Інтернет аb ovo

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

4.1 Інтернет аb ovo
Загальновідома дата початку знаменитого проекту мережі пакетної комутації ARPA - прототипу сьогоднішньої мережі Інтернет. Це 1971 рік. Проте сама ідея мережі Інтернет має набагато давнішу історію. Чого варте одне тільки визначення мережевої структури, дане Буддою: «Як мережа складається з безлічі вузлів, так і все на цьому світі пов'язане вузлами. Якщо хтось вважає, що осередок мережі є чимось незалежним, ізольованим, то він помиляється. Вона називається мережею, оскільки складається з безлічі взаємозалежних осередків, і у кожної комірки своє місце і свої зобов'язання по відношенню до інших осередків ».
Реальна історія Інтернет почалася, зрозуміло, через багато століть після того, як з'явилося це визначення. Автори даної книги датують її початок 1957 роком - датою запуску першого радянського штучного супутника Землі. Саме у відповідь на цей запуск США сформували в складі Міноборони (Department of Defense - DoD) спеціальне агентство - Advanced Research Projects Agency (ARPA), яка створила мережу ARPANET - прообраз Інтернет - і, що зібрав навколо себе колектив дослідників і вчених, що заклали основи сьогоднішньої мережі Інтернет . Таким чином, саме події, пов'язані із запуском першого радянського супутника, стимулювали інтелектуальні зусилля тисяч розробників і саму Інтернет-революцію, яка зараз стрясає світ. Вже в липні 1961 року Леонард Клейнрок опублікував першу статтю з теорії пакетної комутації «Information Flow in Large Communication Nets».
У 1964 році пішла робота Пола Барана (Paul Baran, RAND) «On Distributed Communications Networks»
У 1965 році, під егідою ARPA, комп'ютери двох організацій-ТХ-2 в MIT Lincoln Lab і AN/FSQ-32 в System Development Corporation (Santa Monica, CA) - були пов'язані виділеної телефонною лінією на швидкості 1200 біт / с. У жовтні 1967 року в Гатлінбурге, штат Теннессі, на симпозіумі АСМ зібралися представники трьох незалежних команд-ARPA, RAND è NPL. Остання з них, Національна фізична лабораторія (National Physical Laboratory-NPL), що побудувала експериментальну мережу пакетної комутації на швидкості 768 Кбіт / с, більш відома тим, що керівник розробки Дональд Девіс є автором терміну «пакет».
У 1969 році на основі міні-комп'ютера DDP-516 фірми Honey-well з пам'яттю об'ємом 12К були створені чотири перших вузла мережі ARPANET: Каліфорнійський університет в Лос-Анжелесі (University of California Los Angeles - UCLA), Стенфордський НДІ (Stanford Research Institute - SRI), університет Санта-Барбари і університет штату Юта. Компанія AT & T надала для цієї мережі лінії зі швидкістю передачі 50 Кбіт / с. Перші пакети даних були передані Чарлі Клайном (Charley Kline) з UCLA, коли він намагався зв'язатися з комп'ютером SRI. Перша спроба 29 жовтня 1969 закінчилася аварійним відмовою системи під час однієї літери G зі слова LOGIN.
Пікантність ситуації полягала в тому, що ARPANET визначалася як повністю відмовостійка комп'ютерна мережа з розподілом обчислювальної потужності і резервуванням пристроїв комутації даних та комп'ютерних ліній зв'язку, здатна витримати ядерний удар. Тоді ж першим проектом документа RFC (Request for Comments) «Програмне забезпечення робочих станцій (hosts)» було покладено початок стандартів Інтернет.
Перша публікація, що відноситься до мережі Інтернет, з'явилася в 1970 році і була присвячена протоколу взаємодії робочих станцій в складі мережі ARPANET: Ч. Кар, С. Крокер, В. Серф. «Протокол зв'язку робочих станцій в мережі ARPA».
У 1971 році вже є 15 вузлів (23 робочі станції), і Рей Момлінсон винаходить програму електронної пошти для передачі повідомлень по розподіленій мережі. Оригінальна програма була створена на базі двох програм: програми внутримашинной електронної пошти (SENDMSG) і експериментальної програми пересилки файлів (CPYNET). З клавіш пунктуації на телетайпі Model 33 виробництва Tomlinson в березні 1972 р. вибрав знак @ в його значенні «в».
Докторська дисертація Боба Меткафа з Гарварду намітила ідею мережі Ethernet. Ця ідея була перевірена на комп'ютерах Alto виробництва Xerox PARC, і перша мережа Ethernet отримала в травні 1973 р. назва Alto Aloha System. А число користувачів ARPANET до березня 1973 досягло 2000. Тоді ж у Мічиганському університеті створюється мережа Merit на базі протоколу Х.25, а в Стенфордському університеті починається розробка набору протоколів, які повинні забезпечувати взаємодію комп'ютерів, включених в мережу ARPANET.
У травні 1974 року Гвинт Серф зі Стенфорда і Боб Кан (Vint Cerf, Bob Kahn) з агентства перспективних наукових проектів Міністерства оборони США опублікували в журналі «IEEE Transactions on Communications» статтю «A Protocol for Packet Network Intercommunication» зі специфікацією протоколу TCP, що стала незабаром основою Інтернет. Про історію цієї публікації розповідається в колонці редактора журналу «Мережі та системи зв'язку» (№ 11, 1999). Серф і Кан вирішували, чиє ім'я поставити першим в специфікації протоколу TCP, і кинули монетку. Першим виявився Вінсент Серф, і саме він, з часом, став відомий широкій публіці, зайняв посаду віце-президента MCI і отримав визнання як один із засновників мережі Інтернет.
