Встановлення TCP-з'єднання і передача даних

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

4.7.2 Встановлення TCP-з'єднання і передача даних
Режим участі у встановленні TCP-з'єднання може бути активним і пасивним. При пасивному участі робоча станція чекає сигнал відкриття ТСР-каналу від зустрічного обладнання і не намагається відкрити ТСР-канал сама. Цей режим звичайно використовується процесами, які надають свій сервіс через загальновідомий номер свого порту (наприклад, HTTP, SMTP і т. д.). При активному режимі участі робоча станція сама ініціює відкриття ТСР-каналу. З'єднання буде також встановлено, якщо два процеси активно відкриють канал назустріч один одному. Така гнучкість у встановленні з'єднання особливо важлива в розподілених мережах, коли комп'ютери працюють асинхронно.
Процедура встановлення TCP-з'єднання виглядає наступним чином. Робоча станція, яка ініціює відкриття ТСР-каналу, передає пакет з прапором SYN, в якому вказується номер порту і початковий порядковий номер пакетів даних. Зустрічна станція передає на вказану адресу відповідь з прапорами SYN і АСК, в якому вказується початковий порядковий номер пакетів даних. Сторона, яка ініціює встановлення TCP-з'єднання, підтверджує отримання пакету з прапорами SYN і АСК передачею пакету з встановленим прапором АСК.
Саме трьох тактів квітірующіх повідомлень завжди буває достатньо, щоб синхронізувати потоки даних. З'єднання вважається встановленим, коли послідовності переданих пакетів в обох напрямках синхронізуються, тобто коли і клієнт, і сервер «знають», пакет з яким номером надійде з протилежного боку з'єднання.
З'єднання закривається, коли порти обладнання обмінюються пакетами, що містять прапори FIN. При цьому всі ресурси системи повинні бути звільнені.


--Козінцев Олексій 36 гр. 05:46, 20 листопада 2010 (EET)