Модуль 4. Координування навчального процесу засобами Вікі-КДПУ та Хмарка-КДПУ (2016)

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 19:38, 28 лютого 2016; Копотий Виктория (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Завдання модуля

У цьому модулі учасники:

  • переглянуть матеріали власних дистанційних курсів на Вікі-КДПУ та підготовлять їх до демонстрації;
  • розглянуть інструменти Вікі-КДПУ для відновлення даних;
  • установлять спостереження за сторінками дистанційного курсу;
  • переглянуть власний внесок у розбудову Вікі-КДПУ та внесок інших учасників;
  • ознайомляться з інструментами для спілкування у Вікі-КДПУ;
  • організують координування роботи студентів у власному дистанційному курсі на Вікі-КДПУ;

Служба Вікі-КДПУ

Вправа 1. Перевірка домашнього завдання у формі обговорення в парах.

  1. Об’єднайтеся у пари за способом, який запропонує тренер, та по черзі поділіться своїми ідеями щодо способів спілкування під час дистанційного навчання.
  2. Перегляньте курси один в одного. Запропонуйте колезі дві поради, які допоможуть удосконалити дистанційний курс.
  3. Занотуйте ідеї, що запропонує Вам колега.

Видалення та відновлення даних на Вікі-КДПУ

У MediaWiki інструменти для вилучення сторінок доступні тільки адміністраторам. Якщо нова стаття була збережена на вікі-сайті, то звичайний користувач не зможе вилучити її. А якщо буде вилучено текст статті, то його легко відновити за допомогою закладки «історія». Тому виходить, що з вікі-сайту не можна матеріал зовсім вилучити без втручання у цей процес адміністратора.

Легкість редагування вікі-статей викликає таке негативне явище як вікі-вандалізм. Звичайно, середовище MediaWiki містить ряд інструментів для боротьби з ним. Так кожна стаття має шість закладок, серед яких закладка «історія» показує історію створення сторінки та внесок у її розвиток кожного із учасників. За допомогою цієї сторінки можна визначити, які саме зміни і коли були внесені у зміст статті конкретним учасником, і відмінити будь-які з них.

Вправа 2. Скасуйте небажані зміни у вікі-статті.

За допомогою інструменту (закладка «історія») легко боротися із вікі-вандалізмом:

  1. Перейдіть на закладку «історія» вікі-статті.
  2. Оберіть версію статті зі списку і натисніть на слово «(скасувати)».
  3. Небажані редагування будуть скасовані системою.

Примітка! Можна порівнювати дві версії однієї вікі-статті, а потім скасовувати небажані редагування.

Вправа 3. Установіть спостереження за сторінками власного дистанційного курсу на Вікі-КДПУ.

Зареєстровані користувачі вікі-сайту можуть вести «список спостереження» – це список змін, що були внесені у дібрані статті. Якщо будь-який користувач зробить якісь зміни у вікі-статтю із Вашого «списку спостереження», то до Вашої електронної поштової скрині (e-mail) прийде службовий лист від Вікі-КДПУ, у якому буде повідомлення про внесені зміни у текст статті. Знаючи про несанкціоновані правки і їх легко можна виправити за допомогою закладки «історія».

Для внесення статті у власний «список спостереження» натисніть закладку «спостерігати». Зверніть увагу, що включається уся сторінка. Вибіркова постановка на облік якогось підрозділу із цієї сторінки неможлива.

Якщо дана стаття стоїть на обліку в «списку спостереження» користувача, то замість напису «спостерігати» буде «скас. спостереження». Для вилучення статті із власного «списку спостереження» натисніть на закладку «скас. спостереження» і система виведе повідомлення «Сторінку вилучено з вашого списку спостереження».

Вправа 4. Перейменуйте додаткову сторінку власного дистанційного курсу на Вікі-КДПУ.

Закладка «перейменувати» надає можливість поміняти ім’я статті. Якщо на статтю є посилання, то автоматично будуть вставлені перенаправлення на переіменовану статтю.