Тоді ж з'являється перший список адрес електронної пошти - MsgGroup. Найпопулярнішим неофіційними списком стає список любителів наукової фантастики - SF-Lovers. Через півтора року розробляється специфікація електронної пошти (RFC 733). У 1976 році в лабораторії Олександра Белла (Bell Laboratories) корпорації AT & T розробляється протокол UUCP (Копіювання Unix-Unix), який починає поширюватися через рік разом з операційною системою UNIX.
У 1978 році протокол TCP поділяється на протоколи TCP і IP, а викладена в статті Серфа і Кана концепція отримує назву TCP / IP. Робота над концепцією було завершено в 1980 році, а в 1983 році управління Міноборони США затвердив новий набір комп'ютерних протоколів в якості стандарту для ARPANET, замість протоколу NCP (Network Control Protocol), що використовувався з 1970 року. Щоб заохотити перехід коледжів і університетів на технологію TCP / IP, силами ARPA був полегшений процес впровадження операційної системи Berkeley UNIX, що реалізує протоколи TCP / IP. Цей крок призвів до формування одного з перших визначень поняття «Інтернет» як сукупності з'єднаних між собою мереж, зокрема, мереж з використанням стека протоколів TCP / IP, а поняття «Інтернет» як сукупності мереж, реалізованих на базі технології TCP / IP.
Сама ж ARPANET в кінці 1983 року розділилася на дві мережі:
DARPANET (оборонна мережа) і MILNET (військова мережа). Незважаючи на те, що ARPANET офіційно припинила своє існування в червні 1990 року, мережа Інтернет вціліла. Більше того, протокол TCP / IP був вдосконалений і став надзвичайно популярний у сферах освіти, науково-дослідних розробок, в комерції та в багатьох, багатьох інших, часом несподіваних застосуваннях, прикладом чого є ця книга. У 1984 році вводиться система доменних імен (DNS). Вона пов'язує IP-адреси з іменами комп'ютерів в Інтернет. І в тому ж 1984 році Вільям Гібсон, в романі «Necromancer», вводить термін «гіперпростір». Кількість робочих станцій, підключених до мережі, сягає 1000, а до 1987 року їх стає вже 10000.
Національний фонд Науки США, з метою забезпечити взаємодію своїх суперкомп'ютерних центрів і доступ до Інтернет, створює в 1985 році мережа NSFNET (Мережа Національного фонду науки). NSFNET - це високошвидкісна магістральна мережа, що складається з двоточкових ліній зв'язку в вузловий конфігурації. Мережа була повністю розгорнуто в 1988 році і спочатку працювала на швидкості 56 Кбіт / с. У 1986 році NSFNET організувала ряд регіональних мереж, об'єднаних в магістральну мережу. Пізніше основні частини мережі NSFNET були модернізовані для роботи на швидкостях до ОС-3 (155 Мбіт / с) і вище. NSFNET офіційно припинила своє існування в 1995 році, і на зміну їй прийшла мережа MERIT. Спочатку, MERIT була мережею масштабу штату, експлуатованої Університетом Мічигану, і регіональним компонентом як мережі NSFNET, так і Інтернет.
У 1988 році Ажако Ойкарінен (Jarkko Oikari-nen) розробляє технологію Internet Relay Chat (IRC). Тоді ж з'явився новий термін «хакер», а 1 листопада 1988 вірусна програма «Internet Worm» зуміла пошкодити більше 6000 робочих станцій. У 1989 році кількість робочих станцій сягає 100000 штук, а в 1990 році - 300000. З'являється перший комерційний постачальник послуг мережі Інтернет, а рік потому Тім Бернерс-Лі (Tim Ber-ners-Lee) з організації CERN, Швейцарія, випускає свою розробку Всесвітньої Павутини - World Wide Web (WWW). Незабаром програми перегляду WWW стали невід'ємною частиною повсякденного життя, і почалася ера бізнесу в мережі Інтернет. У 1992 році кількість робочих станцій перевищила 1 мільйон, а в 1993 році в Інтернет з'явився адресу www.whitehouse.gov та електронна пошта [email protected] Б. Клінтона. Знадобилося менше 2 років, щоб в Інтернет з'явилися адреси урядів більшості інших країн, включаючи, наприклад, адресу Ватикану - www.vatican.va. У тому ж 1995 році колектив програмістів Sun Microsystems під керівництвом Джеймса Гозлінга (James Gosling) створили мову програмування Java, радикально змінив сам сенс програмування Інтернет-додатків.
У 1996 році мережі Інтернет виповнилося 25 років, а число робочих станцій, підключених до Інтернет, склало 10 мільйонів. До кінця 2000 року налічувалося близько 300 мільйонів користувачів Інтернет. Кількість робочих станцій зараз зростає приблизно на 80 відсотків за рік. У першому розділі наведено малюнок, на якому автори взяли на себе сміливість показати, що приблизно до 2004 року Інтернет розростеться до розмірів сучасної телефонної мережі.

--Козінцев Олексій 36 гр. 04:50, 20 листопада 2010 (EET)