Відмінності між версіями «Корисні посилання для спеціальності "Статистика"2007-2008»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 93: Рядок 93:
 
ведения войн и т.п. В дальнейшем, по мере развития общественной жизни,
 
ведения войн и т.п. В дальнейшем, по мере развития общественной жизни,
 
круг учитываемых явлений постепенно расширяется.
 
круг учитываемых явлений постепенно расширяется.
 +
 +
----
 +
 +
=[http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0 Статистика.]=
 +
Слово «статистика» происходит от латинского status - состояние, положение вещей. Первоначально оно употреблялось в значении «политическое состояние». В научный обиход слово «статистика» ввел в XVIII веке немецкий ученый Г. Ахенваль.
 +
 +
 +
 +
----
  
  

Версія за 12:42, 16 жовтня 2008

Дана сторінка містить посилання на Інтернет-ресурси які студенти спеціальності "Статистика" вважають необхідними для навчання за даною спеціальністью.

Всі посилання крім першого створені студентами.


Электронный учебник по статистике

Электронный учебник по статистике помогает начинающим пользователям понять основные понятия статистики и более полно представить диапазон применения статистических методов. Дополнительная информация по методам анализа данных, добычи данных, визуализации и прогнозированию содержится на Портале StatSoft (http://www.statistica.ru) и в Углубленном Учебнике StatSoft (Учебник с формулами). Материал учебника был подготовлен отделом распространения и технической поддержки компании StatSoft на основе многолетнего опыта чтения лекций студентам и аспирантам математических специальностей. В учебнике приводится большое количество примеров применения статистики в различных областях науки и народного хозяйства, включая лабораторные исследования (в медицине, сельском хозяйстве и др. областях), деловые приложения и прогнозирование, социологию и проведение обзорных исследований, сбор и разведочный анализ данных, инженерию и приложения для контроля качества на производстве, а также многие другие. Электронный учебник начинается с обзора элементарных (основных) понятий, а затем более подробно описывает отдельные области использования статистики. Описание различных областей организовано в виде текстовых "модулей", доступных нажатием кнопок в правой части этого окна. Каждый такой модуль соответствует некоторому классу аналитических методов. Учебник также включает подробный словарь статистических терминов и список литературы, использованной в ходе изложения.



Грошова і банківська статистика

У даній статті ви маєте змогу дізнатися про статистику у банківській справі. Пропонуються такі відомості: Щоденні дані • Процентні ставки за активними і пасивними операціями Національного банку України • Результати проведення операцій Національного банку України з регулювання ліквідності банків • Основні показники стану міжбанківського кредитного ринку (за даними системи "КредІнфо") • Проценті ставки за міжбанківськими кредитами в іноземній валюті • Проценті ставки за кредитами в реальний сектор економіки та за депозитами за даними статистичної звітності банків України • Залишок коштів на кореспондентських та транзитних рахунках банків (оперативні дані за станом на початок дня) Щомісячні дані • Грошові агрегати, • Процентні ставки рефінансування банків Національним банком України, • Процентні ставки банків за кредитами і депозитами, Регіональний розділ: Процентні ставки банків України за наданими кредитами, Процентні ставки банків України за депозитами, Процентні ставки банків України за строковими депозитами, • Процентні ставки банків за строковими депозитами фізичних осіб • Вимоги банків за кредитами, наданими в економіку України, Регіональний розділ, • Зобов'язання банків за коштами, залученими на рахунках суб'єктів господарювання та фізичних осіб, Регіональний розділ, • Окремі дані про банки України, Регіональний розділ, • Середній курс гривні (до 1996 року українського карбованця) до іноземних валют.



СТАТИСТИКА (курс лекций)

Источник: Статистика. Раздел 1 "Общая теория статистики и математическая статистика". Курс лекций. / Сост.: Мизина Е.В. – Донецк: ДонГТУ, 2001. – С. 3-25 Изложены основные темы первого раздела курса «Статистика»: «Общая теория статистики и математическая статистика». Рассмотрены основные понятия в статистике: предмет статистики, метод статистики, статистическое наблюдение, план статистического наблюдения, виды и способы наблюдения, сущность сводки и группировки статистических данных, ряды распределения, статистические таблицы, методы расчета и анализа абсолютных и относительных величин.



