Лабораторна робота 3 Сергій Рижак

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 00:30, 18 березня 2019; 3950056 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Растрові формати

.BMP

Формат BMP

Формат файлу BMP (скорочено від BitMaP) - це "рідний" формат растрової графіки для Windows, оскільки він найближче відповідає внутрішньому формату Windows, в якому ця система зберігає свої растрові масиви. Для імені файлу, представленого в BMP-форматі, найчастіше використовується розширення BMP, хоча деякі файли мають розширення RLE, що означає run length encoding (кодування довжини серій). Розширення RLE імені файлу зазвичай вказує на те, що вироблено стиск растрової інформації файлу одним з двох способів стиснення RLE, які допустимі для файлів BMP-формату.

Специфікації BMP

  • У файлах BMP інформація про колір кожного пікселя кодується 1, 4, 8, 16 або 24 біт (біт / піксель). Числом біт / піксель, званим також глибиною уявлення кольору, визначається максимальне число кольорів в зображенні. Зображення при глибині 1 біт / піксель може мати всього два кольори, а при глибині 24 біт / піксель - більше 16 млн. Різних кольорів.
  • Інформація реєстрового масиву в деяких 16 і 256-кольорових BMP-файлах може стискуватися за допомогою алгоритму RLE, який замінює послідовності ідентичних пікселів зображення на лексеми, що визначають число пікселів в послідовності і їх колір. У Windows допускається робота з BMP-файлами стилю OS / 2, в яких використовуються різні формати інформаційного заголовка реєстрового масиву і таблиці кольорів.
  • В останніх версіях формату BMP так само з'явилися можливості управління кольором.

.JPG

Формат JPG

JPEG (вимовляється «джейпег» [1], англ. Joint Photographic Experts Group, за назвою організації-розробника) - один з популярних растрових графічних форматів, застосовуваний для зберігання фотозображень і подібних до них зображень. Файли даних JPEG, зазвичай мають розширення (суфікси) .jpg, .jfif, .jpe або .jpeg. Однак з них .jpg є найпопулярнішим на всіх платформах. MIME-типом є image / jpeg.

Специфікації JPG

  • Алгоритм JPEG позволяет сжимать изображение как с потерями, так и без потерь (режим сжатия lossless JPEG). Поддерживаются изображения с линейным размером не более 65535 × 65535 пикселей.
  • Файл JPEG содержит последовательность маркеров, каждый из которых начинается с байта 0xFF, свидетельствующего о начале маркера, и байта-идентификатора. Некоторые маркеры состоят только из этой пары байтов, другие же содержат дополнительные данные, состоящие из двухбайтового поля с длиной информационной части маркера (включая длину этого поля, но за вычетом двух байтов начала маркера, то есть 0xFF и идентификатора) и собственно данных. Такая структура файла позволяет быстро отыскать маркер с необходимыми данными (например, с длиной строки, числом строк и числом цветовых компонентов сжатого изображения).
  • Алгоритм JPEG найбільшою мірою придатний для стиснення фотографій і картин, що містять реалістичні сцени з плавними переходами яскравості і кольору. Найбільшого поширення JPEG отримав в цифровій фотографії і для зберігання і передачі зображень з використанням мережі Інтернет.

.GIF

Формат GIF

GIF (англ. Graphics Interchange Format - «формат для обміну зображеннями») - популярний растровий формат графічних зображень. Здатний зберігати стислі дані без втрати якості у форматі не більше 256 кольорів. Не залежний від апаратного забезпечення формат GIF був розроблений в 1987 році (GIF87a) фірмою CompuServe для передачі растрових зображень по мережах.

Cпецифікації GIF

  • GIF використовує LZW-компресію, що дозволяє стискати файли, в яких багато однорідних заливок (логотипи, написи, схеми). Довгий час GIF був одним з найбільш поширених форматів в інтернеті.
  • У 1989-му формат був модифікований (GIF89a), були додані підтримка прозорості і анімації.
  • GIF використовує формат стиснення LZW. Таким чином добре стискаються зображення, рядки яких мають повторювані ділянки. Особливо зображення, в яких багато пікселів одного кольору по горизонталі.
  • Алгоритм стиснення LZW відноситься до форматів стиснення без втрат. Це означає, що відновлені з GIF дані будуть в точності відповідати упакованим. Слід зазначити, що це вірно тільки для 8-бітних зображень з палітрою, для кольорової фотографії втрати будуть обумовлені перекладом її до 256 квітам.

.PNG

Формат PNG

PNG (англ. Portable network graphics, скорочення вимовляється по-англійськи / pɪŋ ]) - растровий формат зберігання графічної інформації, що використовує стиснення без втрат за алгоритмом Deflate.PNG був створений як вільний формат для заміни GIF, тому в Інтернеті з'явився рекурсивний акронім «PNG is Not GIF» (PNG - НЕ GIF).

Специфікації PNG

  • PNG підтримує три основних типи растрових зображень:

Півтонування (з глибиною кольору 16 біт) Кольорове індексовані зображення (палітра 8 біт для кольору глибиною 24 біт) Повнокольорове зображення (з глибиною кольору 48 біт)

  • Формат PNG зберігає графічну інформацію в стислому вигляді. Причому це стиснення проводиться без втрат, на відміну, наприклад, від JPEG з втратами.
  • Він має наступні основні переваги перед GIF:

GIF використовує в кращому разі 8-бітний колір; опциональная підтримка альфа-каналу; можливість гамма-корекції; двовимірна чересстрочная розгортка; можливість розширення формату для користувача блоками (на цьому заснований, зокрема, APNG).

Векторний формат

.AI

Формат AI

Adobe Illustrator Artwork (AI) - векторний формат зберігання графічної інформації, є пропрієтарним. Розроблено компанією Adobe Systems для подання односторінкових векторних зображень у форматі EPS або PDF.

  • AI підтримують практично всі програми, пов'язані з векторною графікою.
  • Формат AI по суті є форматом PGF, сумісність з PDF здійснюється за рахунок вбудовування повної копії PGF-даних в файл PDF-формату.

Порівняння форматів

BMP JPG GIF PNG
Приклади
Розмір 10,5 МБ 480 КБ 741 КБ 3,38 МБ
Втрата якості відсутня достатня достатня відсутня
Використання В системах Windows в якості графіки та іконок Найкраще підходить для web-сайтів, та носіїв електронної інформації тому, що має найменший розмір Підходить для деякої анімації та для web-сайтів в якості рекламних банерів Використовується для фонових зображень сайтів, так як дає можливість робити прозорі зображення