Портфоліо з теми "Проблема автора у філологічній науці" Цепа Олександра Володимирівна

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук



Назва навчальної теми

Проблема автора у філологічній науці

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Спецкурс "Образ автора як філологічна категорія"

Вік студентів

Студенти: 5 курс

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

У процесі роботи над темою «Проблема автора у філологічній науці» студенти 5 курсу будуть формувати уявлення про проблему автора та специфіку основних аспектів філологічної категорії “образ автора”. Задля досягнення поставленої мети необхідно виконати наступні завдання:

• обґрунтувати специфіку проблеми автора та шляхи її розв’язання;

• висвітлити історію тлумачення поняття та уточнити основні теоретико-методологічні аспекти літературознавчої категорії “образ автора”;

• розглянути специфіку аналізу категорії «образ автора» в текстах різних стилів та в «літературі факту»;

• розвивати вміння й навички інтерпретації образу автора в текстах різних стилів та в «літературі факту»;

• сформулювати власні висновки й узагальнення стосовно своєрідності дослідження авторської свідомості в різноманітних текстах;

• підготувати вікі-статті за результатами дослідження.

Кінцевим продуктом діяльності студентів у проекті буде усвідомлення суті проблеми автора у філологічній науці та власна інтерпретація образу автора в текстах різних стилів та в «літературі факту». Результати дослідження мають бути оформлені у вигляді вікі-статей.

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Під час вивчення теми «Проблема автора у філологічній науці» студенти повинні засвоїти теоретико-методологічний матеріал, пов’язаний із проблемою автора та категорією «образ автора»; проаналізувати відповідні здобутки сучасної філології (список джерел та виклад тезових положень); самостійно проінтерпретувати образ автора в текстах художнього, публіцистичного, наукового стилів та в «літературі факту»; оформити результати власних досліджень у вигляді вікі-статей Форма оцінювання вікі-статей.

Специфіка оцінювання (методи та інструменти) залежить від етапу виконання проекту:

  • На початку проекту викладач за допомогою анкетування оцінює психологічний мікроклімат у групі Форма в Google. Визначення попередніх знань із теми відбувається через заповнення таблиці Таблиця ЗДХ, а також через використання методу «мозковий штурм».
  • Упродовж вивчення теми ефективним буде метод бесіди, що дає змогу через систему запитань з’ясувати рівень розуміння студентами основних положень. Відстеження процесу навчання та заохочення студентів до самопізнання особливостей власного мислення, творчої співпраці можливе за допомогою консультацій, самостійної роботи, спостережень за групою. Інструментарій оцінювання під час роботи над проектом: Форма оцінювання вікі-статей, Журнали спостережень студентів, Списки запитань для самоконтролю, Критерії оцінювання самостійної роботи, Способи спонукання до рефлексії, Самооцінювання спільної роботи, Підказки для спостереження групової роботи. Ключова функція викладача - коригування навчальної діяльності студента. Засоби фасилітації: План впровадження.
  • Підсумковий етап передбачає оцінювання рівня засвоєння теоретико-методологічного матеріалу з теми, самостійної роботи та якості написання вікі-статей (дослідження образу автора в текстах різних стилів та в «літературі факту»): Таблиця оцінювання в балах.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

До початку роботи над проектом викладач готує для студентів буклет "Виразне читання художніх текстів":

Буклет.Цепа-1.jpg Буклет.Цепа-2.jpg

Робота в проекті починається зі вступної презентації (Презентація основних запитань) викладача, метою якої є висвітлення ключового і тематичних питань, основних завдань:

• обґрунтувати специфіку проблеми автора та шляхи її розв’язання;

•з'ясувати історію тлумачення поняття та уточнити основні теоретико-методологічні аспекти літературознавчої категорії “образ автора”;

• розглянути специфіку аналізу категорії «образ автора» в текстах різних стилів та в «літературі факту»;

• розвивати вміння й навички інтерпретації образу автора в текстах різних стилів та в «літературі факту»;

•сформулювати власні висновки й узагальнення стосовно своєрідності дослідження авторської свідомості в різноманітних текстах;

•оформити кінцевий продукт діяльності у вигляді вікі-статей (Форма оцінювання вікі-статей).

Із метою з’ясування мікроклімату в групі, мотивації та рівня потреб студентів проводиться анкетування: Форма в Google. Визначення попередніх знань із теми відбувається через заповнення таблиці: Таблиця З-Д-Х, а також через використання методу «мозковий штурм». Ефективності навчального процесу сприятиме ознайомлення студентів із інструкцією Планування роботи на комп’ютері.

Під час вивчення теми застосовуються традиційні методи і прийоми (бесіди, консультації, самостійна робота тощо). Важливо стежити за роботою в групі, розвивати в студентів навички самооцінювання і рефлексії (план виконання проекту, щоденник спостереження тощо). На самостійне опрацювання студентам пропонується: на основі філологічних монографій та статей, присвячених проблемі автора (розміщених в Інтернеті та надрукованих за останні п’ять років), укласти електронний список джерел та документ у вигляді тезових положень на тему «Сучасні філологи про проблему автора». Рекомендовані інтернет-ресурси для самостійної роботи: http://infomine.ucr.edu; http://www.sciseek.com; http://www.slovnyk.org/.

Результати власного дослідження студенти оформляють у вигляді вікі-статей, користуючись відповідним шаблоном Форма оцінювання вікі-статей. Підсумкове оцінювання (сума балів за засвоєння теоретико-методологічного матеріалу на практичних заняттях, виконання самостійної роботи, написання вікі-статей) відбувається відповідно до таблиці: Таблиця оцінювання в балах. Результати підсумкового оцінювання викладач використовує для планування процесу викладання в майбутньому.


Документ для фасилітації "Карта проекту "Проблема автора у філологічній науці"

Стаття студента до проекту "Проблема автора у філологічній науці"

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Олександра Цепа

Фах, навчальний предмет

Спецкурс "Образ автора як філологічна категорія"

Навчальний заклад

КДПУ ім. В.Винниченка

Місто\село, район, область

Кіровоград

Контактні дані

[email protected]

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією програми Intel "Навчання для майбутнього" (для викладачів КДПУ) 26 січня-31 січня 2015 року

Дати проведення тренінгу

26.01 - 31.01.2015

Місце проведення тренінгу

м. Кіровоград, Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Тренери

Андронатій Павло Іванович - викладач кафедри інформатики

Копотій Вікторія Володимирівна - викладач кафедри інформатики