Відмінності між версіями «Портфоліо до проекту "Штучний інтелект" Воронкова Юлія»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
 
(не показано 5 проміжних версій цього учасника)
Рядок 94: Рядок 94:
  
 
==Календар подій проекту:==
 
==Календар подій проекту:==
Google Календар (посилання на розклад роботи у проекті)
+
[https://calendar.google.com/calendar/embed?src=r1qi9s68gr1s62vrf4rltf0dks%40group.calendar.google.com&ctz=Europe%2FKiev посилання на розклад роботи у проекті]
Проект "Штучний інтелект"
+
Df6aaf7a9c1fa2e9b5a1d4aa72c285b5.jpg
+
Штучний інтелект (англ. Artificial intelligence, AI) — розділ комп'ютерної лінгвістики та інформатики, що займається формалізацією проблем та завдань, які нагадують завдання, виконувані людиною. [1]
+
 
+
Останні кілька десятиліть ми спостерігаємо за тим, як одні технології замінюють інші, намагаючись прорватися на споживчий ринок. Купуючи черговий новий смартфон або літаючий дрон, зовсім нескладно НЕ вгледіти за тим, як швидко відбуваються ці зміни. Взяти хоча б телевізор - один із самих звичайних прикладів споживчої електроніки, що стала популярною близько 70 років тому. Точно також деякі технології, які здаються сьогодні фантастичними, наші діти (а якщо не діти, то внуки і правнуки), безсумнівно, будуть сприймати як звичайні і, можливо, навіть застарілі речі. Але які саме зміни нас очікують - це предмет швидше особистих припущень. Зрозуміло лише одне: нові технології можуть стати дійсно масовими тільки в тому випадку, якщо будуть здатні залучити такий же рівень інтересу, який свого часу привернув той же телевізор. Адже тільки тоді вони зможуть по-справжньому впливати на наші життя. Багато з того, що рараз звичайні речі, ще кілька десятиліть тому розглядалися виключно в реаліях наукової фантастики.
+
 
+
Технології потенційно здатні кардинально змінити наше життя:
+
 
+
Безпілотні автомобілі
+
Доповнена реальність
+
Віртуальна реальність
+
Генетична модифікація людей
+
Космічні подорожі та колонізація
+
Кінець природного старіння
+
Штучний інтелект для повсякденного життя
+
Разом з технологіями генетичної модифікації, а також віртуальної реальності штучний інтелект є прямим штампом наукової фантастики. Кожен раз, коли хтось говорить про різні ймовірні сценарії майбутнього кінця світу, штучний інтелект безумовно рано чи пізно вилазить назовні. Однак сверхінтеллектуальний ШІ (якому і приписують наше знищення) навряд чи стане першим видом ШІ, який стане повсюдно використовуватися людством.
+
 
+
Штучний інтелект найближчого майбутнього буде набагато розумніший за своїх попередників у вигляді цифрових асистентів Siri і Alexa з їх часто смішним непорозумінням поставлених перед ними завдань. Проте поширеність навіть таких видів ШІ може носити широкі наслідки для соціальних аспектів нашого життя. Численні форми автоматизації вже здатні справлятися (і справляються) з багатьма завданнями, які раніше поручилися тільки людині. В основному мова йде про виробничий процес, але це лише початок. Навіть якщо ШІ значно менш інтелектуально розвинений, ніж середньостатистична людина, він все одно потенційно придатний для заповнення широкого спектра канцелярських і службових робочих позицій (а також в якості додаткової допомоги при фізичному ручній праці), які в даний момент зайняті працівниками-людьми. Якщо заміна людей на роботів буде відбуватися масово і дуже швидко, то це може повністю реорганізувати або навіть виключити саму концепцію «працевлаштування», який ми її розуміємо зараз.
+
 
+
Сторінка координування проекту "Штучний інтелект"
+
 
+
Сторінка координування проекту "Штучний інтелект" (2018-2019 н.р.)
+
 
+
Завдання проекту «Штучний інтелект»
+
 
+
Вивчити сучасний стан розвитку штучного інтелекту, обрати одну із сфер його застосування і дослідити як саме використовують цей інструмент. Чому можуть виникати побоювання у людей?
+
 
