Портфоліо проекту до тренінгу за програмою "Навчання для майбутнього" Гонтар Ольга 2018

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук



Назва навчальної теми

Як вийшли на волю "азійські тигри"?

Тигри.jpg

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет: всесвітня історія

Другорядні предмети: географія, економіка

Вік учнів, клас

16 - 17 років, 11 клас

Стислий опис проекту

Навчальний проект створений для учнів 11-х класів, які вивчають всесвітню історію за рівнем стандарту. Він розрахований на підготовку строком в 3 – 4 тижні та представлення результатів в ході одного 45-хвилинного уроку. Актуальність даного проекту полягає в необхідності розширення знань учнів з недостатньо висвітлених тем в шкільному курсі історії. Мета проекту – детальне дослідження історичного розвитку нових індустріальних країн другої половини ХХ – початку ХХІ ст. Знайомство учнів із завданнями проекту відбувається під час перегляду вчительської презентації. Із учнів формуються 4 групи дослідників, кожна з яких обирає собі тему із переліку зазначених вчителем. Групи мають право обрати форму, в якій представлятимуть результати своєї роботи – презентацію або учнівську публікацію. Учням рекомендується представити свої дослідження (презентацію чи публікацію) на наступні теми:

1. Особливості соціально-економічного та політичного розвитку Республіки Корея в 1960 – 2000-і рр.

2. Модернізаційні процеси в Сінгапурі в 1960 -2000-х рр.

3. Становлення Тайваню як нової індустріальної країни.

4. Піднесення Гонконгу в 1960 – 2000-х рр.

Вчитель виконує роль організатора та координатора проекту, допомагає учням методичними вказівками та порадами. Демонстрація результатів учнівських дослідницьких робіт буде здійснена на уроці під час вивчення даної теми. Таким чином, учні вже будуть знайомі з матеріалом та матимуть змогу спільно сформулювати висновки щодо феномену розвитку нових індустріальних країн, тлумачити причинно-наслідкові зв’язки між процесом деколонізації та його впливом на розвиток цих держав, характеризуватимуть роль окремих особистостей у процесі становлення «азійських тигрів». За підсумками уроку учням пропонується виконати самостійну тестову роботу для перевірки здобутих знань. В оцінюванні учнів, за результатами проекту, будуть враховуватися такі складові:

- робота учня в дослідницькі групі, учасником якої він був;

- оцінка за підсумками самостійної тестової роботи.

План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання роботи учнів здійснюється в три етапи. Перший етап розпочинається із заповнення таблиці «ЗХД», де в першій колонці учні записують знання, які вони вже мають з даної теми. Під час перегляду учительської презентації, учні записують до таблиці те, що вони хочуть дізнатися в ході проектної діяльності, заповнюючи другу колонку. Третю колонку учні заповнюють наприкінці виконання проекту, коли записують те, що вони дізналися за результатами власних досліджень. На другому етапі, в ході вже активної роботи учнів, вчитель виконує спостереження за ними, проводить консультації, координує діяльність. Вчитель споглядає як проводяться учнівська робота, враховує налаштованість учнів на результат. Якщо в учнів виникають затруднення в пошуку чи оформленні інформації, то вчитель використовує інструменти оцінювання, такі як: підказки, нагадування, а також в ході роботи над проектами здійснюється взаємоперевірка та самооцінювання. На заключному етапі здійснюється демонстрація учнівських робіт (презентації чи публікації на вибір учнів) та їх оцінювання вчителем та учнями (відповідно до критеріїв оцінювання учнівських робіт задекларованих вчителем на початку проекту). Учні завершують заповнення таблиці «ЗХД» та виконують самостійну тестову роботу на базі сервісу «Google Forms». На завершення вчитель підраховує підсумкові бали – окремо за роботу в одній з дослідницьких груп (100 балів переводиться в 12) та за результатами тестування «Google Forms» (100 балів переводиться в 12). Таким чином, за результатами проектної діяльності, вчитель вносить кожному учневі до журналу дві підсумкові оцінки.

Опитування "Визначення навчальних потреб учнів"

Таблиця "ЗХД"

Критерії оцінювання учнівської презентації

Критерії оцінювання учнівської публікації

Підсумковий тестовий контроль

Діяльність учнів та вчителя

Перед початком роботи над проектом вчитель за допопомогою буклету ознайомлює учнів з особливостями проектної діяльності на уроках історії Оляна.jpg Оляна 2.jpg

Для визначення навчальних потреб учнів у ході проектної роботи над темою "Як вийшли на волю "азійські тигри"?" вчитель пропонує їм пройти опитування, яке допоможе актуалізувати знання та активізувати дослідницьку роботу. З'ясувавши за допомогою опитування свої знання з теми проекту учні заповнюють першу колонку таблиці "ЗХД" - "Що я знаю?". Далі вчитель знайомить учнів із вчительською презентацією, яка є своєрідним планом роботи учнів. Тут вони ознайомлюються із ключовим, тематичними та змістовими питаннями теми, які слугуватимуть опорними пунктами для виконання їх проектних завдань. Презентація також містить корисну інформацію щодо Інтернет-ресурсів та джерел, які знадобляться під час створення проектів. Поряд з цим, вчитель зазначає основні вимоги, особливості організації та критерії оцінювання даних видів роботи: презентації та публікації. Після цього учні обговорюють питання теми, обираючи найбільш цікаву для себе. Кожна група отримує свої завдання, відповідно до теми, яку вона обрала (документ для фасилітації):

Група №1. Досліджує питання «Особливості соціально-економічного та політичного розвитку Республіки Корея в 1960 – 2000-і рр.» та представляє результати свого дослідження у вигляді презентації чи публікації, яка повинна містити такі пункти:

1.Який вплив мали реформи Пак Чжон Хі на розвиток Республіки Кореї в 60 - 70-х рр. ХХ ст.?

