Портфоліо з теми "Мовне сміття навокло нас" Тригубенко Юлія Сергіївна

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук



Назва навчальної теми

Мовне сміття навколо нас

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

-українська мова

-історія

-російська мова

Вік учнів, клас

8 клас (13-14р.)

Стислий опис проекту

Мовне сміття оточує нас повсюди, його потрібно вчитися помічати та надалі уникати.

Основною задачею проекту буде: привернути увагу до мовного середовища, яке нас оточує; вчитися помічати «мовний бруд» та уникати його у власному усному та писемному мовленні; відшукати та впорядкувати мовний матеріал, дослідити його та пояснити причини появи мовного сміття в нашому житті, способи уникнення помилок у власному мовленні. Проект розвине навички дослідницько-пошукової роботи  та мовну пильність старшокласників, посприяє виникненню бажання слідкувати за правильністю та культурою власного мовлення, постійно самовдосконалюватися, бути свідомими та небайдужими громадянами свого міста та держави. Визначення джерел інформації, способів її збирання; аналіз зібраної інформації, її класифікація; проведення дослідницької роботи; вибір способу презентації продукту; розподіл обов’язків між членами команди.

План вивчення теми

План вивчення проекту

Оцінювання

Використання запитань впродовж вивчення теми для з’ясування розуміння учнями основних запитань. Визначення попереднього ставлення до проблеми української мови, що необхідно зробити, щоб змінити стан української на краще відбувається при заповненні ними опитування для визначення навчальних потреб. Під час створення презентації, учні мають використовувати форму оцінювання усього проекту, яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання.

Оцінювання мультимедійної презентації

Форма оцінювання всього проекту


Таблиця ЗХД

Опитувальник

Діяльність учнів та вчителя

За тиждень до роботи з проектом вчитель готує публікацію на тему "Метод проектів"

Буклет Тригубенко 1993.jpg

Буклет2 Тригубенко 1993.jpg

Вчитель - координує, спрямовує учнів на пошук інформації. Для спрямування учнів, поставлення перед ними завдань, цілей, та ключових і тематичних питань учитель створює презентацію. Відбувається обговорення презентації вчителя, обговорення очікуваних результатів. Учні поділяються на дві рівні групи. Обидві групи мають завдання знаходити приклади лексичних, граматичних помилок.Упродовж дослідження учитель надає консультації. Учні займаються пошуком інформації . Учні роблять презентацію, а також готують захист свого проекту. Та за результати захисту проекту виставляються оцінки згідно схеми оцінювання проекту.

Презентація вчителя

Презентація учня

Фасилітація


Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Тригубенко Юлія Сергіївна

Фах, навчальний предмет

Факультет філології та журналістики

Навчальний заклад

Кіровоградський державний педагогічний університет ім. В. Винниченка

Місто\село, район, область

м. Кіровоград

Контактні дані

Відомості про тренінг

Відомості про тренінг Програма Intel «Навчання для майбутнього» в Україні

Програма складається з 64 годин очного навчання з дванадцаті модулів. У ході цього курсу вчителі працюють над навчальним проектом, в якому особлива увага приділяється пізнавальним інтересам та потребам учнів, які в свою чергу проводять власні дослідження в рамках розробленого проекту. Вчителі також опановують проектно-дослідницьку методику, роботу з мультимедіа та Інтернет-ресурсами, розробку власних проектів з використанням інформаційних технологій, створення презентацій, публікацій та web-сторінок від імені учнів як представлення результатів самостійних навчальних досліджень. Основна увага приділяється педагогічним аспектам інтеграції комп’ютерних технологій до практики відчизняної школи. В результаті проходження тренінгу вчитель має розроблене портфоліо навчального проекту, готове до застосування на уроці.

Дати проведення тренінгу

02.02-07.02.15

Місце проведення тренінгу

м. Кіровоград, Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Тренери

Андронатій Павло Іванович - викладач кафедри інформатики

Копотій Вікторія Володимирівна - викладач кафедри інформатики