+
Створити власну вікі-статтю на Вікі-ЦДПУ, у якій висвітлити результати дослідження за зразком Шаблон:Портфоліо до проекту "Штучний інтелект". Посилання на цю статтю розмістити на власній сторінці користувача у розділі "Мої роботи" [[Портфоліо до проекту "Штучний інтелект", Іванова Іванна]].
+
Добавити посилання на свою сторінку користувача і портфоліо у розділі Сторінка координування проекту "Штучний інтелект" (2018-2019 н.р.).
+
Створити власний фотоальбом до проекту "Штучний інтелект", у якому розмістити фотографії та ілюстрації (не менше 5 фото). Посилання на власний фотоальбом розмістити у власній статті у Вікі-ЦДПУ (фотоальбом можна зберігати у ресурсі на власний вибір).
+
Зробити висновки із проведеного дослідження, які представити у вигляді презентації Проект "Штучний інтелект"#Вимоги до оформлення мультимедійної презентації засобами LibreOffice Impress.. (Поради для створення гарних презентацій)
+
Переглянути веб-ресурс Google та зареєструватися.
+
Завантажити презентацію до проекту "Штучний інтелект" у Google Диск. Посилання на презентацію розмістити у власній статті на Вікі-ЦДПУ.
+
Створити новий календар "План роботи у проекті "Штучний інтелект" (за зразком) та налаштувати вільний доступ для усіх користувачів.
+
Переглянути веб-ресурс для ведення веб-щоденника Blogger (можна також завантажити зі сторінок Google). Створити власний блог, у якому написати 3 дописи про власне дослідження. Бажано додати до блогу фото, посилання на презентацію та інші матеріали. Посилання на блог розмістити на власному портфоліо проекту.
+
Переглянути приклади анкет та питальників: Опитування "Подорожі", Опитувальник, Анкета про парфуми та Опитування "Невербальне спілкування".
+
Дібрати матеріал для власної анкети з проблем пов'язаних із штучним інтелектом (3-7 запитань). Створити опитувальник у Google Диск Форми. Посилання розмістити у власному портфоліо до проекту.
+
Переглянути веб-ресурси для збереження відеозаписів, наприклад YouTube. Дібрати цікаві відеоролики пов'язані з штучним інтелектом.
+
 
+
Критеріїї оцінювання завдань проекту:
+
 
+
посилання на власну сторінку із Сторінка координування проекту "Штучний інтелект" (2018-2019 н.р.) - 1 бал;
+
презентація у LibreOffice Impress - до 3 балів;
+
веб-фотоальбом - до 2 балів;
+
добірка відеоматеріалів - до 2 балів;
+
блог проекту - до 4 балів;
+
календар проекту - до 2 балів;
+
опитування або анкета у Google Форми - до 3 балів;
+
вікі-стаття до проекту - до 8 балів;
+
текст (заголовки, списки) - до 2 балів;
+
фото (від 2 до 5 штук) - до 2 балів;
+
таблиця - до 2 балів;
+
посилання на ресурси - до 2 балів.
+
Вимоги до оформлення мультимедійної презентації засобами LibreOffice Impress.
+
Презентація повинна складатися із 7-10 слайдів.
+
Презентація повинна містити наступні структурні елементи: заголовки на кожному слайді, списки, таблиці, малюнки.
+
Застосувати до презентації шаблон оформлення.
+
Застосувати анімацію до деяких об’єктів на слайдах.
+
Налагодити автоматичну зміну слайдів через 5-10 секунд.
+
Створити слайд «Зміст», на якому за допомогою гіперпосилань організувати перехід по слайдах.
+
На слайдах добавити кнопки навігації (Зміст, Назад, Вперед тощо).
+
Завантажити презентацію у Google Диск.
+
  
 
==Опитування до проекту==
 
==Опитування до проекту==
Google Форми (посилання на опитування)
+
[https://goo.gl/forms/CRHu0lluyHi3Lnaj2 посилання на опитування]
  
