Тема 8. Google Chrome OS

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Вікно Google Chrome Operating System

Розробник - Google Inc.

Родина ОС - Unix-подібна

Стан проекту - Робочий код випущений як Chromium OS

Останній стабільний випуск - 30.0.1599.101/ 14 жовтня 2013

Платформи, що підтримуються - x86, ARM

Тип ядра - Монолітне (Linux)

Інтерфейс - графічний (на веб-базі)

Ліцензія - Google Chrome OS Terms of Service

Google Chrome Operating System - операційна система компанії Google , що є відкритим програмним забезпеченням , призначеним для нетбуків і пристроїв на процесорах ARM або x86. Google Chrome OS побудована на ядрі Linux з використанням браузера Google Chrome , який працює в новій , спеціально розробленій віконній системі . Вихідний код системи був відкритий 19 листопада 2009 року в якості проекту Chromium OS . Перші нетбуки , що поставляються в комплекті з Google Chrome OS , очікувалися в другій половині 2010 року , проте їх випуск затягнувся і був перенесений на другу половину 2011 року.

Позиціонування Google Chrome OS

Головною особливістю буде домінування веб -додатків над звичайними функціями ОС. Ключова роль при цьому відводиться браузеру . Стратегія створення нового продукту передбачає архітектуру , невимогливу до апаратних ресурсів персонального комп'ютера , використовуваного для виходу в мережу Інтернет. Тенденція перенесення центру ваги з ПК користувача на Інтернет-ресурси простежується і на багатьох інших продуктах Google і відповідає ідеології « хмарних обчислень » (англ. Cloud computing ) .

Google повідомляє , що основними особливостями нової ОС з точки зору кінцевих користувачів будуть :

  • швидкість: завантаження , виходу в Інтернет , отримання електронної пошти і т. п.
  • тісна інтеграція з інтернет-сервісами ;
  • надійність роботи ;
  • забезпечення безпеки в автоматичному режимі;
  • автоматичне оновлення ;
  • простота.

Chrome OS задумана як практична реалізація концепцій стандартизованого віртуального робочого місця ( DaaS ) і віддаленого доступу до веб -додатку (SaaS) . Це знімає з користувачів необхідність виконання функцій системного адміністратора , таких як отримання ( скачування ) дистрибутивів , встановлення та оновлення додатків. Втрата або поломка пристрою ( нетбука або ноутбука) стає менш критична , оскільки отримати доступ до даних можна з будь-якого іншого комп'ютера з Chrome OS через логін і пароль від аккаунта Google. Однак при крадіжці пароля зловмисники зможуть непомітно для користувача отримати доступ до його даних . Chrome OS не підійде для користувачів ресурсоємних додатків (графічні програми , великі обсяги редагування). Також не планується підтримка поширених сьогодні пристроїв на звичайних жорстких дисках ( НЕ SSD) . Багатокористувальницькі особливості операційної системи наочно демонструє її прототип - ОС Chromium. Візуальне оформлення ОС буде витримайте в мінімалістському стилі , в дусі браузера Google Chrome. Апаратне забезпечення і розробка

Google Chrome OS позиціонується як операційна система для різних пристроїв - від маленьких нетбуків до повнорозмірних настільних систем і підтримує x86 - і ARM- архітектури процесорів. Команда Google Chrome OS працює з багатьма технологічними компаніями з метою проектування і розробки нових пристроїв , що забезпечують високу якість роботи користувачів . Серед них такі компанії , як Acer , Adobe , ASUS , Freescale Semiconductor , Lenovo , Qualcomm , Texas Instruments , Toshiba , NVIDIA. Також у розробці приймає участь компанія Intel , співпраця з якої почалося «за деякий час » до офіційного анонсу. Dell також розглядає можливість тестування Chrome OS. Результатом такої спільної роботи стали хромбукі . Прикладне програмне забезпечення

В офіційному блозі Google Russia повідомляється наступне: Для розробників додатків платформою буде веб . Всі існуючі веб -додатки будуть працювати на ОС Google Chrome автоматично , а нові можна буде писати з використанням будь-якої веб -технології. І , звичайно, ці програми будуть працювати не тільки на Google Chrome ОС , але і в будь-яких браузерах стандартних ОС: Windows , Mac і Linux , надаючи розробникам найбільшу базу користувачів усіх платформ.

Критика

Система зазнала критики експертів за нездійсненні на їх думку обіцянки в галузі забезпечення інформаційної безпеки , хоча для ядра Linux , на якому заснована система , за весь період його існування та активного використання шкідливі програми (у формі експлойтів ) з'являлися досить рідко і існували недовго .

Історія створення

7 липня 2009 було офіційно оголошено про намір Google створити нову операційну систему. В Інтернет регулярно публікуються зображення , що видаються за « скріншоти Google Chrome OS ». Зокрема , перша партія знімків екрану з'явилася наступного дня після оголошення про роботу Google над операційною системою , проте ще через день їх автор повідомив , що це жарт.

