Однорангові

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Однорангові мережі

Однорангова (peer-to-peer) робоча група, де всі комп’ютери мають рівні права, тобто один ранг. Тому кожний комп’ютер може виконувати функції як сервера (надавати власні ресурси у користування іншому компютерові), так і клієнта (використовувати надані йому ресурси). Кожний користувач самостійно керує ресурсами свого комп’ютера.

Однорангова мережа є мережею рівноправних комп'ютерів, кожен з яких має унікальне ім'я (ім'я комп'ютера) і зазвичай пароль для входу в нього під час завантаження ОС. Ім'я і пароль входу призначаються власником ПК засобами ОС. Однорангові мережі можуть бути організовані за допомогою таких операційних систем, як LANtastic, Windows'3.11, Novell NetWare Lite. Вказані програми працюють як з DOS, так і з Windows. Однорангові мережі можуть бути організовані також на базі всіх сучасних 32-розрядних операційних систем - Windows'95 OSR2, Windows NT Workstation версії, OS/2) і деяких інших.

Комп'ютери в одноранговій мережі можуть виступати як у ролі клієнтів, так і в ролі серверів. Оскільки всі комп'ютери в цій мережі рівноправні, однорангові мережі не мають централізованого керування розподілу ресурсів. Будь-який комп'ютер може розподіляти свої ресурси з будь-яким комп'ютером у тій же мережі. Кожен користувач в одноранговій мережі є одночасно і мережевим адміністратором. Це означає, що кожен користувач у мережі керує доступом до ресурсів, розташованим на його комп'ютері. Кожен користувач також вирішує, дати іншим користувачем доступ до своїх ресурсів через звичайний запит або захистити ці ресурси паролем.

Недоліком однорангових мереж є їх невелика продуктивність та низький рівень захисту даних. Це пояснюється тим, що мережеві ресурси зосереджені на робочих станціях, яким доводиться одночасно викону¬вати функції клієнтів і серверів.