Відеокарта Gigabyte GeForce GTX 750 Ti: огляд, опис, характеристики

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

В останні кілька років на ринку комп’ютерних комплектуючих все сильніше стирається грань між класами ігрових пристроїв. Наприклад, новинка від компанії Nvidia, відеокарта на базі GTX 750 Ti, яка позиціонується як представниця початкового класу ігрових адаптерів, претендує на нішу більш дорогих пристроїв. Така тенденція однозначно призведе до того, що більшість проміжних рішень незабаром зникне з ринку комплектуючих, як це вже сталося з мобільними процесорами.

У даній статті читач побачить огляд актуальних пристроїв на ринку дискретних відеоадаптерів, що мають величезний потенціал для сучасних ігор, і познайомиться з їх характеристиками. Відгуки власників відеокарт допоможуть потенційному покупцеві вибрати пристрій серед різних пропозицій від провідних виробників.


1313.JPG


Бачення виробника Nvidia

Якщо звернутися до першоджерела, то можна побачити, що спочатку відеокарта Nvidia GTX 750 Ti позиціонувалася виробником як ігровий пристрій початкового рівня для звичайних користувачів. В першу чергу про це говорять її архітектура, технічні характеристики, формфактор. Еталонний варіант являє собою друковану плату довжиною 150 мм (під довжину слота PCIe), що займає всього один юніт в корпусі персонального комп’ютера.

Відсутність додаткового живлення на платі відеоадаптера свідчить про малої потужності, що розсіюється графічного процесора, а відсутність роз’єму SLI натякає власнику, що перед ним звичайний бюджетник, без будь-якого потенціалу на майбутнє. Відповідно, вся система має штатний кулер, який легко справляється з розсіюваною потужністю 60 Вт. Незрозуміло тільки, з якою метою виробник «нагородив» свій продукт великим розгінним потенціалом, адже саме цей крок і став першопричиною, яка призвела до витіснення на ринку більш дорогих відеокарт пристроями початкового рівня.

Базові характеристики та модифікації

Новинка побудована на графічному ядрі GM107, що отримав кодову назву Maxwell. У виробництві використовується технологічний процес 28 нанометрів, і кристал містить 1870 мільйонів транзисторів. Радує, що завод-виробник не став розводити «зоопарк» відеоадаптерів, а представив ринку всього дві модифікації – Nvidia GTX 750 Ti і її полегшений варіант GTX 750.

Різниця між моделями незначна:

   кількість потокових процесорів у дорогому варіанті становить 640 (проти 512 у GTX 750);
   об’єм пам’яті 2 Гб (у два рази більше, ніж у GTX 750);
   частота роботи пам’яті 5400 МГц (5000 МГц);
   знижений рівень споживання до 55 Вт (у GTX 750i 60 Вт);
   смуга пропускання у недорогої модифікації 80 Гбайт/с (проти 86,4 Гбайт/с).

Інші ж показники ідентичні:

   ширина шини 128 біт,
   тип пам’яті GDDR5,
   частота ядра 1025 МГц,
   підтримка DirectX 11.2,
   16 конвеєрів для растрових операцій.

141414.jpg

Жорсткий хід

Інакше чим ігровим ва-банком дії тайванського виробника Gigabyte назвати не можна. Не кожен гравець готовий взяти бюджетну відеокарту, жорстко розігнати її і представити за дуже доступною ціною на ринку пристроїв. Саме так сталося з відеоадаптером Gigabyte GTX 750 Ti, який на сьогоднішній день вважається найбільш продуктивним пристроєм «з коробки» на базі чіпа Maxwell. Мова йде саме про заводському виконанні, інакше про потужності відеоадаптерів можна сперечатися до нескінченності, згадуючи охолодження рідким азотом пристроїв на базі GTX 460, які досі затребувані на російському ринку.

Виробник Gigabyte шляхом заводського розгону збільшив частоту графічного ядра, зупинивши її на позначці 1215 МГц. В режимі ефективної частоти за технологією Boost межею для адаптера є 1294 МГц. Приріст продуктивності склав 23 %, відповідно, відеокарта GTX 750 Ti здатна конкурувати на ринку з пристроями ігрового класу, такими як GeForce GTX 660 і Radeon R7 265, вартість яких досі є надто високою для багатьох покупців.

Фірмова технологія Gigabyte і відгуки про пристрої

Читач вже здогадався, що секретної технологією, яка дозволила поліпшити продуктивність відеокарти Gigabyte GTX 750 Ti, є потужна система охолодження. Тут виробник відхилився від шляху Nvidia у створенні невеликого пристрою для бюджетних системних блоків. Відеокарта отримала в своє розпорядження могутню систему охолодження WindForce 2X, аналоги якої встановлюються на ігрові відеоадаптери професійного рівня.

Система має два потужних кулера, які повністю обдувають алюмінієвий радіатор. Восьмимиллиметровая мідна трубка виконана у вигляді букви S, і, пронизуючи радіатори на рівні вентиляторів, вона проходить через площадку, яка безпосередньо стосується графічного прискорювача при монтажі. За задумом інженерів, така система нормалізує температуру радіатора при нагріванні, не дозволяючи чіпів на платі перегріватися. Збентеження викликає відсутність будь-яких радіаторів на звороті відеокарти, адже кристал однозначно відводить тепло і на друковану плату. Однак, судячи з відгуків багатьох власників даного пристрою, це є зайвим, так як система охолодження GTX 750 Ti справляється з поставленим завданням на 100 %.

Висновок


Як видно з огляду, недороге рішення на базі нового чіпа Maxwell буде прийнятною покупкою для багатьох користувачів, які, маючи у своєму розпорядженні скромний бюджет, бажають пограти в актуальні на сьогоднішній день гри. Однак вибір серед виробників все-таки доведеться робити, адже, як виявилося, ідеального рішення, на яке сміливо можна вказати пальцем, немає. Потрібно найдешевше пристрій – продукція EVGA дозволить заощадити гроші (в межах 8 тисяч грн.). Золота середина з критерієм «ціна-якість» – Asus GTX 750 Ti або Zotac (8-9 тисяч грн.). А якщо хочеться максимальної продуктивності, то тут вибір побільше, але і пристрою дорожче (від 9000 грн. і вище): MSI, Gigabyte, Gainward.

Головне — потенційний покупець до придбання відеоадаптера повинен розуміти, що розгін пристрою є перспективою на майбутнє, коли продуктивності буде помітно не вистачати в якихось іграх. Інакше варто звернути свій погляд на більш дорогі відеокарти на ринку, потужності яких достатньо для отримання задоволення від вашої улюбленої іграшки.