Проект з ОІ та ІКТ і Зоології: "Ракоподібні" - № 16 ПГФ, 2018

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Ракоподібні

Ракоподібні

Ідея проекту

Задум:пізнавальна презентація для студентів первих курсів ПГФ.

Мета: ознайомлення з внутрішньою та зовнішньою будовою ракоподібних на прикладі річкового рака та азовської креветки;вивчення органів та систем органів Ракоподібних, а також спостереження за циклом життя.

Автор проекту

Кожина Анастасія Юріївна

Посилання Кожина Анастасія

Матеріали проекту

2-45.jpeg

Річкові раки

Зустрічаються в річках і озерах з мулистим дном і урвистими берегами. З темнотою вони стають більш рухливими і виходять добувати собі корм.


У пошуках їжі рак повільно повзає по дну, рухаючи своїми довгими вусами. Пересувається він за допомогою 4-х пар холодильних ніг, а свої довгі кінцівки, озброєні клешнями, тримає напоготові у піднятому положенні і хапає ними здобич, яка підвертається по дорозі. В разі небезпеки рак повзе назад, відштовхуючись клешнями, різкими рухами підганяє під себе членисте черевце і завдяки цьому пливе також у зворотному напрямку.

Живляться раки різноманітною їжею. Вони полюють за дрібними тваринами, яких можуть захопити клешнями, поїдають мертвих тварин, запах яких чують здалеку. Живляться раки також і рослинною їжею – водоростями, пагонами очерету. Зимують вони у норах, у найглибших місцях.


У перші роки життя рак часто линяє і швидко росте. З п’ятирічного віку він линяє один раз на рік. Перші 2-3 дні після линьки покрив тіла у рака м’який, і беззахисний рак перебуває весь час у нірці. Дуже скоро він твердіє за рахунок запасів солей кальцію у тілі рака. Живуть раки 15-20 років і можуть досягати 20-25 см завдовжки. Їх м’ясо дуже смачне, вони є санітарами водойм.

Інтернет ресурси проекту

Список посилань на ресурси проекту (якщо посилань багато, то зробіть на новій сторінці). Посилання на створену колекцію закладок

Додаткові матеріали проекту

Посилання на файли, презентації та інші корисні матеріали

Результати проекту

Звіт у вигляді презентації.