Предмет, метод и задачи статистики

В статье раскрываются такие вопросы: • Предмет статистики. • Метод изучения статистических совокупностей • Основные задачи статистики • Место статистики среди других экономических и общественных наук • Источники статистической информации. Также статья дополняется списком терминов и вопросами для самопроверки.

Статистика

перша стаття

друга стаття

У статтяхописуються загальні відомості про статистику, означення. Також у статті можна знайти розділи статистики та їх описання


Наскільки в Україні зросла кількість жінок, які курять

Хтось кудись впадає 17 березня 2006 року (“Велика епоха”). Україна впадає у депресію - такі висновки можна зробити за результатами досліджень, які тривали протягом 10 років. Дослідження свідчать про збільшення ризику виникнення депресій у курців, а кількість випалених цигарок безпосередньо впливає на її появу. Якщо у світі одна людина випалює 870 цигарок на рік, то українському курцю потрібно близько 1600 цигарок. А за кількістю чоловіків, що палять, Україна займає перше місце у світі. І з кожним роком під владу цієї згубної звички потрапляє 100 тисяч чоловік, а 37 тисяч українців щорічно вмирає від хвороб, пов'язаних з палінням. Також дослідження показали, що існує ряд чинників (наприклад, генетичний), які одночасно збільшують як ризик появи депресій, так і визначають схильність до тютюнопаління. Підтвердженням тому служать дані ВОЗ, за якими на Україні, серед хлопців і дівчат у віці 13-15 років - 30 відсотків курців. За матеріалами: NewsInfo.


Епідемія

В Україні епідемія, яка охопила 66% чоловічого населення 25 жовтня 2005 року (Радіо “Ера”). В Україні палить 66% чоловічого населення (62% – щоденно, 4% – епізодично) і 20% жіночого (17% – щоденно, 3% – епізодично). Про це свідчать результати останнього масштабного тематичного соціологічного дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології влітку цього року. Як повідомили представники Коаліції громадських організацій і ініціатив «За вільну від тютюнового диму Україну», які зараз узагальнюють і готують до оприлюднення повний звіт по дослідженню, курців за останні роки стало більше. Згідно з результатами опитування, зростання відбулося, переважно, за рахунок молодих малозабезпечених чоловіків із невеликих населених пунктів. Для порівняння, в 2000 році щодня або епізодично палили 57% українців-чоловіків. На думку представників Коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну», підсумки соцопитування красномовно говорять про те, що сигарети для українців стають доступніше, і це є однією з причин збільшення числа курців. Вже давно захопленість населення України тютюнокурінням, за оцінками фахівців, набула масштабів епідемії. Нагадаємо, в жовтні Президент України підписав прийнятий Верховною Радою Закон «Про заходи з попередження і зменшення споживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення», відповідно до якого заборонено куріння в громадських місцях, а також введені обмеження у сфері виробництва і реалізації сигарет.



История развития и становления статистики как науки. Статистика сегодня.

Статистика - самостоятельная общественная наука, имеющая свой предмет и метод исследования. Возникла она из практических потребностей общественной жизни. Уже в древнем мире появилась потребность подсчитывать численность жителей государства, учитывать людей, пригодных к военному делу, определять колличество скота, размеры земельных угодий и другого имущества. Информация такого рода была необходима для сбора налогов, ведения войн и т.п. В дальнейшем, по мере развития общественной жизни, круг учитываемых явлений постепенно расширяется.


Статистика.

Слово «статистика» происходит от латинского status - состояние, положение вещей. Первоначально оно употреблялось в значении «политическое состояние». В научный обиход слово «статистика» ввел в XVIII веке немецкий ученый Г. Ахенваль.