Вправа 5. Перегляньте власний внесок у розбудову Вікі-КДПУ. Перегляньте внесок іншого учасника, наприклад, свого тренера або студента.

Для перегляду власного внеску потрібно активувати посилання «внесок» на верхній панелі і у вікні можна ознайомитися із усіма редагуваннями користувача.

Для перегляду внеску іншого користувача вікі-сайту потрібно перейти на його персональну сторінку, натиснути кнопку «Внесок користувача» на панелі «інструменти» і відкриється спеціальна сторінка «Внесок користувача», де можна ознайомитися із усіма редагуваннями та завантаженнями цього учасника вікі-спільноти.

Вправа 6. Ознайомтеся з інструментами для організації спілкування у Вікі-КДПУ:

  • сторінка «Спільнота» на рисунку 4.5 (перехід на панелі «навігація»);
  • закладка «обговорення» статті (рис. 4.5), де можна коментувати;
  • закладка «обговорення користувача» на «сторінці користувача», на якій можна залишати особисті повідомлення користувачу.

Примітка! На закладці «обговорення» розміщуються коментарі та зауваження до тексту статті. На цій сторінці може розгортатися дискусія стосовно змісту статті. Якщо виникають питання або претензії, то вони публікуються саме тут.

Вправа 7. Перегляньте способи організації спілкування на Вікі-КДПУ.

Для фіксації користувачів, що працюють у Вікі-КДПУ (вікі-спільнота КДПУ), облаштовано розділ Спільнота (перехід на панелі «навігація»). У Вікі-спільноту КДПУ об’єднані три групи «Викладачі», «Студенти» та «Випускники». Група «Студенти» поділяється на факультети і академічні групи (для швидкого пошуку потрібного користувача).

Усі учасники вікі-спільноти КДПУ із 2015 року реєструються адміністратором під справжнім іменем, щоб легко було ідентифікувати особу автора того чи іншого матеріалу, коментарю, редагування тощо. Незареєстрованим користувачам не можна вносити зміни у статті Вікі-КДПУ. Кожний зареєстрований користувач MediaWiki має персональну сторінку користувача. У середовищі Вікі-КДПУ вона виконує функції електронного портфоліо, де учасник публікує посилання на свої роботи, за якими легко потрапити на потрібний матеріал, можна його переглянути, оцінити та прокоментувати.

У навчальних курсах та проектах спілкування організовується за допомогою додаткової сторінки з списком учасників. Наприклад:

  • Проект "Моє рідне місто або село"==>Сторінка координування проекту "Моє рідне місто або село"
  • КІТОН==>Учасники (магістранти 2014-2015 н.р.)
  • Використання інформаційно-комунікаційних технологій в навчальному процесі==>Портфоліо навчальних проектів студентів 54 групи фізико-математичного факультету (2014-2015 н.р.)==>Портфоліо навчального проекту Борового Дмитра

Вправа 8. Організуйте координування роботи студентів у дистанційному курсі на Вікі-КДПУ.

До власного дистанційного курсу створіть окрему додаткову сторінку для спілкування або координації роботи студентів:

  1. Перейдіть у режим редагування розділу «Учасники» власного дистанційного курсу.
  2. Вставте внутрішнє посилання на сторінку для спілкування з учасниками [[Сторінка координування курсу «Назва курсу»]] викладач [[Користувач:реєстраційне ім’я|Прізвище та ім’я викладача]].
  3. Натисніть кнопку «Опублікувати» або «Зберегти сторінку».
  4. Посилання на нову статтю [[Сторінка координування курсу «Назва курсу»]] буде червоного кольору. Перейдіть на цю сторінку і заповніть за допомогою шаблону, а саме, у режимі створення у текстове поле введіть {{subst:Шаблон:Шаблон академічної групи}}
  5. Натисніть кнопку «Опублікувати» або «Зберегти сторінку».



Повернутися на сторінку Навчання за програмою "Розробка дистанційних курсів засобами Вікі-КДПУ, Хмарка-КДПУ і Moodle-КДПУ"