Редактор навчальник курсів Adobe Captivate

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Редактор навчальних курсів Adobe Captivate

Підготувала студентка групи МІЕ17Б Дядик Аліна

Зміст
Йцук.png
  1. Інтерфейс
  2. Оформлення електронних курсів
  3. Інтерактивні можливості
  4. Робота з відео
  5. Створення тестів
  6. Мобільне навчання
  7. Висновки
  8. Посилання

Adobe Captivate - потужний редактор для створення контенту різного рівня складності: від простих слайдових курсів до тренажерів з елементами віртуальної реальності.

У 2005 році розробку викупила Adobe Systems і прокачала до нового рівня. З функціоналом редактор змінив і назву - Adobe Captivate.

1. Інтерфейс

Розкладка Captivate схожа на приладову панель літака з безліччю окремих меню, вікон і вкладок. Щоб розшифрувати призначення кожної кнопки, доведеться вивчити документацію на англійській мові.

Інтерфейс - серйозний бар'єр для користувачів. Не всі хочуть витрачати час на знайомство з програмою. І все-таки Captivate досі в топ-3 редакторів електронних курсів.

Ая.png
2. Оформлення електронних курсів

Ви можете налаштувати шрифти і відступи, підібрати кольори для кнопок, обрізати картинки. Цього достатньо, щоб привести навчальний матеріал до єдиного стилю.

У редактор входить 75 000 заготовок для дизайну курсу: від шаблонів слайдів до відеозаставок.

Би.png
3. Інтерактивні можливості

Користувачі Captivate можуть створити будь-яку інтерактивність з нуля на мові програмування JavaScript або скористатися одним з 27 шаблонів.

У наборі є віджети, за допомогою яких ви створите ігри за типом «Хто хоче стати мільйонером» і «Сто до одного».

В останню версію редактора розробники додали можливість створювати електронні курси з елементами віртуальної реальності. Наприклад, співробітник може пройти віртуальний тур по офісу в новій компанії, навчитися управляти буровою установкою або освоїти нове медичне обладнання

Редактор підтримує геолокацію - через курс можна подивитися, наприклад, історію міста або філії компанії, в якому знаходиться користувач.

См.jpg
4. Робота з відео

Оскільки історично Captivate створювали для запису скрінкасти, у програми великі можливості по роботі з відео. Розповім про основні.

Записуйте 2 відео одночасно. Ви можете записувати два відео одночасно: дії на комп'ютері і картинку з веб-камери. На виході у вас виходить видеоурок, в якому оповідач коментує те, що відбувається на екрані.

Міняйте фон відео. Ви можете зробити фон прозорим, щоб глядача нічого не відволікало від оповідача, або замінити іншою більш підходящої по темі картинкою.

Опція стане в нагоді в тому випадку, якщо ви знімаєте відео не в професійній студії, а вдома на тлі шпалер. Просто видаліть задній план і поставте на його місце вид офісного приміщення.

Додавайте в курс відео 360⁰. Панорамне відео або відео 360⁰ - це ролик, в якому глядач може змінювати кут огляду, немов озирається на всі боки, щоб розгледіти в деталях навколишнє оточення.

5. Створення тестів

У вашому розпорядженні 9 типів питань. Так, в цьому плані Adobe Captivate програє конкурентам. Зате можна призначати бали за будь-які дії користувачів. Наприклад, учень натиснув потрібну кнопку - отримав додатковий бал в тесті.

Щоб учні не списували, обмежте час на вирішення тестів і число спроб, призначте бали за правильні відповіді і штрафи за помилки.

Налаштування дизайну тесту мізерні. Ви можете змінити колір і розмір шрифту, додати відео, озвучку і картинки - на цьому все. Змінити дизайн кнопок і вид чекбоксів - за межами ваших можливостей.

Фя.png
6. Мобільне навчання

В останніх версіях Adobe Captivate став підтримувати адаптивний дизайн курсів. Тут з'явився режим Fluid boxes. Створені з його допомогою навчальні матеріали максимально точно підлаштовуються під розмір екрану - текст зручно читати, а картинки приємно розглядати.

Ще одна фішка Adobe Captivate - настройка управління за допомогою жестами. Ви вибираєте в редакторі за що відповідає подвійне торкання або горизонтальний скрол.

Управління жестами можна включити як у всьому навчальному матеріалі, так і на деяких слайдах або прибрати зовсім.

7. Висновки

В Adobe Captivate ви створите електронний курс під будь-яке завдання: від відеоурока по роботі з комп'ютерною програмою до тренажера з віртуальної реальності. При цьому ви не скуті шаблонами, як в iSpring.

Ще один важливий козир Captivate - гнучкі настройки при роботі над мобільними курсами. Не потрібно створювати дві версії проекту: під комп'ютер і телефон. Ви збираєте курс один раз, і він акуратно підлаштовується під будь-який гаджет.

Основний недолік програми - складний інтерфейс, який відштовхує новачків. Ціна теж кусається: $ 1 299 за ліцензію.

Плюси Щомісячна підписка або безстрокова ліцензія Створення курсів з віртуальною реальністю Створення інтерактивних відео 360⁰ Створення адаптивних мобільних курсів Підтримка JavaScript та геолокації
Мінуси Складний інтерфейс редактора Немає техпідтримки російською мовою Невеликий набір шаблонів для роботи з тестами Висока ціна
8. Посилання

Спробуй опанувати Adobe Captivate

Нові можливості Adobe Captivate

Відеоурок