Роздільна здатність дисплею.СПК

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Роздільна здатність (англ. resolution, рос. разрешение) або роздільність цифрового телебачення або комп'ютерного дисплею зазвичай виражається в кількості пікселів в кожному з вимірів, що може бути відображена. Це може бути багатозначний термін, тим паче, що роздільність залежить від різних факторів в електронно-променевих трубках (ЕПТ) і плоских панелях або проекторах, що використовують матриці з фіксованою множиною (масивом) пікселів.

Стандартні роздільності

Використання терміну «роздільна здатність дисплею» відносно дисплеїв із фіксованою матрицею пікселів, таких як плазмові панельні дисплеї (PDP), рідкокристалічні дисплеї (LCD), цифрові світлові проектори (DLP), або інших схожих технологій є просто фізичною кількістю колонок та рядків пікселів, що створює дисплей.

Важливо, щоб термін «роздільна здатність» не вводив в оману. Розміри тут вимірюються в пікселях, і не мають нічого спільного з таким параметром як роздільна здатність (густина пікселів) самого монітора, що виражається в пікселях на дюйм (англ. pixels per inch, ppi) (цифрові монітори) або кількості ліній по горизонталі (аналогові монітори).


Кутова роздільна здатність

Кутова роздільна здатність - мінімальний кут між об'єктами,яке є який може розрізнити оптична система.

Здатність оптичної системи розрізняти точки зображуваної поверхні наприклад:

Кутова роздільна здатність: 1 '(одна кутова хвилина,яке є близько 0,02 °) відповідає майданчику розміром 29 см,яке є различимой з відстані в 1 км або однієї друкованої точці тексту на відстані 1 м.

Лінійна роздільна здатність

Лінійна роздільна здатність - мінімальна відстань між помітними об'єктами в мікроскопії.