Лабараторна робота №3

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 14:15, 22 грудня 2010; Artemko (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук
Формат Lab №1.JPG Lab №1 3.PNG Lab №1.JPG Lab №1 1.GIF Файл:TIFF.jpg.
GIF популярний формат графічних зображень. Здатний зберігати стислі дані без втрати якості в форматі не більше 256 кольорів. Незалежний від апаратного забезпечення формат GIF був розроблений в 1987 році (GIF87a) фірмою CompuServe для передачі растрових зображень по мережах. Графічні файли GIF донедавна були в Usenet найважливішим файловим форматом для обміну кольоровими зображеннями модемним зв'язком. Але вказані недоліки та поява нових, сучасних способів стискання призвели до того, що GIF поступово замінюють форматом JPEG. Зображення у форматі GIF зберігається порядково, підтримується тільки формат з індексованої палітрою кольорів. Стандарт розроблявся для підтримки 256-колірної палітри. Один з квітів у палітрі може бути оголошений «прозорим». У цьому випадку в програмах, які підтримують прозорість GIF (наприклад, більшість сучасних браузерів) крізь пікселі, забарвлені «прозорим» кольором буде видно фон. «Напівпрозорість» пікселів (технологія альфа-каналу) не підтримується.
Недоліки • У форматі JPEG зображення автоматично ущільнюються під час збереження, що незначно погіршує якість зображення. Якщо використовувати високий рівень ущільнення, якість зображення може бути досить низькою. У форматі BMP є підтримка стиснення за алгоритмом RLE, однак тепер існують формати з більш сильним стисненням, і з-за великого обсягу BMP рідко використовується в Інтернеті, де для стиснення без втрат використовуються PNG і старіший GIF. Займають забагато пам'яті. Призначені для збереження растрових форматів. • Деякі програми, включаючи більшість браузерів, не можуть відображати зображення у форматі TIFF.

• Зображення у форматі TIFF може бути дуже великим (в кілька разів більше за зображення у форматі JPEG). Тому зображення у форматі TIFF займають набагато більше місця, ніж у форматі JPEG. • Тільки дуже маленькі зображення у форматі TIFF придатні для надсилання електронною поштою.

Переваги • Більшість програм можуть відкривати та зберігати зображення у форматі JPEG.

• Зображення у форматі JPEG придатні для надсилання електронною поштою завдяки невеликому розміру. • Оскільки формат JPEG дає можливість змінювати рівень ущільнення даних, можна контролювати розмір файлу та якість зображення.

Слід зазначити, що стандарт JPEG передбачає використання спеціальних фільтрів для придушення блокових артефактів, але на практиці подібні фільтри, незважаючи на їх високу ефективність, практично не використовуються. Однак, незважаючи на недоліки, JPEG отримав дуже широке розповсюдження з-за досить високою ступеня стиснення, підтримки стиснення повнокольорових зображень і відносно невисокою обчислювальної складності. До недоліків стиснення за стандартом JPEG слід віднести появу на відновлених зображеннях при високих ступенях стиснення характерних артефактів: зображення розсипається на блоки розміром 8x8 пікселів (цей ефект особливо помітний на областях зображення з плавними змінами яскравості), в областях з високою просторовою частотою виникають артефакти у вигляді шумових ореолів. 4.5 • Під час збереження зображень у форматі TIFF якість не втрачається.
Опис Алгоритм JPEG найбільшою мірою придатний для стискання фотографій і картин, які містять реалістичні сцени з плавними переходами яскравості і кольору. Найбільшого поширення JPEG отримав у цифровій фотографії і для зберігання і передачі зображень з використанням мережі Інтернет. Зображення у форматі GIF зберігається порядково, підтримується тільки формат з індексованої палітрою кольорів. Стандарт розроблявся для підтримки 256-колірної палітри. Один з квітів у палітрі може бути оголошений «прозорим». У цьому випадку в програмах, які підтримують прозорість GIF (наприклад, більшість сучасних браузерів) крізь пікселі, забарвлені «прозорим» кольором буде видно фон. «Напівпрозорість» пікселів (технологія альфа-каналу) не підтримується. Формат збереження растрових зоображень Формат GIF Здатний зберігать зжаті дані без втрати качества в форматі не більше як 256 кольорів TIFF став популярним форматом для збереження з великой глибиной кольору