Портфоліо проекту до тренінгу за програмою "Навчання для майбутнього" Ростокіна Дарія 2017

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук



Назва навчальної теми: "Українська народна лялька-мотанка іграшка чи оберіг?"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний: Образотворче мистецтво

Другорядний: Трудове навчання

Вік учнів, клас

11-12 років 6 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Основною задачею проекту є ознайомлення із символікою та обереговою функцією ляльки-мотакни. Учні будуть досліджувати, що таке лялька-мотанка, сакральний оберіг, види ляльок-мотанок за призначенням. Чому на ляльку називають іграшка та оберіг одночасно. Учні будуть вивчати: 1. Поняття ляльки-мотанки. 2. Символіка українських народних ляльок. 3. З яких частин складається лялька. 4. Дослідження різних видів ляльок у групах. 5. Створення власних ляльок-мотанок у групах. Кінцевим продуктом діяльності учнів у проекті будуть нові знання про ляльку-мотанку, та усвідомлене розуміння того, що вона собою представляє та уособлює.

План вивчення теми (вставити файл)

Учні будуть вивчати: 1. Поняття ляльки-мотанки. 2. Символіка українських народних ляльок. 3. З яких частин складається лялька. 4. Дослідження різних видів ляльок у групах. 5. Створення власних ляльок-мотанок у групах. Кінцевим продуктом діяльності учнів у проекті будуть нові знання про ляльку-мотанку, та усвідомлене розуміння того, що вона собою представляє та уособлює.

План проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Використання запитань впродовж вивчення теми для з’ясування розуміння студентами Основних запитань. Визначення попередніх знань студентів щодо теми та того, що саме вони знають про Ляльку-мотаанку відбувається при заповненні ними опитування для визначення навчальних потреб. Під час створення своїх презентацій, які роблять учні впродовж вивчення теми, вони мають використовувати Форма оцінювання презентацій проекту, яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд їх презентацій дозволяє оцінити розуміння учніві, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку.

[ https://drive.google.com/open?id=1mbFwRl6zmpxX_WmY9Re8y1vW6JhScEt_ Вхідне оцінювання. Таблиця ЗХД]

Інтернет-опитувальник до проекту

Форма оцінювання презентацій проекту

Шаблон оцінювання результатів діяльності

[ https://drive.google.com/open?id=1dhSSKDpE5Cxxwu-8rhPgjk8YVMT623zc Форма оцінювання самоспрямування]

Діяльність учнів та вчителя

На початку проектної діяльності ознайомлюю учнів з особливостями методу проектів. Буклет 1 сторінка Буклет 2 сторінка

Використання запитань впродовж вивчення теми для з’ясування розуміння учнями Основних запитань. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про ляльку-мотанку та її магічне значення відбувається при заповненні ними опитування для визначення навчальних потреб. Під час створення своїх презентацій, які ведуть студенти впродовж вивчення теми, вони мають використовувати Форма оцінювання вікі-статей проекту «Українська народна лялька-мотанка іграшка чи оберіг?», яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд презентацій дозволяє оцінити розуміння учнів та при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку.

До початку проекту 1. Переглядає теоретичні матеріали, які стосуються методу проектів. 2. Готує буклет про метод проектів, диференційовані дидактичні матеріали для учнів, матеріали для оцінювання, інструкції, матеріали для фасилітації, розробляє анкету для попереднього опитування, обробляє результати анкетування, створює учительську презентацію. 3. Розміщує на блозі інформацію про початок роботи над проектом та інформаційні матеріали для проекту.

На початку проекту 1. Демонструє учням учительську презентацію. Робота в проекті починається із бесіди «Що ми знаємо про Ляльку-мотанку», під час якої перед учасниками проекту ставляться запитання і демонструється презентація: "Українська народна лялька-мотанка іграшка чи оберіг?"

Учні будуть вивчати: 1. Поняття ляльки-мотанки. 2. Символіка українських народних ляльок. 3. З яких частин складається лялька. 4. Дослідження різних видів ляльок у групах.

У результаті обговорення чітко формулюємо цілі проекту та пропонуємо відповісти на запитання вхідного опитування (результати опитування допоможуть вчителю у плануванні своїх дій). 2. Допомагає учням об'єднатися у групи та вибрати лідера, розподілити обов'язки, затверджує графік роботи над проектом в кожній групі. Обговорюємо тематичні запитання: Для чого придумали іграшки? Яке призначення ляльок-мотанок? і обговоруємо їх.

Під час проведення проекту учні мають можливість пройти тест на тему "Види ляльки-мотанки" Тест, де кожен учень має написати правильну відповідь, який допоможе їм перевірити свої знання з даної теми.

3.Створює електронний журнал проекту. В ході проекту 1.Консультує учнів під час роботи над проектом. 2.Диференціація буде відбуватися завдяки розробці різнорівневих завдань. 4. Фасилітація буде відбуватися завдяки наданню учням інструкцій, шаблонів та інших форм допомоги у викладанні завдань. 4.Відстежує роботу учнів, створює ситуацію успіху для найбільш проблемних учнів. 5. Оцінювання учнівських комп’ютерних робіт, їх діяльності в ході виконання проектів буде відбуватися завдяки формам критеріїв оцінювання. 6.Готує учнів до публічної презентації своїх робіт. Наприкінці проекту 1.Проводить презентацію проекту для запрошених (учні інших класів, батьки, адміністрація).

7. Підводить підсумки проекту, допомагає учням провести рефлексію (що вийшло, що ні та чому?).

Захист проекту здійснюється у вигляді презентування власних презентацій, на яких кожен учень показуватиме власну презентацію учнівська презентація.

[[Документ для фасилітації: https://drive.google.com/open?id=1WRh_eK3hwJghT_NKyg2hwHbkodE5zSS3 буклет 1 https://drive.google.com/open?id=1bA3zzZIUg0eKtR7SIIvA7Mqg0QHgPcyi буклет 2]]

Відомості про автора

Ростокіна Дарія Владиславівна

Фах, навчальний предмет

Бакалавр художньо-графічних дисциплін

Навчальний заклад

ЦДПУ ім. В. Винниченка

Місто\село, район, область

Кропивницький

Контактні дані

Власний блог

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

з 5 по 9 лютого 2018 року

Місце проведення тренінгу

м. Кропивницький, Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Тренери

Андронатій Павло Іванович - викладач кафедри інформатики

Фурсикова Тетяна Володимирівна - Заступник декана мистецького факультету з навчально-методичної роботи – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри образотворчого мистецтва та дизайну