Технології які підтримуються процесорами. СПК

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Довідник Список використаних джерел Список учасників НОП

Технології Intel

Hyper-Threading

Hyper-Threading - розробка компанії Intel для реалізації технології одночасна багатопоточність в процесорах на мікроархітектурі NetBurst . Розширена форма суперпоточності RuEn, що вперше з'явилася в процесорах Intel Xeon і пізніше додана в процесори Pentium 4 . При цьому одне фізичне ядро ​​процесора операційна система визначає як два роздільних процесора. Ця технологія збільшує продуктивність процесора за певних робочих навантаженнях шляхом надання « корисної роботи ». У процесорах Core 2 Duo підтримка технології Hyper-Threading не було реалізовано. У процесорах Core i3 і Core i7 знову використовується Hyper-Threading, при цьому кожне фізичне ядро ​​процесора визначається операційною системою як два логічних. Також ця технологія присутня в деяких процесорах серії Atom.

Turbo Boost

Turbo Boost - технологія компанії Intel для автоматичного збільшення тактової частоти процесора понад номінальної, якщо при цьому не перевищуються обмеження потужності, температури і струму в складі розрахункової потужності (TDP). Це призводить до збільшення продуктивності однопотокових і багатопоточних додатків. Фактично , це технологія « саморозгону » процесора.

Доступність технології Turbo Boost не залежить від кількості активних ядер , проте залежить від наявності одного або декількох ядер, що працюють з потужністю нижче розрахункової. Час роботи системи в режимі Turbo Boost залежить від робочого навантаження, умов експлуатації та конструкції платформи.

Технологія Intel Turbo Boost зазвичай включена за замовчуванням в одному з меню BIOS.

Intel vPro

Технологія Intel vPro являє собою вбудований в процесор комплекс засобів управління і забезпечення безпеки, призначений для вирішення завдань в чотирьох основних областях інформаційної безпеки:

1) Управління погрозами, включаючи захист від руткітів, вірусів та іншого шкідливого ПЗ

2) Конфіденційність і точковbq захист доступу до веб-сайту

3) Захист конфіденційних особистих і ділових відомостей

4) Віддалений і місцевий моніторинг, внесення виправлень, ремонт ПК і робочих станцій.

Технології термоконтроля

Технології термоконтроля захищають корпус процесора і систему від збою в результаті перегріву за допомогою декількох функцій управління температурним режимом. Внутрікристалічної цифровий термодатчик температури (Digital Thermal Sensor - DTS) визначає температуру ядра, а служби управління температурним режимом при необхідності знижують енергоспоживання корпусом процесора, тим самим зменшуючи температуру, для забезпечення роботи в межах нормальних експлуатаційних характеристик.

SpeedStep

SpeedStep - енергозберігаюча технологія Intel , в основі якої лежить динамічна зміна частоти і енергоспоживання процесора. Розробка йшла під робочою ім'ям Geyserville, включає модифікації: SpeedStep , SpeedStep II і SpeedStep III.

SpeedStep вперше був впроваджений в процесорах Mobile Pentium III .

C1E - одна з функцій енергозбереження процесорів. Стан C1E дозволяє знизити напругу при переході процесора в стан HALT , що застосовується при низькому рівні завантаження системи. При цьому знижується рівень енергоспоживання системи при низькому завантаженні процесора.

Технології AMD

CoolCore

  • Дозволяє знижувати енергоспоживання шляхом відключення невикористовуваних частин процесора.
  • Роздільна система для контролера пам'яті і логіки процесора дозволяє керувати напругою і відключати їх незалежно один від одного.
  • Працює автоматично без необхідності підтримки з боку драйвера або BIOS
  • Дозволяє незалежно управляти частотами кожного ядра

Independent Dynamic Core

Independent Dynamic Core дозволяє кожному ядру процесора працювати на власній частоті. Зроблено динамічне и незалежна зміна тактової частоти кожного ядра процесора. Є п'ять енергетичних рівнів, які економлять енергоспоживання. Змінює чистоту ядра, а не напругу. Напруга всіх ядер однакова і з'ясовується того ядра, яке працює на максимальній тактовій частоті.

AMD представила процесори нового покоління

Загалом в AMD представили три групи процесорів: 2013 AMD Elite Mobility Platform (раніше відомі під кодовим ім’ям Temash), 2013 AMD Mainstream APU Platform (Kabini) і 2013 Elite Performance APU Platform (Richland).

Temash є урізаною версією Kabini і мають нижчі значення TDP (максимального тепловиділення) при нижчих тактових частотах. Temash, що виготовляються на базі 28-нм технології, призначені для систем початкового рівня.

У цю групу входять три процесори: A6-1450 (4 ядра), A4-1250 (2 ядра) та A4-1200 (2 ядра). Їх TDP становить 3,9 і 8 Вт

У другу групу, Kabini, увійшли п’ять процесорів. З них три мають по 2 ядра і два – по 4 з TDP від 9 до 25 Вт

Процесори третьої групи, Richland, є найпотужнішими. До них відносяться сім чипів, чотири з яких є 4-ядерними. TDP процесорів знаходиться від 17 до 35 Вт. Максимальна базова тактова частота дорівнює 2,9 ГГц (A6-5357M), а максимальна частота в режимі роботи технології AMD Turbo Core – 3,5 ГГц. При цьому Turbo Core є привілеєм даної групи, всі процесори, що входять до її складу, підтримують цю технологію.

У AMD запевняють, що нове покоління APU пропонує на 172% вищу процесорну продуктивність і на 212% – графічну на Ватт споживаної потужності, а також електроживлення, покращене на 25%. Максимальний час автономної роботи становить від 11 до 13 годин.