Обробка зображень лаб 3 Танковський Богдан

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Формат Bmp

Лаб12.png

BMP (Bitmap) — bitmap-формат або DIB (англ. device independent bitmap) - формат файлу зображень растрової графіки, в якому зображення зберігається у вигляді двовимірного масиву пікселів. Запам'ятовує одно і багатокольорові (RGB) ілюстрації у формі Pixel. BMP-формат використовується в операційних системах Windows та OS/2. Дані цього формату включаються в двійкові файли ресурсів RES і в PE-файли.

Можливості

У файлах BMP інформація про колір кожного пікселя кодується 1, 4, 8, 16 або 24 бітами (біт/піксель). Цим параметром визначається максимальне число підтримуваних кольорів в зображенні. Наприклад, зображення при глибині кольору 1 біт/піксель може мати всього два кольори, а при глибині 24 біт/піксель — більше 16 млн. різних кольорів.

Файл зображення розбитий на чотири основні розділи: заголовок файлу растрової графіки, інформаційний заголовок реєстрового масиву, таблиця кольорів і власне дані реєстрового масиву. Хоча не всі файли BMP мають подібну структуру. Наприклад, файли BMP з глибиною 16 і 24 біт/піксель не мають таблиць кольорів. В цих файлах значення пікселів растрового масиву безпосередньо характеризують значення кольорів RGB.


ФорматJPEG


Лаб13.JPEG

JPEG - один з популярних растрових графічних форматів, застосовуваний для зберігання фотозображень і подібних до них зображень. Файли даних JPEG, зазвичай мають розширення (суфікси) .jpg, .jfif, .jpe або .jpeg. Однак з них .jpg є найпопулярнішим на всіх платформах. MIME-типом є image / jpeg.

Недоліки

До недоліків стиснення за стандартом JPEG слід віднести появу на відновлених зображеннях при високих ступенях стиснення характерних артефактів: зображення розсипається на блоки розміром 8x8 пікселів (цей ефект особливо помітний на областях зображення з плавними змінами яскравості), в областях з високою просторовою частотою (наприклад, на контрастних контурах і кордони зображення) виникають артефакти у вигляді шумових ореолів.

При необхідності дуже сильного стиснення втрати можуть бути переглянуті за допомогою модуля Matrixmuster (матричний зразок, матричний малюнок).


Формат GIF

Гомер13.gif

GIF (від англ. Graphics Interchange Format — «формат обміну зображеннями») — 8-бітний растровий графічний формат, що використовує до 256 чітких кольорів із 24-бітного діапазону RGB. Формат було розроблено компанією CompuServe у 1987 році, і з того часу набув широкої популярності у всесвітній павутині завдяки своїй відносній простоті та мобільності. Одними з головних особливостей формату є підтримка анімації та прозорості. Для стискання файлів використовує LZW-компресію(стиснення без врат).

Область застосування

Зображення у форматі GIF зберігається порядково, підтримується тільки формат з індексованою палітрою кольорів, яка може містити до 256 кольорів із 24-бітного діапазону RGB, хоча спочатку формат розроблявся тільки для підтримки 256-кольорової (8-бітної) палітри.

Один з кольорів у палітрі може бути оголошений «прозорим». У цьому випадку в програмах, які підтримують прозорість GIF (наприклад, більшість сучасних браузерів) крізь пікселі, зафарбовані «прозорим» кольором, буде видно фон. «Напівпрозорість» пікселів (технологія альфа-каналу) не підтримується.


Формат PNG

Для лабы.JPEG

PNG (англ. Portable network graphics) - растровий формат зберігання графічної інформації, що використовує стиснення без втрат.

Галузь застосування:

Формат PNG спроектований для заміни застарілого і більш простого формату GIF, а також, в деякій мірі, для заміни значно складнішого формату TIFF. Формат PNG позиціонується передусім для використання в Інтернеті і редагування графіки. Формат PNG зберігає графічну інформацію в стислому вигляді. Причому це стиснення проводиться без втрат, на відміну, наприклад, від JPEG з втратами. Формат PNG має більш високий ступінь стиснення для файлів з великою кількістю кольорів, ніж GIF, але різниця складає близько 5-25%, що є не дуже великою перевагою, так як невеликі 2-16-кольорові файли формат GIF стискає з не меншою ефективністю. PNG є хорошим форматом для редагування зображень, навіть для зберігання проміжних стадій редагування, так як відновлення і перезапис зображення проходять без втрат в якості.

Переваги і недоліки

Плюси:

  • Мінімальні втрати при стисненні. Якість зображення не змінюється при будь-якого ступеня стиснення;
  • Зручний для зберігання проміжних версій зображення. При пересохраненіі не губиться якість;
  • Підтримує велику кількість квітів. PNG-8 (256 квітів) і PNG-24 (близько 16,7 млн. Квітів);
  • Підтримка багаторівневої прозорості. Використовується метод, який називається альфа-канал. У зображення існує 256 рівнів непрозорості від повної непрозорості до повної прозорості;
  • Можливість роботи з шарами;
  • Можливість додавати в файл мета-дату (при необхідності закріплення авторських прав);
  • Невеликі розміри файлів.

Мінуси:

  • Немає підтримки анімації;
  • Погано підходить для роботи з кольоровими зображеннями;
  • Не можна зберігати кілька зображень в одному файлі;

Таблиця порівняння форматів