  • З'явилися повідомлення , що Chrome OS з'явиться на нетбуках в листопаді 2009 року. Chrome OS буде встановлено на китайські нетбуки з оригінальним процесором Loongson з ARM - подібної архітектурою.
  • У листопаді 2009 з'явилася перша офіційна бета- версія Chrome OS від Google під брендом Chromium. Через кілька тижнів Dell повідомив про створення своєї версії Chrome OS.
  • У грудні 2009 керівництво Google зробило заяву про принципову можливість об'єднання в майбутньому Chrome OS і Android в єдину операційну систему.
  • У травні 2011 року на конференції Google I / O компанія Google представила перші серійні ноутбуки (так звані Chromebook ) під управлінням операційної системи Chrome OS.

Chromium OS

Вікно Chromium OS

Chromium OS - операційна система з відкритим вихідним кодом , версія Chrome OS для розробників компанії Google. Вихідний код Chrome OS був відкритий 19 листопада 2009 під ліцензією BSD як Chromium OS .

Альфа - реліз включає сторінку додатків , яка запускається кнопкою у верхньому лівому куті екрану. Сторінка містить посилання на веб -додатки Google , такі як Gmail , Google Apps , і YouTube , а також Yahoo mail , Pandora , Hulu , Facebook , і Twitter. Chromium містить також калькулятор , годинник , індикатор заряду батарей і індикатор статусу мережевого з'єднання. Натискання функціональної клавіші F12 включає багатовіконний режим з можливістю відкриття додаткових вікон браузера і перемикання між ними. Клавіша F8 виводить розкладку клавіатури з клавішами « Шорт - Кат » , включаючи завдання і диспетчерів в порівнянні з браузером Chrome , і навіть консоллю для інтерпретації команд. Визначальними особливостями системи є:

  • У документації Google , що містить попередню інформацію , описується трирівнева архітектура: вбудоване програмне забезпечення , веб -браузер і віконний менеджер , системні програми та програми користувача.
  • Вбудоване програмне забезпечення для прискорення часу завантаження не перевіряє готовність апаратного забезпечення , наприклад , такого як дисковода гнучких дисків , яке в даний час все менше використовується в комп'ютерах і не використовується в нетбуках. Перевірка кожного кроку завантаження сприяє посиленню безпеки і сприяє відновленню системи .
  • Системні програми включають ядро Linux з соответствущий виправленнями та доповненнями для прискорення завантаження і загального швидкодії .
  • Додатки користувача включають в себе тільки найнеобхідніше і управляються Upstart , завдяки чому сервіси та служби запускаються в паралельних потоках , з можливістю перезапуску , і реалізується відстрочка запуску окремих сервісів для прискорення завантаження .
  • Віконний менеджер обробляє взаємодія користувача з клієнтськими вікнами , як і більшість подібних віконних менеджерів X window .

ранні збірки

У травні 2010 року скомпільована версія все ще знаходиться в розробці коду була завантажена з інтернету більше мільйона разів . Найбільш популярна версія була викладена Лайамом МакЛохлін , 17 -річним студентом з Манчестера , опублікована під назвою « Hexxeh ». Маклохлін опублікував збірку , що дозволяє завантажувати Chromium з USB -накопичувача і включає реалізацію функціональних можливостей , не реалізованих на момент складання інженерами Google , як , наприклад , підтримки мови програмування Java. Google не очікував , що користувачі будуть використовувати Chromium OS до її офіційного релізу. Сундар Пічаї , віце -президент Google з управління продуктами , каже: « такі речі , як Hexxeh , змушують дивуватися ». Пічаї сказав , що ранні релізи принесли несподівані наслідки . «Якщо ви робите відкрите програмне забезпечення , ви самі повинні бути відкриті ».

Хромбук

Хромбук

Хромбук (англ. Chromebook , від Chrome OS і netbook ) - нетбук , що працює під управлінням операційної системи Chrome OS. Chrome OS передбачає досить нестандартний для сучасних ноутбуків підхід до роботи з програмами та даними . Зокрема , програми пропонується не встановлювати на жорсткий диск , а використовувати у вигляді веб -сервісів , відкриваючи їх у вікні браузера Chrome.Прі цьому дані в основному зберігаються на серверах Google. Найбільш відомим сервісом є Google Docs , як альтернатива Microsoft Office) . Файли можна зберігати і в локальній пам'яті , наприклад , завантажені з інтернету фотографії , музичні і відеофайли . Chromebook Pixel також відтворює Full -HD відео , аудіо c SD карти.

  • У жовтні 2012 року Саймон Фіппс , заявив в InfoWorld , що «лінія Chromebook , мабуть , найуспішніша Linux десктоп / ноутбук лінійка комп'ютерів , яку ми бачили до теперішнього часу»
  • Перші хромбукі надійшли в продаж у червні 2011 року. Станом на березень 2012 року випускаються тільки фірмами Acer (модель Acer Cromia Wi -Fi ) і Samsung ( модель Samsung Series 5 Chromebook ) . Проведена сертифікація та існують фотографії хромбука від Sony (модель Sony Vaio VCC111 Series ) .
  • 18.10.2012 Google представила давно очікуване рішення - 11,6 -дюймовий хромбук на базі процесора ARM вартістю всього 250 доларів.
  • 22.02.2013 Google представила Chromebook Pixel - з дозволом екрану 2560x1700 пікселів , ціною від 1299 доларів.


Посилання

[[1]]

[[2]]

[[3]]

[[4]]

[[5]]

[[6]]