 
==Фотоальбом до проекту==
 
==Фотоальбом до проекту==
[https://photos.google.com Google Фотознімки] (посилання на альбом)
+
[https://photos.google.com Google Фотознімки] (https://photos.google.com/)
  
 
==Спілкування між учасниками проекту==
 
==Спілкування між учасниками проекту==
Рядок 187: Рядок 125:
  
 
===Електронні ресурси===
 
===Електронні ресурси===
#...
+
#https://futurum.today/shtuchnyi-intelekt-istoriia-vynyknennia-ta-perspektyvy-rozvytku/
#...
+
#http://referat-ok.com.ua/informatika/shtuchnii-intelekt
#...
+
#http://ru.osvita.ua/vnz/reports/psychology/10119/
  
  

Поточна версія на 10:25, 11 грудня 2018


Зміст

Тема статті

ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ (AI): ЩО ЦЕ ТАКЕ І ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО?

Що таке АІ?

Штучний інтелект – унікальний продукт технічного прогресу, що дає змогу машинам вчитися, використовуючи людський і власний досвід, пристосовуватися до нових умов в рамках свого застосування, виконувати різнопланові завдання, які тривалий час були під силу лише людині, прогнозувати події й оптимізувати ресурси різного характеру.

10 прикладів, як штучний інтелект може змінити ваш спосіб життя

1. Майбутні лікарі, ймовірно, не будуть людьми

47291579 308547943134055 7087303243696439296 n.png

Штучний інтелект вже сьогодні почав потрапляти в лікарські кабінети, а отже, це лише питання часу, коли він стане там звичайним явищем, переконані експерти. «Від потужних діагностичних алгоритмів до точно налаштованих хірургічних роботів ця технологія робить свою присутність надзвичайно видимою у всіх медичних сферах», – йдеться в публікації Futurism.

Наразі штучний інтелект досить добре справляється з діагностикою хвороб: дослідники в шпиталі імені Джона Редкліффа в Оксфорді розробили таку систему діагностики, яка у 80% випадків краще за медиків виявляє хворобу серця, а в Гарвардському університеті вчені навчили «розумний мікроскоп» бачити небезпечні інфекції в крові. В минулорічному дослідженні штучному інтелекту вдалося швидше діагностувати метастатичний рак молочної залози, ніж радіологам, йдеться у статті.

Штучний інтелект також проявив здатність визначати ризик розвитку захворювань, пов’язаних із віком, таких як рак і серцеві захворювання, повідомляє The Daily Mail.

2. Люди матимуть персональних роботів-асистентів

47045893 308548409800675 4240530355049725952 n.jpg

Такі компанії, як Google, Amazon та Microsoft, вже сьогодні пропонують своїх домашніх асистентів, які мають служити виконувачами функцій домашніх справ: через систему звукового контролю вони вміють вмикати світло, вентиляційну систему чи музику, а також скласти ваш розклад, повідомити про ситуацію із заторами, ввести в курс останніх світових новин або ж порадити найближчий ресторан на ваш смак.

На Заході люди все більше купують таких домашніх асистентів, а із подальшим розвитком технології вони стануть не лише більш доступними та здатними виконувати складніші функції, але й зможуть знаходитися з користувачем на постійній основі.

3. Технологія розпізнавання обличчя стане новою кредитною карткою

47374796 308549023133947 3503259232545800192 o.png

Голова Orange Silicon Valley Джордж Нейхон вважає, що завдяки сучасному розвитку штучного інтелекту новими кредитними картками стане ніщо інше як обличчя людини, йдеться в статті CNBC.

«Розпізнавання обличчя вже сьогодні повністю змінює безпекові системи, запроваджуючи біометричні можливості. Беручи до уваги те, як технології поєднуються із роздрібною торгівлею, як, наприклад, у Amazon та Whole Foods, я бачу найближче майбутнє, коли людям більше не доведеться стояти в черзі в магазині», – зауважив Нейхон.

