Лабораторна робота №1 Демідов Валерій

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Графічні формати:

  1. BMP Формат збереження растрових зображень, розроблений компанією Microsoft. На кожен піксель в різних файлах може відводитись різна кількість біт. Microsoft пропонує бітності 1, 2, 4, 8, 16, 24, 32, 48 и 64. В бітностях 8 і нижче він вказується індексом із таблиці кольорів, а при великих - безпосередньо значенням.В переважній більшості випадків пікселі зберігаються у випадку відносно простого двохвимірного масиву.
  2. JPEG Один із популярних графічних форматів. Використовується для збереження фотозображень і подібних їм зображень. Даний алгоритм дозволяє стискати зображення як з втратами, так і без. Підтримуються зображення з лінійним розіром не більше 65535 × 65535 пикселів. Найбільше алгоритм підходить для стиснення фотографій або картин,що містить реалістичні сцени з плавними переходами яскравості і кольору. Найбільш поширеною схею стиснення, яка підтримується більшістю доступних кодеків, є послідовність представлених даних, яка включає в собі послідовний обхіж зображення, що кодується поблочно зліва направо, згори вниз. Над кожним блоком, що кодується, здійснюються описані вище операції, а результати кодування поміщуються у вихідний потік у вигляді єдиного "скану", тобто масиву кодованих даних, що відповідає послідовності пройденому "просканованому" зображенню. Основний режим кодування включає в себе лише таке представлення.
  3. GIF Популярний формат графічних зображень. Може зберігати стиснені дані без втрати якості в форматі не більше 256 кольорів. Не залежить від апаратного забезпечення формат був розроблений в 1987 році фірмою CompuServe для передачі растрових зображень по мережі. В 1989 році формат був модифікований, була додана підтримка прозорості та анімації. GIF використовує компресію, яка дозволяє стискувати зображення, в яких багато однотипних заливок.
  4. PNG Даний формат створений для заміни застарівшого і більш простого формату GIF, а також, в деякій степені, для заміни значно тяжкого формату TIFF. Даний формат переважно специфікується для використання у інтернеті. PNG підтримує три основних типу растрових зображень: полутонове зображення (з глибиною кольору 16 біт), кольорове індексоване зображення (палітра 8 біт для кольору глибиною 24 біт) та повнокольорове зображення (з глибиною кольору 48 біт). Даний формат зберігає графічну інформацію в стисненому вигляді. Враховуючи і те, що стиснення здійснюється без втрат, навідмінно від, наприклад, JPEG. Формат PNG володіє більш високим степенем стиснення для файлів з великою кількістю кольорів, ніж GIF, але різниця складає біля 5-25%, що є недостатньо для абсолютного перевершеності формату, так як не великі 2-16 кольорові файли формат GIF стискує з не меншою ефективністю. Існує одна особливість GIF, яка в PNG не реалізована - підримка множинних зображень, а особливо анімації. PNG початково був призначений для зберігання лише одного зображення в одному файлі.

Растровий формат:

EPS Формат файлів який базується на підможині мови PostScript і призначений для обміну графічними даними між різними додатками. Даний формат був створений компанією Adobe і послужив базою для створення ранніх версій формату Adobe Illustrator. Дані в файлі EPS повинні записуватись у відповідності зі стандартом DSC. Тобто, файл не може містити представлення більш ніж однієї сторінки. Формат використовується в професійній поліграфії і може містити растрові зображення, векторні зображення, а також їх комбінації. Попередній перегляд EPS-файлу також може бути створений з використанням різноманітних методів зменшення об'єму даних: JPEG, TIFF (1/8 bit).

Приклади зображень:

Порівняння форматів

Формат Розміри Недоліки Переваги Опис
BMP 52489КБ 52489КБ 52489КБ Стиснення в даному форматі не використовується Копію зображення створює без втрат формат BMP зберігає растові зображення. Спочатку він зберігав лише апаратно-залежні растри , потім став переважно зберігати апаратно-незалежні растри. З цим форматом працює велика к-сть програм, оскільки її підтримка інтегрована в ОС Windows. Файли з цим форматом мають розширення .bmp, .dib і .rle.
JPEG 13997КБ 6371КБ 6209КБ Що стосується недоліків, то в даному форматі втрачається якість, а в областях з високою просторовою частотою виникають артефакти у вигляді шумових ореолів. Даний формат зазнав широкого поширення, тому що в в час його створення не було альтернатив передавати так яскраво колір та малі обчислювальні затрати. JPEG (виголошується «джейпег», англ. Joint Photographic Experts Group, по назві організації-розробника) — один з популярних графічних форматів, вживаний для зберігання фотозображень і подібних ним зображень. Файли, що містять дані JPEG, зазвичай мають розширення .jpeg, .jfif, .jpg, .JPG, або .JPE. Проте з них .jpg найпопулярніше розширення на всіх платформах. Mime-тіпом є image/jpeg.
GIF 9834КБ 10160КБ 11297КБ Зазвичай GIF-и містять до 256 кольорів. Це дозволяє швидке завантаження графіки, але виходячи з малої кількості кольорів, що можуть використовуватись, мід час роботи з даним форматом ми можемо спостерігати зглажування. Даний формат краще використовувати для зображень, що мають малу кількість кольорів. GIF взагалі є популярним форматом картинок. Зберігає стислі дані без втрати якості у форматі не більше 256 кольорів.
PNG 29824КБ 8828КБ 28114КБ Недоліком даного формату є те, що в одному файлі може міститись лише одне зображення, тобто він не підтримує анімацію. формат PNG дозволяє створювати зображення з 256 рівнями прозорості, градаціями сірого. Це виділяє його на фоні всіх форматів, що зараз існують. У числі інших особливостей формату можна відзначити виявлення зображення поступово як у стовпцях так і у рядках і вбудовану гамму, що дозволяє зберігати зображення, яскравість яких буде незмінна . Він є растовим форматом для зберігання граф. інфи , що використовує стискування без втрат . Був створений як вільний формат для заміни GIF, тому в Інтернеті став називатися «Png’s Not GIF» («PNG — не GIF»).