Портфоліо проекту до тренінгу за програмою "Навчання для майбутнього" Чистякова Ольга 2018

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук



Назва навчальної теми

Давня Індія та Китай як колиска майбутнього

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Всесвітня історія, Історія України та географія

Вік учнів, клас

12-13 років, 6 клас

Стислий опис проекту

Навчальний проект "Давня Індія та Китай як колиска майбутнього" передбачений для учнів 6-го класу. Дана тема є передбаченою навчальною програмою Інтегрований курс «Всесвітня історія. Історія України» рівня стандарту. Матеріал розрахований на вивчення протягом 6 тижнів, 6 уроків. Протягом зазначеного часу вчитель має ознайомити учнів із завданнями проекту під час показу вступної презентації. Основною метою проекту є прагнення поглибити знання учнів з історії, розвинути абстрактне мислення учнів. За темою проекту учням потрібно буде знайти матеріал за допомогою підручників, публікацій та мережі Інтернет. Під час реалізації проекту учні мають бути розділені на 5 тематичний груп, які будуть виконувати різні завдання, які покликанні розкрити тему проекту "Давня Індія та Китай". Результатом роботи груп має стати створення презентацій. 

  1. Перша група – досліджує тематичне питання «У чому особливості цивілізації Стародавньої Індії?» та відповідні йому змістові питання: 1) Якими є природно-географічні умови Індії? 2) Хто такі арії? Як постала Ведійська цивілізація в долині Гангу? Рекомендовано створити презентацію на тему: «Особливості цивілізації Стародавньої Індії».
  2. Друга група – досліджує тематичне питання на тему: «Якими були суспільний устрій, релігія та повсякденне життя Стародавньої Індії?» та відповідні йому змістові питання: 1) Що характеризувало суспільство Давньої Індії? 2) Коли виник буддизм та індуїзм і в чому сутність цих релігії?

Рекомендовано створити презентацію на тему: «Суспільний устрій, релігія та повсякденне життя Стародавньої Індії».

  1.  Третя група – досліджує тематичне питання на тему: «У чому особливості розвитку Стародавнього Китаю?» та відповідні йому змістові питання: 1) Якими були природно-географічні умови Давнього Китаю та як виникла перша китайська імперія? 2) Що відомо про імперію Хань (202 р. до н. е. — 220 р.)?

Рекомендовано створити презентацію на тему: «Особливості Китайської цивілізації».

  1.  Четверта група – досліджує тематичне питання на тему: «Яка специфіка розвитку Давньокитайської імперії?» та відповідні йому змістові питання: 1) Що таке конфуціанство? 2) У чому своєрідність китайської архітектури та скульптури?

Рекомендовано створити презентацію на тему: «Давньокитайської імперії».

  1.  П’ята група – досліджує тематичне питання на тему: «Як у Стародавньому Китаї розвивались наукові знання, писемність та освіта?» та відповідні йому змістові питання: 1) Які особливості давньокитайської писемності? Якою була освіта китайців? 2) Які гуманітарні науки розвивалися в Давньому Китаї?

Рекомендовано створити презентацію на тему: «Розвиток освіти в Стародавньому Китаї».

Після підготовки дослідження, учні повинні захистити свої проекти на уроці, обговорити власні досягнення і обмінятися своїми думками. Після виступу всіх груп, учні виконають контрольне завдання за змістом програмового матеріалу теми. В оцінюванні роботи учнів в рамках проекту буде враховуватися дві складові: 1) робота учня в одній із дослідницьких груп, 2) оцінка знань учня за контрольне завдання.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Кропивницький

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

з 4 по 8 червня 2018 року

Місце проведення тренінгу

м. Кропивницький, Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Тренери