Відмінності між версіями «Глосарій до курсу "Історія держави і права зарубіжних країн"»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: <big>'''Предмет курсу історії держави і права зарубіжних країн.'''</big> - істор...)
 
 
Рядок 1: Рядок 1:
 
                          
 
                          
<big>'''Предмет курсу історії держави і права  зарубіжних країн.'''</big> - історія держави і права, дотримуючись принципу хронології, вивчає структуру, компетенцію, функції органів держави, а також розвиток головних галузей права. Ця дисципліна вивчає право як єдине ціле, державно-правові інститути і правове становище населення у конкретних умовах окремих держав.  
+
<big>'''Предмет курсу історії держави і права  зарубіжних країн'''</big> - історія держави і права, дотримуючись принципу хронології, вивчає структуру, компетенцію, функції органів держави, а також розвиток головних галузей права. Ця дисципліна вивчає право як єдине ціле, державно-правові інститути і правове становище населення у конкретних умовах окремих держав.
 +
 
 +
<big>'''Авілуми''' </big> - категорія населення, яка, найімовірніше, була місцевим вселенням, пов'язаним з місцевою общиною.
 +
 
 +
<big>'''Гипомейони'''</big> - молодші сини спартіатів, яким не діставалося земель­ного наділу і які внаслідок цього втрачали право брати участь у народних  і зборах та сисситіях (громадських трапезах).
 +
 
 +
<big>'''Джаті'''</big> - жрець міста, начальник царського двору, глава царської кан­целярії, людина, що контролює центральне та місцеве управління, розпо­ряджається земельним фондом, керує армією, має судові функції.
 +
 
 +
<big>'''Немху'''</big> - категорія єгипетського населення, до якої входили землевласни­ки, які мали власне господарство, ремісники, воїни, дрібні чиновники, які з волі фараонівської адміністрації могли бути підвищені або понижені у своєму соціально-правовому статусі залежно від потреб держави.
 +
 
 +
<big>'''Ном'''</big> - територіально-адміністративна одиниця Давнього Єгипту, до складу якої входили сільські общини.
 +
 
 +
<big>'''Номарх'''</big> - людина, що очолює ном, командує його ополченням, керує храмовим господарством, є верховним жерцем місцевого культу.
  
 
Повернутися на сторінку [[Навчальний курс "Історія держави і права зарубіжних країн"]]
 
Повернутися на сторінку [[Навчальний курс "Історія держави і права зарубіжних країн"]]

Поточна версія на 12:53, 19 квітня 2016

Предмет курсу історії держави і права зарубіжних країн - історія держави і права, дотримуючись принципу хронології, вивчає структуру, компетенцію, функції органів держави, а також розвиток головних галузей права. Ця дисципліна вивчає право як єдине ціле, державно-правові інститути і правове становище населення у конкретних умовах окремих держав.

Авілуми - категорія населення, яка, найімовірніше, була місцевим вселенням, пов'язаним з місцевою общиною.

Гипомейони - молодші сини спартіатів, яким не діставалося земель­ного наділу і які внаслідок цього втрачали право брати участь у народних і зборах та сисситіях (громадських трапезах).

Джаті - жрець міста, начальник царського двору, глава царської кан­целярії, людина, що контролює центральне та місцеве управління, розпо­ряджається земельним фондом, керує армією, має судові функції.

Немху - категорія єгипетського населення, до якої входили землевласни­ки, які мали власне господарство, ремісники, воїни, дрібні чиновники, які з волі фараонівської адміністрації могли бути підвищені або понижені у своєму соціально-правовому статусі залежно від потреб держави.

Ном - територіально-адміністративна одиниця Давнього Єгипту, до складу якої входили сільські общини.

Номарх - людина, що очолює ном, командує його ополченням, керує храмовим господарством, є верховним жерцем місцевого культу.

Повернутися на сторінку Навчальний курс "Історія держави і права зарубіжних країн"