Відмінності між версіями «Лабораторна 3 Графічні Формати Гриневич»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
 
Рядок 75: Рядок 75:
 
|-
 
|-
 
|}
 
|}
 +
Для мене, як людини, яка займається діджитал малюванням, найкращим форматом є, звичайно, <code>*.png</code>. Він дозволяє зберігати малюнок в тому виді, в якому я його 
 +
намалював. Плюс, якщо мені потрібно, я можу не перейматися за збереження прозорості. Так, цей формат є менш компактним ніж <code>*.jpeg</code>, т.к. стиснення відбувається без втрат, але мені важливо, щоб вся інформація (тобто кольори, деталі, мазки) на малюнку залишалася без спотворень.

Поточна версія на 08:57, 10 травня 2022

Растрові формати

Формат Опис Розширення
BMP BMP (Bitmap) — bitmap-формат або DIB (англ. device independent bitmap) — формат файлу зображень растрової графіки, де зображення зберігається у вигляді двовимірного масиву з пікселів, кожен піксель має власний колір. Запам'ятовує одно- й багатокольорові (RGB) ілюстрації у формі Pixel. Формат почав використовуватися в операційних системах Windows та OS/2, у новіших версіях яких поступившися форматам SVG, JPEG, GIF. Дані цього формату включаються в двійкові файли ресурсів RES і в PE-файли. *.bmp
*.dib
JPEG JPEG — це широко використовуваний метод стиснення з втратами для цифрових зображень, особливо для зображень, створених цифровою фотографією. Ступінь стиснення можна регулювати, дозволяючи вибрати компроміс між розміром пам’яті та якістю зображення. JPEG зазвичай досягає стиснення 10:1 з незначною втратою якості зображення. З моменту свого запровадження в 1992 році JPEG був найбільш широко використовуваним стандартом стиснення зображень у світі і найбільш широко використовуваним форматом цифрових зображень, з кількома мільярдами зображень JPEG, які створюються щодня станом на 2015 рік. *.jpg,*.jpeg
*.jpe,*.jif
*.jfif,*.jfi
GIF Graphics Interchange Format (GIF) — це формат растрового зображення, який був розроблений командою постачальника онлайн-послуг CompuServe під керівництвом американського вченого-комп’ютерщика Стіва Вілхата та випущений 15 червня 1987 року. З тих пір він став широко використовуватися у всесвітній павутині завдяки широкій підтримці та портативності між додатками та операційними системами.

Формат підтримує до 8 біт на піксель для кожного зображення, що дозволяє одному зображенню посилатися на власну палітру до 256 різних кольорів, вибраних з 24-бітового колірного простору RGB. Він також підтримує анімацію та дозволяє окрему палітру до 256 кольорів для кожного кадру. Ці обмеження палітри роблять GIF менш придатним для відтворення кольорових фотографій та інших зображень із колірними градієнтами, але добре підходять для більш простих зображень, таких як графіка або логотипи із суцільними кольоровими ділянками.

*.gif
PNG Portable Network Graphics (PNG) — це формат файлу растрової графіки, який підтримує стиснення даних без втрат. PNG був розроблений як вдосконалена незапатентована заміна формату обміну графікою (GIF) — неофіційно, ініціали PNG означали рекурсивну абревіатуру «PNG, а не GIF».[5]

PNG підтримує зображення на основі палітри (з палітрами кольорів 24-біт RGB або 32-біт RGBA), зображення у відтінках сірого (з або без альфа-каналу для прозорості) і повнокольорові зображення RGB або RGBA без палітри. Робоча група PNG розробила формат для передачі зображень в Інтернеті, а не для друкованої графіки професійної якості; тому кольорові простори, відмінні від RGB, такі як CMYK, не підтримуються. Файл PNG містить одне зображення в розширюваній структурі з фрагментів, що кодує основні пікселі та іншу інформацію, таку як текстові коментарі та перевірки цілісності, задокументовані в RFC 2083.

