Керуючий канал Н.245

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

6.4 Керуючий канал Н.245
Раніше в книзі вже згадувалося, що в рекомендації ITU-Т Н.245 визначено ряд незалежних процедур, які повинні виконуватися для управління інформаційними каналами. До них відносяться процедури:

  • визначення ведучого і веденого пристроїв (Master / slave determination);
  • обміну даними про функціональні можливості (Capability Exchange);
  • відкриття та закриття односпрямованих логічних каналів (Logical Channel Signalling);
  • відкриття та закриття двонаправлених логічних каналів (Bidirectional Logical Channel Signalling);
  • закриття логічних каналів (Close Logical Channel Signalling);
  • визначення затримки, виникає при передачі інформації від джерела до приймача і у зворотному напрямку (Round Trip Delay Determination);
  • вибору режиму обробки інформації (Mode Request);
  • сигналізації по зашморгу, створюваної для цілей технічного обслуговування обладнання (Maintenance Loop Signalling).

Для виконання вищевказаних процедур між кінцевими пристроями або між кінцевим обладнанням та пристроєм управління конференціями або придверний організується керуючий канал Н.245. При цьому кінцеве обладнання повинно відкривати один (і тільки один) керуючий канал для кожного з'єднання, в якому вона бере участь. Примітно, що термінали. пристрої керування конференціями, шлюзи і придверні можуть брати участь одночасно в кількох з'єднаннях і, отже, відкривати кілька управляючих каналів.
Перенесення керуючої інформації Н.245 здійснюється протоколом TCP за нульовим логічному каналу, який повинен бути постійно відкритим з моменту організації каналу Н.245 і аж до його ліквідації. Слід зазначити, що нормальні процедури відкриття і закриття логічних каналів, які описуються в цьому розділі, для управління нульовим логічним каналом не застосовуються.
За керуючому каналу Н.245 передаються повідомлення чотирьох категорій: запити, відповіді, команди та індикації. Отримавши повідомлення-запит, обладнання повинне виконати певну дію і негайно передати назад повідомлення-відповідь. Отримавши повідомлення-команду, устаткування також має виконати певну дію, але відповідати на команду не повинно. Повідомлення-індикація служить для того, щоб інформувати про що-небудь одержувача, але не вимагає від нього ні відповіді, ні яких би то не було дій.
Нижче в цьому параграфі дається короткий опис основних процедур Н.245, які виконуються в процесі управління логічними каналами.

6.4.1 Визначення ведучого і веденого
6.4.2 Обмін даними про функціональні можливості
6.4.3 Відкриття та закриття логічних каналів
6.4.4 Вибір режиму обробки інформації


--Козінцев Олексій 36 гр. 15:53, 29 листопада 2010 (EET)