2. Особливості становлення Республіки Кореї як нової індустріальної країни.

Група №2. Досліджує питання «Модернізаційні процеси в Сінгапурі в 1960 -2000-х рр.» та представляє результати свого дослідження у вигляді презентації чи публікації, яка повинна містити такі пункти:

1. Причини піднесення Сінгапуру

2. Які реформи були проведені в Сінгапурі в 1960 - 2000-х роках?

3. Стратегія розвитку Сінгапуру Лі Куан Ю

Група №3. Досліджує питання «Становлення Тайваню як нової індустріальної країни в 1960 – 2000-х рр.» та представляє результати свого дослідження у вигляді презентації чи публікації, яка повинна містити такі пункти:

1. Який вплив мала громадянська війна в Китаї 1927 - 1950 рр. на розвиток Тайваню?

2. Які заходи були проведені в політичній та економічній сферах Тайваню, що призвело до його стрімкого зростання?

Група №4. Досліджує питання «Піднесення Гонконгу в 1980 – 2000-х рр.» та представляє результати свого дослідження у вигляді презентації чи публікації, яка повинна містити такі пункти:

1. Яким було становище Гонконгу після другої світової війни?

2. Які політичні та економічні заходи уряду Гонконгу сприяли його стрімкому піднесенню в 60-80-х роках ХХ ст.?

Під час дослідження учні мають використовувати вказані вчителем у презентації Інтернет-ресурси та джерела, намагатись застосувати творчий підхід до даної діяльності, втілити основний інформаційний задум поряд із застосуванням широкого кола можливостей програмового забезпечення. На кожному пройденому етапі їх спільної командної діяльності учні мають індивідуально заповнювати другу колонку таблиці «ЗХД» – «Що я хочу дізнатися?». Метою діяльності вчителя на етапі підготовки є координація групової та індивідуальної роботи учнів. Вчитель має консультувати учнів індивідуально з окремих питань, надавати методичні вказівки і поради колективного характеру, стимулювати учнів до рефлексії, до організованої групової роботи, перевіряти результати їх діяльності на кожному етапі та враховувати всі здобутки і прорахунки для загальної картини їх роботи. В результаті учні мають створити презентації або публікації та заповнити останню колонку таблиці “ЗХД” - “Що я дізнався?". Представлення результатів дослідницьких учнівських робіт буде здійснюватись на уроці під час вивчення даної теми. Таким чином, учні здійснять захист власних творчих робіт, використовуючи ті знання і організаторські здібності, які вони здобули під час виконання проекту. Вдома учням пропонується виконати самостійну тестову роботу для перевірки здобутих знань. В оцінюванні учнів, в рамках проекту, будуть враховуватись дві складові:

1) Робота учня в одній із дослідницьких груп;

2) Оцінка знань учня за самостійну тестову роботу.

Оцінки вчитель вносить до Журналу оцінювання учнів і оголошує їм підсумкові результати їхньої діяльності.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ольга Гонтар

Фах, навчальний предмет

Студентка факультету історії та права ЦДПУ ім. В. Винниченка.

Навчальний предмет - Всесвітня історія, 11 клас.

Навчальний заклад

Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Місто\село, район, область

Кропивницький

Контактні дані

Відомості про тренінг

Програма Intel «Навчання для майбутнього» в Україні. Програма складається з 64 годин очного навчання з десяти модулів. У ході цього курсу вчителі працюють над навчальним проектом, в якому особлива увага приділяється пізнавальним інтересам та потребам учнів, які в свою чергу проводять власні дослідження в рамках розробленого проекту. Вчителі також опановують проектно-дослідницьку методику, роботу з мультимедіа та Інтернет-ресурсами, розробку власних проектів з використанням інформаційних технологій, створення презентацій, публікацій та web-сторінок від імені учнів як представлення результатів самостійних навчальних досліджень. Основна увага приділяється педагогічним аспектам інтеграції комп’ютерних технологій до практики відчизняної школи. В результаті проходження тренінгу вчитель має розроблене портфоліо навчального проекту, готове до застосування на уроці.


Дати проведення тренінгу

з 4 по 8 червня 2018 року

Місце проведення тренінгу

м. Кропивницький, Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Тренери

Грінченко Віктор Григорович - кандидат історичних наук, доцент

Дроговоз Наталія Анатоліївна - викладач кафедри інформатики та інформаційних технологій