*.png

Векторний формат

Формат Опис Розширення
SVG Scalable Vector Graphics (SVG) — це формат векторного зображення на основі XML для двовимірної графіки з підтримкою інтерактивності та анімації. Специфікація SVG є відкритим стандартом, розробленим Консорціумом World Wide Web Consortium (W3C) з 1999 року.

Зображення SVG визначаються у форматі векторної графіки та зберігаються у текстових файлах XML. Таким чином, зображення SVG можна масштабувати за розміром без втрати якості, а файли SVG можна шукати, індексувати, створювати сценарії та стискати. Текстові файли XML можна створювати та редагувати за допомогою текстових редакторів або векторних графічних редакторів, і вони відтворюються найбільш часто використовуваними веб-браузерами.

*.svg
AI Adobe Illustrator Artwork (AI) — це власний формат файлів, розроблений Adobe Systems для представлення односторінкових векторних малюнків у форматах EPS або PDF. Розширення імені файлу .ai використовується Adobe Illustrator.

Формат файлу AI спочатку був рідним форматом під назвою PGF. Сумісність PDF досягається шляхом вбудовування повної копії даних PGF у збережений файл у форматі PDF. Цей формат не пов’язаний з .pgf, який використовує той самий формат прогресивної графіки.

*.ai
VML Vector Markup Language (VML) — це застарілий формат файлів на основі XML для двовимірної векторної графіки. Це було зазначено в частині 4 стандартів Office Open XML ISO/IEC 29500 і ECMA-376. Відповідно до специфікації, VML є застарілим форматом, включеним до Office Open XML лише з причин, що застаріли.

VML широко використовувався в документах MS Office 2007 Word, Excel і PowerPoint. У 2012 році з випуском Internet Explorer 10 VML застарів і більше не підтримується стандартним режимом Internet Explorer. Це застаріла функція, яка доступна в Internet Explorer 10, лише якщо браузер налаштовано на роботу в режимах, які емулюють функціональні можливості попередніх версій Internet Explorer 6, 7, 8 і 9.

*.htm або *.html
EPS Encapsulated PostScript (EPS) — це формат документа PostScript, що відповідає конвенції про структурування документів (DSC), який можна використовувати як формат графічного файлу. Файли EPS — це більш-менш автономні, достатньо передбачувані документи PostScript, які описують зображення чи малюнок і можуть бути розміщені в іншому документі PostScript. Файл EPS, по суті, є програмою PostScript, збереженою як один файл, який містить «інкапсульований» попередній перегляд із низькою роздільною здатністю, що дозволяє деяким програмам відображати попередній перегляд на екрані. *.eps
*.epsf
*.epsi

Порівняльна таблиця

BMP JPG GIF PNG SVG
Приклади bmp jpg gif png svg
Розмір 23 МБ 291 КБ 7 МБ 12 МБ 15 МБ
Стиснення (втрата якості) відсутня з втратами відсутня відсутня відсутня
Кольори Змінна величина 16 мільйонів 256 16 мільйонів + прозорість 16 мільйонів + прозорість
Використання Растрові зображення Статичні зображення, фото,
зображення з складними
кольорами та динамікою
Проста анімація, маленькі іконки,
графіка с низькою варіацією пікселей
Веб-графіка з прозорістю,складні фото з багатьма кольорами та графікою,
зображення, які потрібно повторно редагувати та експортувати
Логотипи та графіка в веб-дизайні

Для мене, як людини, яка займається діджитал малюванням, найкращим форматом є, звичайно, *.png. Він дозволяє зберігати малюнок в тому виді, в якому я його намалював. Плюс, якщо мені потрібно, я можу не перейматися за збереження прозорості. Так, цей формат є менш компактним ніж *.jpeg, т.к. стиснення відбувається без втрат, але мені важливо, щоб вся інформація (тобто кольори, деталі, мазки) на малюнку залишалася без спотворень.