MIDI

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 10:48, 21 травня 2008; Радченко Оксана (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

MIDI, MID (англ. Musical Instrument Digital Interface, цифровий інтерфейс музичних інструментів) — стандарт передачі інформації між електронними музичними інструментами.


Застосування принципи функціонування

MIDI описує апаратний інтерфейс, який дозволяє з'єднувати синтезатори та комп'ютери різних виробників, описує протоколи зв'язку для передачі даних від одного пристрою іншому. MIDI-пристрої можуть взаємодіяти з програмним секвенцером, та посилати інформацію на синтезатор звукової карти комп'ютеру. Запис та відтворення MIDI базується на пакетах даних, кожний з яких відповідає MIDI-повідомленню.

Пристрій для запису та редагування MIDI-повідомлень називається секвенцером (від англ. sequence — послідовність). MIDI-повідомлення можна вводити через MIDI-клавіатуру (в реальному часі або в покроковому режимі). Послідовність MIDI-повідомлень може бути збережена як MIDI-файл (файл має розширення *.mid) на будь-якому цифровому носії інформації.

При відтворенні MIDI секвенцер посилає MIDI-повідомлення на звуковий модуль - зовнішній синтезатор, синтезатор звукової карти, або інший програмний синтезатор тощо.


Види MIDI повідомлень

MIDI-повідомлення не містить звукової інформації, натомість являє собою закодований набір команд для відтворення звуку. Будь-яке MIDI-повідомлення містить інформацію про вид та час настання MIDI-події, параметри реалізації, виібр MIDI-каналу.