Лабораторна робота №1 Демідов Валерій

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
  1. BMP Формат збереження растрових зображень, розроблений компанією Microsoft. На кожен піксель в різних файлах може відводитись різна кількість біт. Microsoft пропонує бітності 1, 2, 4, 8, 16, 24, 32, 48 и 64. В бітностях 8 і нижче він вказується індексом із таблиці кольорів, а при великих - безпосередньо значенням.В переважній більшості випадків пікселі зберігаються у випадку відносно простого двохвимірного масиву.
  2. JPEG Один із популярних графічних форматів. Використовується для збереження фотозображень і подібних їм зображень. Даний алгоритм дозволяє стискати зображення як з втратами, так і без. Підтримуються зображення з лінійним розіром не більше 65535 × 65535 пикселів. Найбільше алгоритм підходить для стиснення фотографій або картин,що містить реалістичні сцени з плавними переходами яскравості і кольору. Найбільш поширеною схею стиснення, яка підтримується більшістю доступних кодеків, є послідовність представлених даних, яка включає в собі послідовний обхіж зображення, що кодується поблочно зліва направо, згори вниз. Над кожним блоком, що кодується, здійснюються описані вище операції, а результати кодування поміщуються у вихідний потік у вигляді єдиного "скану", тобто масиву кодованих даних, що відповідає послідовності пройденому "просканованому" зображенню. Основний режим кодування включає в себе лише таке представлення.
  3. GIF Популярний формат графічних зображень. Може зберігати стиснені дані без втрати якості в форматі не більше 256 кольорів. Не залежить від апаратного забезпечення формат був розроблений в 1987 році фірмою CompuServe для передачі растрових зображень по мережі. В 1989 році формат був модифікований, була додана підтримка прозорості та анімації. GIF використовує компресію, яка дозволяє стискувати зображення, в яких багато однотипних заливок.
  4. PNG