Відмінності між версіями «Портфоліо до проекту "Штучний інтелект" Заболотньої А.С., 2020»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 81: Рядок 81:
  
 
==Опитування до проекту==
 
==Опитування до проекту==
 
+
[https://docs.google.com/forms/d/1B3HhWWVb4MoqKhHimpNc7yXvpOjOYDYbXCRPKHuofaw/edit?usp=sharing]
 
==Фотоальбом до проекту==
 
==Фотоальбом до проекту==
 
[https://drive.google.com/drive/folders/1D1BDem0r9t2qOukGqmJh88yG9obtvJIl?usp=sharing]
 
[https://drive.google.com/drive/folders/1D1BDem0r9t2qOukGqmJh88yG9obtvJIl?usp=sharing]

Версія за 08:27, 19 травня 2020


Штучний інтелект

Штучний інтелект – це унікальний продукт технічного прогресу, що дає змогу машинам вчитися, використовуючи людський і власний досвід, пристосовуватися до нових умов в рамках свого застосування, виконувати різнопланові завдання, які тривалий час були під силу лише людині, прогнозувати події й оптимізувати ресурси різного характеру.

Опис проблеми

Штучний інтелект (аrtificial intelligence) – це створення інтелектуальних машин (програм), здатних брати на себе окремі функції інтелекту людини, наприклад, обирати оптимальні рішення на основі раніше отриманого досвіду та аналізу зовнішніх впливів. Математик, криптограф Ірвінг Джон Гуд: «Штучним інтелектом називається машина, розум якої перевершує людський, вона може створювати власні програми та технології». Багато країн світу намагаються створити штучний інтелект. Так між Google DeepMind і Оксфордським університетом було укладено партнерський договір. Мова йде про засоби глибокого навчання для осмислення природної мови, а також інструментах візуального розпізнавання. Подібні розробки дозволять машинам розуміти людську мову і сприймати зображення реального світу так, як це робить людський розум.

І цілком імовірно, що ми вже не далеко від створення супер-розумної машини, адже останні дослідження показали, наскільки це може бути здійснено. Але на ряду з плюсами є й мінуси створення могутньої інтелектуальної системи. Так засновник компанії Tesla і Space X мільярдер Елон Маск заявив: "Теоретично він, штучний інтелект, може бути небезпечніше ядерної зброї". З іншого боку, електронний розум може стати останньою розробкою в історії людства, якщо не будуть ретельно прораховані всі потенційні ризики та небезпеки. Потенціал штучного інтелекту в теорії допоможе впоратися з хворобами, злиднями і військовими конфліктами. Нещодавно вчені довели небезпеку «думаючих» машин, створивши віртуальну шизофренію. Дослідники Університету штату Техас, спільно з наукової командою Єльського університету, США, заразили комп'ютер шизофренію, демонструючи, наскільки велика потенційна небезпека штучного інтелекту. З метою експерименту вчені побудували комп'ютерну нейромережу, здатну імітувати надлишок дофаміну в головному мозку людини. Як відомо, це надзвичайно підвищує активність мозку, що характерно для пацієнтів з діагнозом шизофренія. Ментальне розлад даного типу породжує хибні асоціації, і в мозок надходить дуже багато інформації відразу, внаслідок чого людина не може відрізнити важливе від несуттєвого. Дослідники навчили нейронну мережу сприймати мову не як біти даних, а як зв'язну інформацію з перехресними посиланнями - саме так сприймає мозок людини. Потім, в експериментальну мережу завантажили кілька оповідань.

Коли комп'ютер навчився «розуміти» текст, вчені підняли швидкість навчання машини, щоб імітувати роботу головного мозку з надлишком дофаміну. Незабаром мережа створила власний набір спотворених асоціацій: комп'ютер відповідав на запити нескладна рядками, скопійованими з дивних ситуацій, які зустрічалися в текстах. Машина навіть взяла на себе відповідальність за терористичний акт. Підбиваючи підсумки експерименту, вчені відзначили, що потенційні системи штучного інтелекту заражені вірусом цілком можуть «сходити з розуму». Таким чином, коли «думаючі» машини будуть створені, вони постійно повинні будуть перебувати під контролем людини.

Топ шляхів застосування штучного інтелекту до 2030 року
«Розумне» регулювання руху ШІ в ролі лікаря
Сучасні світлофори працюють згідно з розкладом, і лише в деяких випадках їхню роботу коригують вручну співробітники поліції. «Розумні» світлофори, на думку вчених, можуть використовувати камери та дорожні сенсори для оптимального регулювання дорожнього руху. ШІ на основі опрацьованих даних і без втручання людини зменшать кількість «вузьких місць» на дорогах, що, у свою чергу, також сприятиме зменшенню викидів в атмосферу, спричинених роботою двигунів авто. Подібні системи вже тестуються у Піттсбурзі, Лос-Анджелесі та Каліфорнії.

Роботизовані будинки

Використання комп’ютерів з ШІ у медицині значно прискорить процес обстеження та поставлення діагнозу. Використовуючи розпізнавання голосу, такі системи шукатимуть симптоми в медичних базах даних. Людині-лікарю залишається підтвердити діагноз та в разі необхідності провести додаткове обстеження.


Блог до проекту

  1. ПЕРЕНАПРАВЛЕННЯ [[1]]

Мультимедійна презентація

[2]

Календар подій проекту:

Календар

Опитування до проекту

[3]

Фотоальбом до проекту

[4]

Спілкування між учасниками проекту

  • Спільнота на базі соціальних мереж
  • Skype
  • Telegram
  • Viber
  • Wiki-сторінка


Інформаційні ресурси

Відеоматеріали

[5] [6] [7]

Електронні ресурси

  1. https://techtoday.in.ua/news/top-5-shlyahiv-zastosuvannya-shtuchnogo-intelektu-2030-roku-65714.html
  2. https://ua.112.ua/golovni-novyni/kliuch-do-svitovoho-liderstva-chomu-krainy-posyleno-rozvyvaiut-shtuchnyi-intelekt-525688.html


Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка