Відмінності між версіями «Користувач:7693887»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(не показано 14 проміжних версій цього учасника)
Рядок 1: Рядок 1:
  
  
'''''<font color='red' size=6>Пархета Ірина Миколаївна</font>'''''
+
'''''<font color='red' size=6>Мулик Ірина Миколаївна</font>'''''
  
 
== Про себе ==
 
== Про себе ==
Студентка 2 курсу фізико-математичного факультету
+
Студентка 3 курсу фізико-математичного факультету
 +
 
 
== Мої інтереси ==
 
== Мої інтереси ==
 
у вільний час займаюся спортом
 
у вільний час займаюся спортом
  
==мої роботи==
+
==Мої роботи==
[[Можливі ризики роботи в інтернеті]]
+
[[Можливі ризики роботи в інтернеті1]]
Без перебільшення Інтернет - всесвітня мережа, в якій щоб ми не шукали - це обов'язково знайдеться. Проте, далеко не все так просто і радісно, як може показатися на перший погляд. Не варто забувати, що це система, всередині якої дітей можуть підстерігати небезпеки. Для дитини комп'ютер з Інтернетом є не лише чудовим інструментом навчання та розваги, а й таять у собі реальну небезпеку. І все частіше батьки і педагоги говорять про негативний вплив Інтернету на психологічне, емоційне і фізичне здоров'я школярів і сходяться на думці, що мережа більшою мірою відволікає школярів, ніж навчає. Глобальне розповсюдження комп'ютерних мереж несе в собі ряд проблем, про яких ми мало замислюємося, про яких слід знати.
+
 
+
Які ж небезпеки таїть всесвітня павутина, і як уникнути можливих неприємностей. За результатами опитування, сучасні діти ризикують відвідати небажані сайти, скачати нелегальне програмне забезпечення чи вплутатися в спілкування з незнайомими людьми, переважно, при користуванні комп'ютером вдома, а зовсім не в школі, як вважають багато батьків. Вся справа в тому, що обмеження на користування комп'ютером у школі набагато суворіше домашніх заборон батьків. Адміністрація навчального закладу набагато частіше, ніж батьки використовує програмне забезпечення, що обмежує користування підлітками Інтернетом. Тому те, що розумно заборонено дітям в школі, вони з легкістю долають вдома через відсутність уваги з боку батьків до цього питання. Загалом, Інтернет є непоганим проведенням часу для дітей. Плюси полягають у тому, що мережа пропонує їм освітній і корисний досвід, і тому правильне використання може поліпшити їх успішність у школі. Але тут є і свої недоліки, такі як неточні дані, а також невідповідні для дітей області інформації.
+
 
+
Тільки 18% дорослих перевіряють, які сайти відвідує їх дитина. При тому, що 87% батьків вважають, що повинні навчати дітей правилам безпечного користування мережею. Інститут соціології НАН України провів дослідження про те, наскільки серйозними є загрози, які підстерігають українських дітей в Інтернеті. Хоча рівень комп?ютерної грамотності зростає, багато батьків просто не розуміються на підводних каменях мережі для їх чад: 76% батьків навіть не цікавляться, які Інтернет-сторінки відвідує їх дитина.
+
 
+
У цілому ризик високий для будь-якого віку, проте для молодших груп ризик потрапити на он-лайн загрози не з власної волі вищий. Швидше від незнання, цікавості - адже більш старші підлітки шукають інформацію в Інтернеті цілеспрямовано.
+
 
+
Тим часом, в Україні поки що мало хто усвідомлює реальні загрози з боку злочинців, які несе Інтернет для дітей. На чому проколюються Українські діти в Інтернеті:
+
 
+
Побачивши в Інтернеті рекламу алкоголю чи тютюну, хоча б раз пробували їх купити - 28%.
+
 
+
Готові переслати свої фотографії незнайомцям в Мережі - 28%.
+
 
+
Періодично потрапляють на сайти для дорослих - 22%
+
 
+
Без вагань погоджуються повідомити інформацію про себе і свою сім?ю (місце проживання, професія і графік роботи батьків, наявність в будинку цінних речей) - 17%
+
 
