Портфоліо проекту до тренінгу за програмою "Навчання для майбутнього" Чистякова Ольга 2018

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук



Назва навчальної теми

Давня Індія та Китай як колиска майбутнього

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Всесвітня історія, Історія України та географія

Вік учнів, клас

12-13 років, 6 клас

Стислий опис проекту

Навчальний проект "Давня Індія та Китай як колиска майбутнього" передбачений для учнів 6-го класу. Дана тема є передбаченою навчальною програмою Інтегрований курс «Всесвітня історія. Історія України» рівня стандарту. Матеріал розрахований на вивчення протягом 6 тижнів, 6 уроків. Протягом зазначеного часу вчитель має ознайомити учнів із завданнями проекту під час показу вступної презентації. Основною метою проекту є прагнення поглибити знання учнів з історії, розвинути абстрактне мислення учнів. За темою проекту учням потрібно буде знайти матеріал за допомогою підручників, публікацій та мережі Інтернет. Під час реалізації проекту учні мають бути розділені на 5 тематичний груп, які будуть виконувати різні завдання, які покликанні розкрити тему проекту "Давня Індія та Китай". Результатом роботи груп має стати створення презентацій.

  1. Перша група – досліджує тематичне питання «У чому особливості цивілізації Стародавньої Індії?» та відповідні йому змістові питання: 1) Якими є природно-географічні умови Індії? 2) Хто такі арії? Як постала Ведійська цивілізація в долині Гангу? Рекомендовано створити презентацію на тему: «Особливості цивілізації Стародавньої Індії».
  2. Друга група – досліджує тематичне питання на тему: «Якими були суспільний устрій, релігія та повсякденне життя Стародавньої Індії?» та відповідні йому змістові питання: 1) Що характеризувало суспільство Давньої Індії? 2) Коли виник буддизм та індуїзм і в чому сутність цих релігії? Рекомендовано створити презентацію на тему: «Суспільний устрій, релігія та повсякденне життя Стародавньої Індії».
  3. Третя група – досліджує тематичне питання на тему: «У чому особливості розвитку Стародавнього Китаю?» та відповідні йому змістові питання: 1) Якими були природно-географічні умови Давнього Китаю та як виникла перша китайська імперія? 2) Що відомо про імперію Хань (202 р. до н. е. — 220 р.)? Рекомендовано створити презентацію на тему: «Особливості Китайської цивілізації».
  4. Четверта група – досліджує тематичне питання на тему: «Яка специфіка розвитку Давньокитайської імперії?» та відповідні йому змістові питання: 1) Що таке конфуціанство? 2) У чому своєрідність китайської архітектури та скульптури? Рекомендовано створити презентацію на тему: «Давньокитайської імперії».
  5. П’ята група – досліджує тематичне питання на тему: «Як у Стародавньому Китаї розвивались наукові знання, писемність та освіта?» та відповідні йому змістові питання: 1) Які особливості давньокитайської писемності? Якою була освіта китайців? 2) Які гуманітарні науки розвивалися в Давньому Китаї? Рекомендовано створити презентацію на тему: «Розвиток освіти в Стародавньому Китаї».

Після підготовки дослідження, учні повинні захистити свої проекти на уроці, обговорити власні досягнення і обмінятися своїми думками. Після виступу всіх груп, учні виконають контрольне завдання за змістом програмового матеріалу теми. В оцінюванні роботи учнів в рамках проекту буде враховуватися дві складові: 1) робота учня в одній із дослідницьких груп, 2) оцінка знань учня за контрольне завдання.

План вивчення теми (вставити файл)

План впровадження проекту

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання роботи учнів розпочинається із заповнення таблиці «ЗХД». Учні на аркуші паперу активізують попередні знання і це дозволяє пригадати вивчений матеріал, що допоможе краще розуміти новий матеріал. Учні починають з мозкового штурму ідей в області «Що я знаю?». Пізніше (після демонстрації вчительської презентації), вони поодинці або в групах визначають питання, які вони хочуть вивчити, – «Що я хочу дізнатися?». Потім, коли учні починають відповідати на питання проекту, вони записують отриману інформацію в наступну колонку – «Що я дізнався?». Вчитель оцінює діяльність окремих учнів та груп, зокрема, в процесі їхньої роботи, відвідування консультацій (та електронне спілкування з учнями через Інтернет), де він бачить прогрес роботи учнівських груп, віднайдені списки джерел та літератури, Інтернет-ресурсів, їхні міркування. Зустрічі в ході проекту показуватимуть готовність (чи неготовність) учнів до переходу на наступний етап у роботі над проектом. Також вчитель буде намагатися сприяти самооцінюванню і рефлексії, шляхом пропозиції учням оцінити власну роботу, думки і навчання свої та своїх товаришів, методи їх поліпшення. Завершальний етап оцінювання розпочинається із презентації і захисту учнівських робіт (критерії яких визначені вчителем ще на початку проекту), остаточним заповненням таблиці «ЗХД» та контролю знань з теми шляхом нескладного тестування (Форма Google). Після цього вчитель займається підсумковим оцінюванням (100 балів переводиться в 12 бальну систему оцінювання) та виставляє підсумкові оцінки кожному учню в журнал. Учні повинні вміти користуватися мережею Інтернет.

