Користувач:Дигадюк Оля

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Конспект уроку на тему:


Тематична атестація

Підготувала:Студентка 32 – ої групи Фізико – математичного Факультету

Дигадюк Ольга




Тема. Тематична контрольна робота.

Тип уроку: оцінювання навчальних досягнень учнів.

Обладнання: програма для тестування.

Мета уроку: — дидактична: систематизація знань учнів, перевірка рівня засвоєння учнями теми «Ехсеl»: —розвивальна: розвиток креативного мислення, розвиток уміння самостійно ставити запитання, розвиток уміння оцінювати й інтерпретувати матеріал; — виховна: виховання толерантності, взаємоповаги.

Зміст уроку

1.Організаційний момент (2 хв.)

2.Виконання тематичної контрольної роботи (43 хв.)

Хід уроку

1.Організаційна частина.

Перевірка присутніх.

2.Виконання тематичної контрольної роботи.

I. Варіант 1

1. Назвіть види операторів Ехсеl

2.Як вставити комірку в таблицю?

3. Скільки комірок входить до виділеної групи комірок В6:Е8?

4. До комірки А2 ввели формулу =(В3+$H$2*С1). Потім цю формулу поширили вниз. Яка формула буде в комірці А5?

5.Що є ознакою тексту?

6. Що таке «сортування списку»?

7. Що фіксується в посиланні G$5?

8. Скласти алгоритм заповнення стовпчика 2 прогресією -1,-2, -3,...

9. Скласти алгоритм копіювання з комірки С6 до комірки В2.

10. Що таке абсолютне посилання?

11. Які з названих посилань є відносними: $В5, В$2, АЗ, А$4, В6, $G$5, L1?

Варіант 2 

1. Що таке ЕТ?

2. Як вставити стовпчик до таблиці?

3. Скільки комірок входить до виділеної групи комірок А6:D8?

4.До комірки В2 ввели формулу =($F$3+А2)*С1. Потім цю формулу поширили вниз. Яка формула буде в комірці В6?

5. За яким краєм у комірці вирівнюються числа?

6. Що розуміють під фільтрацією даних?

7. Що фіксується в посиланні $Н5?

8. Скласти алгоритм заповнення рядка 2 прогресією 1,3, 5,...

9. Скласти алгоритм копіювання з комірки В6 до комірки А2.

10. Що таке відносне посилання?

11. Які з названих посилань є абсолютними: $В5, В$2, АЗ, А$4, В6, $G$5, L1?

II. Тестування

Правильну відповідь позначено «*».

1.Найменшою структурною одиницею розміщення даних на робочому аркуші в електронних таблицях є:

а) адреса комірки;

б) стовпчик;

в*) комірка;

г) курсор комірки.

2.Ознакою текстової інформації, що вводиться до комірки, є символ:

а) дорівнює;

б*) апостроф;

в) двокрапка;

г) долар.

3.Відносне посилання на комірку А1 у табличному процесорі Ехсеl записується у вигляді:

а*)А1

б)$A1

4.Файл книги Microcoft Excel має розширення:

а).xlb

б).mse

в).exe

г*).xls

5.До комірки В3 увели формулу =(D2+$F$2)*$G$2. Потім цю формулу поширили вниз. В комірці В6 записана формула:

а)=(D6+$F$2)*$G$2

б*)=(D5+$F$2)*$G$2

в)=(B6+$F$6)*$G$2

г)=(D5+$F$2)*$G$6

6.Посилання — це:

а)місце знаходження комірки в таблиці;

б)рамка;

в*) запис адреси комірки в складі формули,

7.Стовпчики електронної таблиці позначається:

а*)латинськими буквами (А, В, С...);

б)порядковим номером (1,2,3...)

в)адресою (А1, В6, СЗ).

8.Уведення формули в табличному процессоре Excel починається зі:

а)знака «"»;

б*) знака «=»;

в) адреси комірки.

9.Поле імені призначене для вказівки:

а*) даних, занесених до комірки;

б)формули, що знаходиться в комірці;

в)адреси активної Комірки.

10.При переміщенні або копіюванні формул не змінюються:

а*) абсолютні посилання;

б)відносні посилання;

в)змішані посилання.

11.Легенда — це:

а) місце для зберігання та обробки даних;

б*) прямокутник на діаграмі;

в) команда меню.

12.Аркуш електронної таблиці — це:

а)набір команд меню;

б)прямокутник на діаграмі;

в*) місце для зберігання та обробки даних.

13. Окремими елементами вікна програми табличного процесора Excel є:

а) заголовок вікна;

б*) рядок формул;

в)вертикальні й горизонтальні смуги прокрутки;

г)рядок стану;

д) панель Форматирование.

14.Умовою відбору записів, що містять прізвище учня, яке починається на літеру «К» або що мають оцінку з інформатики, більшу або рівну 3, є:

а*)К*ИЛИ>=3;

б)К*И>=3;

в)К*ИЛИ>3.

15.Для виконання операцій над вмістом комірок в Excel використовують:

а)арифметичні операції;

б)функції;

в*) формули.

За роботу виставляють середню оцінку між контрольною роботою й виконаним тестом. Виконавши творчу домашню роботу, учень може одержати 12 балів.
Творча робота

Завдання. Підрахувати кількість балів за семестр й за рік.(Використовувати таблиці, які ви створювали на попередніх уроках)

Вихідні дані й інструкції:

1. Кожний аркуш має бути відповідно перейменований: довідник, січень, лютий, березень, рік. Для цього двічі клікнути мишкою по ярлику аркуша, який потрібно перейменувати, й увести нове ім'я.

2. Поле Кількість робочих годин заповнюється довільно в межах кількості робочих годин на рік.

3. Поле «Сума» обчислюється за формулою: «Сума» = «бали» / «Кількість робочих годин» * «Кількість відпрацьованих робочих годин».

4.При обчисленні поля «Сума» використати кількість балів з Довідника на аркуші 1. Для цього можна одночасно відкрити два вікна з відповідними аркушами: з меню вибрати Окно/ Новое. У меню Окно з'явиться ще одна сторінка цієї книги. З меню вибрати Окно/Разместить. З'явиться діалогове вікно, у якому вибрати спосіб розташування вікон. Натиснути ОК. На екрані з'являться два аркуші однієї книги. В одному вікні клікнути — по ярлику аркуша «Довідник», в іншому по ярлику аркуша «Січень ».

5.Для створення підсумкової таблиці за рік можна скопіювати на аркуш 5 одну з таблиць за місяць і вилучити з неї «зайві» стовпчики.