Netatalk

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Пакет Netatalk, що поставляється у складі більшості дистрибутивних пакетів Linux, призначений для підтримки мережевої взаємодії за допомогою AppleTalk. До складу цього пакету входять три основні компоненти.

1. Файловий сервер AppleTalk. Программаа pd забезпечує функціонування комп'ютера під управлінням Linux як файловий сервер. В ролі клієнтів в даному випадку можуть виступати системи Macintosh. Файловий сервер підтримує як AppleTalk, так і TCP/IP, таким чином, Linux може обслуговувати навіть старі комп'ютери Macintosh, що працюють з сумісними апаратними засобами. (Якщо відповідні мережеві апаратні засоби не підтримуються, можна використовувати перетворювачі LocalTalk - Ethernet.) Настройка сервера здійснюється за допомогою файлу afpd.conf, який зазвичай розташовується в каталозі /etc/atalk. Для контролю каталогів, що розділяються, використовується файл AppleVolumes . default, а файл AppleVolumes . system відображає розширення файлів в типи Macintosh, призначені для збереження у файловій системі MACOS.

2. Сервер друку AppleTalk. Програма papd реалізує на комп'ютері Linux сервер друку для систем Macintosh. У поєднанні з Ghostscript (компонентом стандартної черги друку Linux) papd дозволяє використовувати недорогий струменевий принтер як повнофункціональний PostScript-устройство і вирішувати з його допомогою достатньо складні завдання, пов'язані з відображенням документів. Засоби, що реалізовують сервер друку, можуть працювати тільки з AppleTalk і не підтримують TCP/IP.

3. Клієнт друку AppleTalk. Програма рар дозволяє комп'ютерам під управлінням Linux передавати завдання друку на принтери, підтримуючі AppleTalk, або на сервери друку. Ця можливість стає корисною тоді, коли система Linux працює в мережі, що складається в основному з комп'ютерів Macintosh, в якій використовуються принтери, що не підтримують інші протоколи. Ви навіть можете звертатися за допомогою даного інструменту до інших комп'ютерів під управлінням Linux і передавати їм завдання на друк. Проте подібні дії часто бувають не виправдані.

Робота перших два з описаних вище інструментів базується на використанні програми atalkd, яка представляє комп'ютер в мережі AppleTalk (зокрема, вона підтримує AppleTalk-имя і адресу вузла). Настройка цієї програми проводиться за допомогою конфігураційного файлу atalkd. conf, який зазвичай розташовується в каталозі /etc/atalk.