Портфоліо проекту до тренінгу за програмою "Навчання для майбутнього" Павлюк Марина 2018

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук



Назва теми

«Відлига»: десталінізація, кукурудзяний бум та “Кузькіна мать”


УКРАЇНА В УМОВАХ ПОЛІТИЧНОЇ ТА ЕКОНОМІЧНОЇ ЛІБЕРАЛІЗАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА (середина 1950-х — середина 1960-х рр.)
Хрущов з кукурузою.jpg

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Історія України

Вік учнів, клас

  • 11 клас
  • 16 років

Стислий опис проекту

Проект присвячений вивченню теми УКРАЇНА В УМОВАХ ПОЛІТИЧНОЇ ТА ЕКОНОМІЧНОЇ ЛІБЕРАЛІЗАЦІЇ СУС­ПІЛЬСТВА (середина 1950-х — середина 1960-х рр.), яка передбачена навчальною програмою з історії України для 11 класу. В процесі вивчення теми та роботи над дослідженням теми проекту учні поділені на три мобільні групи, кожна з яких має власне тематичне запитання та відповідні йому змістовні. Для кращого усвідомлення інформації учні виконують запропоновані кожній групі завдання. Перша та третя групи виконують презентацію в PowerPoint, друга група працює над запропонованою темою у форматі вікі-статті.

План вивчення теми

План впровадження теми

План вивчення теми

Оцінювання

Оцінювання роботи учнів розпочинається із заповнення таблиці ЗХД(“Знаю”, “Хочу дізнатися!”, “Дізнався!”). Учням запропоновано на аркуші паперу записати в стовпчик під заголовком “ЗНАЮ!” тенденції розвитку держави та окремих сфер суспільного життя в перше повоєнне десятиліття. Після демонстрації вчительської презентації учні поодинці або в групах формулюють запитання, які вони хочуть вивчити та записують під заголовком «Хочу дізнатися». Потім, коли учні починають відповідати на питання проекту, вони записують отриману інформацію в наступну колонку – «Дізнався». Вчитель оцінює діяльність окремих учнів та груп, зокрема, в процесі їхньої роботи, відвідування уроків, співбесід (та електронне спілкування з учнями через Інтернет), де він бачить прогрес роботи учнівських груп, віднайдені джерела, Інтернет-ресурси, літературу. Разом з тим, вчитель бере до уваги їхні міркування стосовно шляхів вирішення питання та, за потреби, допомагає виправити помилки в ході роботи. Зустрічі в ході проекту показуватимуть готовність (чи неготовність) учнів до переходу на наступний етап у роботі над проектом. Також вчитель буде намагатися сприяти самооцінюванню і рефлексії, шляхом пропозиції учням оцінити власну роботу, свої думки і навчання та свої товаришів, методи їх поліпшення. Завершальний етап оцінювання розпочинається із презентації і захисту учнівських робіт (критерії яких визначені вчителем ще на початку проекту), остаточним заповненням таблиці «ЗХД» та контролю знань з теми шляхом нескладного тестування (Форма Google). Після цього вчитель займається підсумковим оцінюванням (100 балів переводиться в 12 бальну систему оцінювання) та виставляє підсумкові оцінки кожному учню в журнал.


Опитування

ТАБЛИЦЯ "ЗХД"

Критерії оцінювання вікі-статті

Критерії оцінювання презентації

Оцінювання інформаційних ресурсів Інтернету

Контрольна робота

Журнал оцінювання учнів

Діяльність учнів та вчителя

Діяльність вчителя на початковому етапі роботи полягає в підготовці до впровадження проекту (актуалізація знань про метод проекту, оголошення мети, умов проекту, постановка задач, оголошення основних критеріїв оцінювання роботи учнів). Проміжним результатом підготовки є розробка буклету на тему “Метод проектів” та підготовка форми опитування учнів задля виявлення попереднього багажу знань. Підготовчий етап роботи полягає у ознайомленні учнів з цілями проекту, постановка ними своїх особистих цілей. Далі учні об’єднуються в групи, розподіляють обов’язки, складають графік роботи над проектом. Важливим видом роботи учнів на даному етапі є заповнення таблиці “ЗХД” (перші дві колонки: “Знаю”, “Хочу дізнатись”).

Вчитель відслідковує просування учнів по проекту та допомагає їм, проводить групові та індивідуальні консультації, здійснює ведення електронного журналу проекту. Групи займаються пошуком джерел інформації, виконують дидактичні завдання, створюють презентації та вікі-статті. Підготовка до презентації своїх проектів. Презентація результатів роботи. Учні здійснюють самооцінювання своєї роботи і взаємооцінка робіт своїх однокласників. Презентація результатів дослідження на підсумковому уроці. Рефлексія результатів роботи над проектом у формі заповнення таблиці “ЗХД” - третя колонка “Дізнався!”. Після презентації власних проектів учням пропонується виконати контрольну роботу для перевірки здобутих знань. В оцінюванні учнів, в рамках проекту, будуть враховуватись залученість учня в роботу дослідницької групи та оцінка за контрольну роботу. Оцінки вчитель вносить до Журналу оцінювання учнів і оголошує їх учням.


На початку роботи вчитель готує буклет на тему: "Метод проектів"

Метод проектів Павлюк сторінка 1 2018.jpg Метод проектів Павлюк сторінка 2 2018.jpg


На початку проекту учні проходять міні-опитування для виявлення загальної ерудованості з теми проекту Опитування

Документ для фасилітації

Презентація вчителя

Презентація учня

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Марина Павлюк

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Кропивницький

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

з 5 по 9 лютого 2018 року

Місце проведення тренінгу

м. Кропивницький, Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Тренери