4. Роботи вже «звільняють» людей

47433846 308549573133892 7054071565603831808 n.png

Нещодавній звіт McKinsey попереджає, що вже до 2030 року від 400 до 800 мільйонів людей по всьому світу можуть втратити свої робочі місця через автоматизацію. В групі ризику – продавці, рецепціоністи, охоронці, тощо. А висновки іншого дослідження зазначають, що вже до 2024 року штучний інтелект перевищить здібності перекладачів іноземних мов, до 2026 року він буде здатний самостійно писати твори для школярів, до 2027 року сам керуватиме вантажівкою.

Та насправді автоматизація вже набирає обертів, а компанії дедалі більше інвестують в у технології з метою замінити, наприклад, продавців, йдеться в Forbes. Адміністративних працівників також замінять: «Ви знаєте, хто відповідає на телефон о третій ранку? Робот. А ви знаєте, хто не відповідає на телефон о третій ранку? Людина», – зауважує автор.

Роботи швидші, ефективніші та дешевші за людей. Їм не треба відпочивати, в них немає родин, вони здатні працювати 24 години на добу, і саме тому їх вже сьогодні почали використовувати, наприклад, в сфері харчування.

5. Білл Гейтс: штучний інтелект зробить відпустки довшими

47473936 308550413133808 7343201479706017792 n.png

Ситуації із заміною робочих місць штучним інтелектом не зрадіють мільйони людей, та «батько» компанії Microsoft Білл Гейтс заспокоює: штучний інтелект насправді означатиме довшу відпустку.

«Ми однозначно зможемо очікувати на довшу відпустку», – зазначив Гейтс на Всесвітньому економічному форумі. «Метою людства є не лише сидіти за прилавком і продавати речі. Більше вільного часу – це ж не страшна річ», – цитує Ґейтса CNBC.

В інтерв’ю для Time підприємець заявив, що з-поміж усіх сучасних інновацій саме штучний інтелект має найбільший потенціал змінити наші життя: зробити їх «продуктивнішими, ефективнішими та загалом легшими».

6. Кишенькові друзі – чатботи набувають популярності

47360946 308550583133791 730951112487600128 o.png

Незважаючи на те, що чатботи все ще мають багато недоліків, їхнє запровадження набуває дедалі ширшої популярності. Багато хто розробляє їх для різних цілей: наприклад, чатботи використовує веб-сайт для пошуку авіаквитків Scyscanner або соціальна мережа Facebook, яка, попри численні невдачі, наразі тестує новий підхід у розробці чатботу. Метою корпорації є навчити програму говорити, як людина, повідомляє видання The Economic Times.

Такі технології поки що перебувають на початковій стадії розробки, але вже з’являються досить унікальні програми. Наприклад, відносно новий чатбот Replika, метою якого є стати вашим найкращим другом, в процесі «спілкування» вивчає свого співбесідника, а згодом намагається йому усіляко допомогти покращити настрій.

Хоча й поки що співбесіду із цим ботом складно дійсно прирівняти до діалогу зі справжньою людиною, у майбутньому, коли розвиток штучного інтелекту досягне нових рівнів, цей діалог, можливо, стане набагато більш значущим.

7. Квартири та цілі міста стануть «розумними»

47491586 308550849800431 5692163394824568832 n.png

Сучасний інтернет вже сьогодні пов’язує між собою мільйони пристроїв, серед яких не тільки комп’ютери та смартфони, але й будь-який гаджет. Набуває поширення так званий «інтернет речей» – концепція поєднання будь-якого пристрою з інтернетом та один з одним. Сьогодні, наприклад, вже існує безліч термостатів, які дозволяють регулювати температуру в квартирі через смартфон, навіть якщо нікого немає вдома.

І це не обмежується квартирою – існують цілі міста, де «інтернет речей» є частиною повсякденного життя. Наприклад, Барселона є відомим прикладом Smart Сity («розумного міста»). Але особливо важливим, на думку деяких експертів, є те, що повний потенціал «інтернету речей» можливо розкрити лише у разі його повного поєднання із можливостями штучного інтелекту, здатного обробляти велику кількість даних. Технологія розпізнавання та аналізу облич вуличними камерами – один з прикладів такого поєднання.