+
Відправляють платні SMS за бонуси в онлайн-іграх, не звертаючи уваги на їх вартість – 14%
+
 
+
Намагалися купити наркотики - 11%  [1].
+
 
+
Небезпеки, які постають перед дітьми при підключенні до Інтернет, є серйозними, але було б недоцільно повністю заборонити підліткам вихід в Інтернет, оскільки всесвітня мережа стає важливою частиною багатьох аспектів повсякденного життя. Тому при роботі в мережі важливо бути обережними та використовувати засоби безпеки.
+
 
+
Можливе встановлення на комп’ютер спеціально створених програм-фільтрів, які переривають перебування дитини в мережі при наборі слова, на яке встановлено заборону. Та ці фільтри недосконалі, і школярі не зможуть отримати додаткову інформацію з багатьох тем. Існують також інші фільтруючі програми, що блокують роботу комп’ютера кожен раз, коли учень вводить свої особисті дані. Отже, дитина не зможе підписати свою роботу на конкурс освітніх Інтернет-проектів. Таким чином використання фільтрів вирішує проблеми онлайн-безпеки дітей в Інтернет лише частково.
+
 
+
За словами Паррі Афтаб, яка займається питаннями безпеки дітей в Інтернет, кращий фільтр, який може дійсно забезпечити безпеку дитини в мережі та розв’язати багато інших проблем, – в голові у самої дитини, а дорослим потрібно тільки “настроїти” цей фільтр.
+
 
+
В Інтернеті дитина також легко вразлива, як і в реальному світі, і дуже важливо, щоб батьки знали, як і від чого необхідно захистити її.
+
 
+
Щоб звести до мінімуму ризик перерахованих вище загроз, ви можете вжити таких заходів:
+
  
Згідно з досвідом країн, які стикнулися з проблемами Інтернет-безпеки, одним із засобів організації роботи школярів в Інтернет є розробка правил безпечного використання всесвітньої мережі. Діти повинні знати, з якими загрозами вони можуть стикнутися в мережі та як можна уникнути небезпеки. При створенні правил безпечної роботи в Інтернет можна використати методику порівняння дій людини в реальному житті з відповідними діями користувача при роботі в мережі.
+
[[Моє місто 27.07]]
  
Було проведено опитування серед старшокласників середніх загальноосвітніх шкіл, в результаті якого можна сформулювати основні правила безпечної роботи в Інтернет:
+
{| class="wikitable" border="1"
  
не надавати нікому свої паролі;
+
|-
  
без гострої необхідності не надавати особисту інформацію по електронній пошті, в чат-кімнатах;
+
! Лр 1
  
не надавати відповіді на послання непристойного та грубого змісту;
+
! Лр 2
  
повідомити старшим про отримання інформації, яка примусить почуватись незручно або налякано;
+
! Лр 3
  
не погоджуватись на зустріч з випадковим онлайновим другом. Якщо все ж таки це необхідно, то зустріч повинна відбуватися в громадському місті або у присутності друзів чи батьків;
+
! ...
 +
|-
  
не відправляти нікому своє фото;
+
| [[Правила набору тексту27.07]]
 +
 
 +
| Посилання 2
  
не здійснювати комерційні операції через мережу Інтернет;
+
| Посилання 3
  
не давати нікому свої паролі (ключі);
+
| ...
  
не робити протизаконних вчинків і речей.
+
|}

Версія за 15:29, 20 вересня 2020


Мулик Ірина Миколаївна

Про себе

Студентка 3 курсу фізико-математичного факультету

Мої інтереси

у вільний час займаюся спортом

Мої роботи

Можливі ризики роботи в інтернеті1

Моє місто 27.07

Лр 1 Лр 2 Лр 3 ...
Правила набору тексту27.07 Посилання 2 Посилання 3 ...