Відмінності між версіями «Збереження документів Writer у вигляді веб-сторінок»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Створення веб-сторінок за допомогою Майстра)
Рядок 25: Рядок 25:
 
'''1.''' Помістити курсор на посилання за допомогою клавіш зі стрілками на клавіатурі, або змінити у статусному рядку '''"ТЕКСТ"''' на '''"ССЫЛ"''' (клацнути на буквах '''ТЕКСТ''' або '''ССЫЛ''' в рядку стану), або за допомогою мишки.
 
'''1.''' Помістити курсор на посилання за допомогою клавіш зі стрілками на клавіатурі, або змінити у статусному рядку '''"ТЕКСТ"''' на '''"ССЫЛ"''' (клацнути на буквах '''ТЕКСТ''' або '''ССЫЛ''' в рядку стану), або за допомогою мишки.
  
[[Файл:Рис7_1_2.jpg]]
+
[[Файл:Рис7_1_2.jpg|200px|thumb|center|Рис.1 Статусний рядок.]] <br clear="all"/>
  
 
''Примітки:''
 
''Примітки:''

Версія за 12:23, 11 березня 2010

HTML можливості OpenOffice.org Writer:

­– збереження існуючих документів у форматі HTML;

– створення нових HTML-документів;

– створення декількох різних типів веб-сторінок за допомогою Веб-майстра.

Найпростіший спосіб створення HTML-документів полягає в перетворенні існуючого документа Writer.

За допомогою команди: Вид > Режим веб-страницы можна переглянути який вигляд матиме документ на веб-сторінці.

Вставка гіперпосилань

В OpenOffice.org Writer реалізовано можливість вставки і заміни гіперпосилань за допомогою діалогового вікна Гиперссылка, яке можна відкрити:

1) за допомогою кнопкиРис7 1 1.jpg, яка розташована на стандартній панелі інструментів;

2) виконавши команду: Вставка > Гиперссылка.

Введення або вставка URL в документ (залежно від налаштувань Автозамены) автоматично перетворює його в гіперпосилання.

Редагування існуючого гіперпосилання:

1. Помістити курсор на посилання за допомогою клавіш зі стрілками на клавіатурі, або змінити у статусному рядку "ТЕКСТ" на "ССЫЛ" (клацнути на буквах ТЕКСТ або ССЫЛ в рядку стану), або за допомогою мишки.

Рис.1 Статусний рядок.

Примітки:

1. Якщо рядок стану не відображається у вікні OpenOffice.org Writer, то виконати послідовність команд: Вид > Строка состояния;

2. Якщо в рядку стану встановлено ССЫЛ і натиснути лівою кнопкою мишки на посилання, то OpenOffice.org буде намагатися відкрити посилання у встановленому за замовчуванням браузері. Для того, щоб можна було натиснути і позиціонувати курсор, необхідно в рядку стану встановити ТЕКСТ.

2. Виконати послідовність команд Правка > Гиперссылка. Відкриється вікно Гиперссылка, в якому можна вибрати тип посилання, вказати адресу посилання, текст і спосіб її відображення.

Рис7 1 3.jpg

Щоб включити існуючий текст в посилання, треба його виділити, потім відкрити вікно Гиперссылка. Скопіювати текст в поле Адрес. Натиснути кнопки Применить, потім Закрыть.

Примітка. Перехресні посилання не можна перетворювати в гіперпосилання HTML-документа.

Збереження документа у вигляді єдиної веб-сторінки

Для збереження документа OpenOffice.org Writer у вигляді єдиної веб-сторінки (HTML-формат) потрібно в пункті меню Файл вибрати команду Сохранить как і в полі Тип фала вибрати Документ HTML (OpenOffice.org Writer) (.html).

Примітка. OpenOffice.org Writer не замінює багатократні пробіли в оригіналі документа на HTML-код нерозривних пробілів. Якщо потрібні додаткові пробіли в HTML-файлі чи веб-сторінці, потрібно вставити нерозривні пробіли в OpenOffice.org за допомогою поєднання клавіш Control + Пробіл.

Збереження документа у вигляді ряду веб-сторінок

В OpenOffice.org Writer реалізована можливість зберігати великі документи у вигляді ряду веб-сторінок (HTML-файлів) із сторінкою змісту.

Для цього потрібно:

1.Визначитися, які заголовки повинні використовуватися в документі на новій сторінці і переконатися в тому, що усі ці заголовки мають один і той же стиль (Наприклад, Заголовок 2);

2. Виконати послідовність команд Файл > Отправить і вибрати Создать документ HTML.

3. Після цього відкриється вікно, в якому потрібно ввести ім’я файлу, в якому будуть збережені сторінки; визначити який стиль служить ознакою нової сторінки (як ви вирішили на кроці 1).

Рис7 1 4.jpg

4. Натиснути кнопку Сохранить щоб створити багатосторінковий HTML-документ.

Створення веб-сторінок за допомогою Майстра

Веб-майстер OpenOffice.org дозволяє створювати стандартні веб-сторінки декількох типів. Щоб скористатися ним потрібно:

1. Виконати послідовність команд Файл > Мастер > Веб-страница... Відкриється вікно Веб-майстра.

Рис7 1 5.jpg

Примітка. Якщо це ваша перша веб-сторінка, єдиним можливим значенням параметра Установки для Веб-мастера є стандарт. Натиснути кнопку Дальше.

2. Натиснути кнопку Добавить... та вибрати документ, який потрібно перетворити. Ввести інформацію в поля Заголовок, Краткое описание і Автор, як показано на малюнку нижче. Натиснути кнопку Дальше.

Рис7 1 6.jpg

3. У вікні, що відкрилося, вибрати зовнішній вигляд змісту веб-сайту, клацнувши по одному з малюнків зовнішнього вигляду. Натиснути кнопку Дальше.

Рис7 1 7.jpg

4. Вибрати інформацію, яка має бути включена в кожен документ, і розширення екрану. Натиснути кнопку Дальше.

Рис7 1 8.jpg

5. За допомогою випадаючого списку вибрати стиль для сторінки. Також можна задати фон та набір піктограм, натиснувши кнопки Выберите.... Натиснути кнопку Дальше.

Рис7 1 9.jpg

6. Ввести загальну інформацію про веб-сайт, таку як Заголовок і Метадані HTML. Натиснути кнопку Дальше.

Рис7 1 10.jpg

7. Вказати місце (диск, папку), де буде зберігатися даний файл. За бажанням, можна попередньо переглянути створену веб-сторінку, натиснувши кнопку Просмотр.

Рис7 1 11.jpg

8. Натиснути кнопку Готово. З’явиться інформаційне вікно OpenOffice.org, натиснути кнопку Ок.

Рис7 1 12.jpg

Для зміни і перегляду згенерованого для документу HTML -коду, потрібно вибрати пункт меню Вид > Исходный код HTML або натиснути на кнопку Исходный код HTML Рис7 1 13.jpg, яка розташована на стандартній панелі інструментів.