8. Штучний інтелект писатиме музику та книги

47290771 308551256467057 2546807489316257792 n.png

Є думки, що штучний інтелект має унікальну здатність писати індивідуальні книжки та музику в залежності від вподобань людини. Нещодавно йому вже вдалося створити колискову, яка, за словами медичної компанії, що керує проектом, має лікувальний ефект. На своєму сайті компанія запропонувала людям випробувати для засинання дві версії колискових: одну, повністю написану штучним інтелектом, а іншу – професійними музикантами, та вирішити, яка допомагає більше.

Штучний інтелект також зміг написати власний блек-метал альбом «Coditany of Timeness». Йому дали проаналізувати композиції інших популярних виконавців в цьому жанрі, в результаті чого той написав свій альбом з п'яти композицій.

Більше того, згідно з дослідженнями McKinsey & Company, штучний інтелект проявив здатність виявляти, що саме впливає на емоції людей, а це свідчить про те, що незабаром компанії за його допомогою вироблятимуть контент, який маніпулюватиме людськими емоціями краще, ніж міг би вигадати будь-який режисер.

9. Штучний інтелект «готуватиме» фейкові новини

47322973 308551996466983 1039485852041871360 n.png

Можливості штучного інтелекту вже сьогодні досягли рівня, коли він здатен генерувати надзвичайно реалістичні фото та відео людей, справжність яких складно перевірити навіть йому самому. Незабаром він зможе якісно підроблювати не лише фото, але й аудіо, що суттєво ускладнить боротьбу із фейковими новинами та дезінформацією, попереджають експерти.

Наприклад, команда дослідників Nvidia розробила систему, здатну створювати зображення облич на основі аналізу тисяч фотографій відомих людей і знаходити схожі риси, йдеться в The New York Times. Ця система спроможна генерувати надзвичайно реалістичні й чіткі зображення тварин, рослин і багатьох інших предметів, які відрізнити від реальності дуже складно.

10. Використання віртуальної реальності стане повсякденним явищем

47259445 308552439800272 4085380476867444736 n.png

Хоча й окуляри віртуальної реальності зазвичай асоціюють з відеоіграми та розвагами, насправді їх застосовують в багатьох сферах: наприклад, в медичній освіті, тренуваннях та навіть для лікування деяких захворювань. Сьогодні ця технологія стала більш доступною, у той час як розвиток «доповненої реальності» стрімко зростає.

Інкорпорація можливостей штучного інтелекту в технології віртуальної реальності пропонуватиме дедалі більше можливостей: наприклад, люди змогли б обирати покупки в віртуальних магазинах та «бути присутніми» під час бізнес-конференцій.

Видання Forbes називає віртуальну реальність «тренувальним майданчиком» для штучного інтелекту.

Висновки

Незважаючи на багатообіцяючий потенціал штучного інтелекту, він розділив вчених на два табори: одні впевнені в його користі, але інші попереджають про його здатність знищити людство.

Блог до проекту

Посилання на блог

Мультимедійна презентація

Google Диск

Календар подій проекту:

посилання на розклад роботи у проекті

Опитування до проекту

посилання на опитування

Фотоальбом до проекту

Google Фотознімки (https://photos.google.com/)

Спілкування між учасниками проекту

  • Чат
  • Форум
  • Спільнота на базі соціальних мереж
  • Skype
  • Telegram
  • Viber
  • Wiki-сторінка
  • Сайт
  • .....

Інформаційні ресурси

Друковані джерела

  1. ...
  2. ...
  3. ...

Відеоматеріали

  1. ...
  2. ...
  3. ...

Електронні ресурси

  1. https://futurum.today/shtuchnyi-intelekt-istoriia-vynyknennia-ta-perspektyvy-rozvytku/
  2. http://referat-ok.com.ua/informatika/shtuchnii-intelekt
  3. http://ru.osvita.ua/vnz/reports/psychology/10119/


Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка