Відмінності між версіями «Конспект уроку №1 (Word) Соменко Дмитро»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
 
Рядок 1: Рядок 1:
 
  
  
Рядок 792: Рядок 791:
  
 
</div>
 
</div>
 +
[[Изображение:Tablica.JPG]]

Версія за 18:23, 18 травня 2008







Текстовий процесор Microsoft Word. Створення та форматування нумерованих і маркірованих списків

Цілі уроку:

  • Учбова: освоїти основні прийоми по створенню багаторівневих списків в текстовому процесорі Word. Закріпити уміння і навики роботи з нумерованими і маркірованими списками.
  • Що розвиває: розвивати уміння раціонально організувати свою діяльність.
  • Виховна: виховувати пошану до своєї та чужої праці, інтерес до предмету, що вивчається.

Учні повинні знати:

  • поняття списку, види списків (нумерований, маркірований, багаторівневий);
  • прості способи створення нумерованого і маркірованого списків;
  • способи перетворення тексту в список;
  • операції по форматуванню списку;
  • спосіб створення багаторівневого списку.

Учні повинні уміти:

  • створити нумерований і маркірований список найпростішим способом;
  • перетворити текст в список різними способами;
  • форматувати номер (маркер) і текст списку;
  • створювати і форматувати багаторівневі списки.

Оснащення і методичне забезпечення уроку:

  • дошка, кольорові маркери
  • компютерний клас, текстовий процесор Microsoft Word
  • плакат, опорні конспекти
  • картки із завданнями, файли із завданнями, тест.

Тип уроку: урок формування знань, умінь і навиків.

Методи роботи:

  • пояснювально-ілюстративний;
  • репродуктивний;
  • практична робота.

План уроку

Хід заняття

Зміст

Час

I. Орг. частина

Тема, постановка мети, мотив

3

II. Основна частина

 

 

1. Актуалізація знань

  1. Установка на роботу в групах.
  2. Практична Створення нумерованого або маркірованого списку.
  3. Перевірка практичної роботи.

10

2. Виклад нового матеріалу

Робота в групах:

  1. Поняття багаторівневого списку. Робота з вікном “Зміна багаторівневого списку”.
  2. Установка параметрів рівня.
  3. Форматування номера (маркера) і тексту.
  4. Розподіл елементів списку по рівнях.

7

3. Закріплення

Практична робота

  1. Постановка завдання.
  2. Виконання практичної роботи.
  3. Перевірка результатів.

20

4. Завдання на домашню роботу

  1. Повторення – опорний конспект
  2. Розробити кросворд з використанням термінів по темі (10-15 слів).

2

5. Підсумок

Оцінити роботу учнів.

 

 

Завдання 1.

Створити впорядкований нумерований список десяти учнів класу (прізвище і ім'я).

;Методичні вказівки.

  1. Створіть список п'яти учнів класу (прізвище і ім'я): Іванов Іван.  Дотримувати алфавітний порядок в списку необов'язково.
  2. Виділіть набраний список і натисніть кнопку Нумерація на панелі Форматування. Буде створений нумерований список.
  3. Не знімаючи виділення, упорядкуйте список за зростанням: Таблиця -> Сортування.
  4. Відмініть форматування списку, повторно натиснувши кнопку Нумерація.
  5. Створіть нумерований список іншого типу: Формат|список. Наприклад: 1) Іванов Іван.     2).. .(необхідно вибрати відповідний тип списку в діалоговому вікні Список).

Завдання 2.

Створити впорядкований маркірований список властивостей інформації.

Методичні вказівки.

  1. Перевірте установку прапорця: Сервіс|автозаміна|автоформат при введенні|Примінити при введенні до маркірованих списків.
  2. Використовуючи кнопку Довідка діалогового вікна Автозаміна, з'ясуєте призначення даного прапорця.
  3. Наберіть назви  властивостей інформації: Властивості інформації: - достовірність; - повнота; - своєчасність; - точність;- актуальність. Після набору першої властивості, текст автоматично відформатує як маркірований список. Для завершення списку необхідно двічі натиснути ENTER.
  1. Виділите набраний текст і, використовуючи команду Список контекстного меню, змініть тип маркера.
  2. Збережіть створений документ.

 

Контрольні питання.

  1. Як створити нумерований список?
  2. Як створити маркірований список?
  3. Яким чином можна автоматизувати створення списку?

 

Изображение:Tablica.JPG