва Fujitsu, змонтованих в 864 стійки. Кожна стійка містить 96 обчислювальних вузлів та 6 вузлів вводу/виводу. Кожен обчислювальний вузол містить один процесор та 16 ГБ пам'яті. Встановлене водяне охолодження зменшує споживання електроенергії та покращує стійкітсь до збоїв.

K-computer сьогодні

Японський суперкомп'ютер K Computer проводить розрахунок моделі найбільшою нейронної мережі на сьогоднішній день. Міжнародна група дослідників, до складу якої увійшли учені з японського інституту RIKEN, працюючі у рамках програми HPCI Program for Computational Life Sciences, Технологічного інституту університету Окінави (Okinawa Institute of Technology Graduate University, OIST) і дослідницького центру Forschungszentrum Julich, Германію, використовуючи обчислювальні потужності японського суперкомп'ютера K Computer, який в 2011 році займав перший рядок рейтингу Top, - 500, зробив обчислення математичний модель найбільший на сьогодні нейронний мережа. Проведення такого масштабного моделювання стало можливим завдяки розробці і впровадженню нових структур даних для моделюючого програмного забезпечення NEST, яке є загальнодоступним програмним забезпеченням і яке може використати кожен учений у світі. Використовуючи програмне забезпечення NEST, група дослідників з Інституту нейробиологии і медицини центру Julich під керівництвом Маркуса Дисмана (Markus Diesmann) і Абигейл Моррісон (Abigail Morrison) побудувала математичну модель мережі, що складається з 1.73 мільярдів нейронів, пов'язаних 10.4 трильйонами синапсів.

2222233333333.jpg

Джерела

https://uk.wikipedia.org/wiki/K_computer

http://www.dailytechinfo.org/infotech/5049-yaponskiy-superkompyuter-k-computer-proizvodit-raschet-modeli-samoy-bolshoy-neyronnoy-seti-na-segodnyashniy-den.html