Таблиця ЗХД

Критерії оцінювання

Тематичне оцінювання за темою «Давні Індія та Китай»

Електронний журнал

Діяльність учнів та вчителя

На початковому етапі проекту вчитель демонструє учням вчительську презентацію , яка ознайомить їх з темою дослідження, з ключовими, тематичними та змістовими запитаннями, а також допоможе зрозуміти, що вони повинні робити під час виконання проекту. Ця презентація буде слугувати планом роботи над проектом. Оголошуються основні критерії оцінювання робіт учнів . На початку співпраці вчителем надається список джерел, в яких можна знайти потрібну інформацію, домовляється з учнями про консультації. Учні заповнюють першу колонку таблиці «ЗХД». Вчитель об’єднує учнів у п'ять групи і дає завдання:

Перша група – досліджує тематичне питання «У чому полягають особливості цивілізації Стародавньої Індії?» та відповідні йому змістові питання: 1) Якими є природно-географічні умови Індії? 2) Хто такі арії? Як постала Ведійська цивілізація в долині Гангу? Рекомендовано створити презентацію на тему: «Зародження Індійської цивілізації». Презентація повинна містити такі складові:

  1. Природно-географічні умови Індії
  2. Відомості про найдавнішу цивілізацію в долині Інду
  3. Ведійська цивілізація в долині Гангу
  4. Царь Ашока та його правління.

Друга група – досліджує тематичне питання на тему: «Якими були суспільний устрій, релігія та повсякденне життя Стародавньої Індії?» та відповідні йому змістові питання: 1) Що характеризувало суспільство Давньої Індії? 2) Коли виник буддизм та індуїзм і в чому сутність цих релігії? Рекомендовано створити презентацію на тему: «Суспільний устрій, релігія та повсякденне життя Стародавньої Індії». Презентація повинна містити такі складові:

  1. Суспільний устрій Давньої Індії
  2. Сутність буддизму як релігії.
  3. Сутність індуїзму як релігії.
  4. Елемент нумерованого списку

Третя група – досліджує тематичне питання на тему: «У чому полягають особливості розвитку Стародавнього Китаю?» та відповідні йому змістові питання: 1) Якими були природно-географічні умови Давнього Китаю та як виникла перша китайська імперія? 2) Що відомо про імперію Хань (202 р. до н. е. — 220 р.)? Рекомендовано створити презентацію на тему: «Особливості Китайської цивілізації». Презентація повинна містити такі складові:

  1. Природно-географічні умови Давнього Китаю.
  2. Виникнення першої китайської імперії. Цінь Шіхуанді .
  3. Імперію Хань.

Четверта група – досліджує тематичне питання на тему: «Яка специфіка розвитку Давньокитайської імперії?» та відповідні йому змістові питання: 1) В чому специфіка конфуціанства як релігії? 2) У чому своєрідність китайської архітектури та скульптури? Рекомендовано створити презентацію на тему: «Давньокитайської імперії».

  1. Презентація повинна містити такі складові:
  2. Особливості конфуціанства.
  3. Своєрідність китайської архітектури та скульптури.

П’ята група – досліджує тематичне питання на тему: «Як у Стародавньому Китаї розвивались наукові знання, писемність та освіта?» та відповідні йому змістові питання: 1) Які особливості давньокитайської писемності? Якою була освіта китайців? 2) Які гуманітарні науки розвивалися в Давньому Китаї? Рекомендовано створити презентацію на тему: «Розвиток освіти в Стародавньому Китаї». Презентація повинна містити такі складові:

  1. Розвиток освіти в давніх китайців.
  2. Винаходи китайців.

Учні заповнюють другу колонку таблиці «ЗХД». В ході дослідження учитель координує роботу учнів, допомагає їм у разі потреби, спілкується з ними по електронній пошті, надає інструкції та вказівки; допомагає учням, що мають проблеми у навчанні дидактичними матеріалами, зразками необхідних робіт тощо. Під час учнівського дослідження вчитель перевіряє знайдений матеріал. В ході роботи учні будуть обмінюватися знайденим матеріал, отриманим досвідом.

Після підготовки дослідження, учні захищають свої проекти на уроці, обговорюють власні досягнення і обмінюються своїми думками. Учні завершують заповнення таблиці «ЗХД». Після виступу всіх груп, учні виконають контрольне завдання за змістом програмового матеріалу теми. В оцінюванні роботи учнів в рамках проекту буде враховуватися дві складові: 1) робота учня в одній із дослідницьких груп, 2) оцінка знань учня за контрольне завдання. Після цього вчитель займається підсумковим оцінюванням (100 балів переводиться в 12 бальну систему оцінювання) та виставляє підсумкові оцінки кожному учню в журнал.

Документ для фасилітації

Презентація вчителя

Презентація учня

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Чистякова Ольга

Фах, навчальний предмет

студентка групи ІП17МІ групи, факультету історії та права, ЦДПУ ім. В. Винниченка

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Кропивницький

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

з 4 по 8 червня 2018 року

Місце проведення тренінгу

м. Кропивницький, Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Тренери