Стаття до проекту "Моє рідне місто або село" Рябової Вікторії

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 10:57, 19 листопада 2018; 7694119 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Брюгге (Бельгія)

Брю́гге (нід. Brugge) — місто в Бельгії, столиця провінції Західна Фландрія. Населення 117 200 осіб (2006), але в Середньовіччі, в добу свого найбільшого розквіту місто налічувало до 200 000 жителів. Це місто надзвичайної архітектури, одне з найгарніших в Європі.


Географія

Брюгге лежить за 16 км від морського берега, на родючій рівнині, на лінії державної залізниці Гент — Остенде. У місті з'єднуються три канали — Гентський, Сльойський і Остендський; ці канали такі глибокі, що по них можуть плисти великі морські кораблі. Часом Брюгге називають «Північна Венеція».

Історія

Історію Брюгге можна спостерегти до III століття, коли св. Хризоліт проповідував Євангеліє його мешканцям. У VII столітті Брюгге став головним містом свого округу, що називався Фландрія.

Досить рано тут розвинулася морська торгівля. Зв'язки з Англією, відколи її завоювали нормани, були такі жваві, що купці з Брюгге заснували лондонську Ганзу, що мала великі права й була така сильна, що граф фламандський у 1242 зобов'язався призначати на схепенів тільки членів Ганзи.

Золотий вік міста починається в 12 столітті і триває до 15 століття. У Брюгге тоді проживає майже п'ятдесят тисяч жителів, в той час як Амстердам тоді був селом з населенням всього близько трьох тисяч чоловік. Присутність бургундської династії також мало величезний позитивний вплив на Брюгге. Дуже важливим моментом було те, що тут проводилися найбільші фламандські ярмарки. Але коли стара система ярмарків стала давати збої, торговці Брюгге стали використовувати нові форми економічного обміну - векселі і акредитиви. Також місто завжди охоче приймало іноземних торговців.

Спад почався в 15 століття, коли почав замулюватися канал Звин, який буквально відрізав Брюгге від моря. Функції головного портового міста перейшли до Антверпена. Спроби повернути місту домінуюче становище в 17 і 18 століттях не привели до успіху. Антверпен міцно тримав свої позиції. Населення міста швидко скорочувалася від 200 000 жителів до 50 000 жителів до 1900 року.

Брюгге не вдалося повернути свої позиції головного торгового центру Фландрії, але він перетворився в популярний туристичний місце вже на початку 20 століття і залишається таким до сих пір! Так, і Друга світова війна майже не залишила шрамів на обличчі міста, тому майже всі історичні споруди - оригінальні.

Визначні місця

У місті налічується 54 мости, з них 12 дерев'яних і розвідних для пропуску суден. Варті уваги такі будівлі: чотирикутний ринок на великій площі (XIV століття) з вежею заввишки 107 метрів; на вежі — відомі куранти; реставрована готична будівля ратуші, побудована в кінці XIV століття; в цій будівлі знаходяться нещодавно відновлені 33 статуї фландрських графів і графинь, які були спалені французами в 1792 році; будівля суду, колишня резиденція графів Фландрії; в цій будівлі знаходиться відомий камін, прикрашений різьбою на дереві, і виготовлений у 1529–1531 роках, з численними гербами, портретами та статуями Карла V, Максиміліана і Марії Бургундської, Фердинанда Арагонського та Ізабелли Кастильської.