Вибір додаткових вентиляторів. СПК

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 12:29, 12 листопада 2014; Дар'я Мельніченко (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Перш ніж купувати і встановлювати додаткові вентилятори уважно вивчити свій комп'ютер. Відкрийте кришку корпуса, порахуйте і дізнайтеся розміри місць для додаткових корпусних кулерів. Подивіться уважно на материнську плату - які роз'єми для підключення додаткових вентиляторів на ній є.

Вентилятори потрібно вибирати самого великого розміру, який вам підійде. У стандартних корпусів це розмір 80x80мм. Але досить часто (особливо останнім часом) в корпуси можна встановити вентилятори розміром 92x92 і 120x120 мм. При однакових електричних характеристиках великий вентилятор буде працювати набагато тихіше.

Намагайтеся купувати вентилятори з великою кількістю лопастей - вони також тихіше. Звертайте увагу на наклейки - на них зазначений рівень шуму. Якщо материнська плата має 4-х контактні роз'єми для живлення кулерів, то купуйте саме чотирипровідні вентилятори. Вони дуже тихі, і діапазон автоматичного регулювання обертів у них досить широкий.

Між вентиляторами, що отримують живлення від блоку живлення через роз'єм Molex і тими, що працюють від материнської плати - однозначно вибирайте другий варіант.

У продажу є вентилятори на справжніх шарикопідшипниках - це найкращий варіант в плані довговічності.

Перевірте рівень температури елементів системного блока наприклад програмою HWmonitor. Якщо температура вашого процесора у простої (без навантаження) - вище 60 градусів, а при навантаженні сягає більше 70 то вам потрібно задуматися про чистку та краще охолодження системника. Для більшості процесорів критичною є температура 65 градусів. Для жорстких дисків - 55. Відеокарт - 80. Якщо ви затятий геймер то крім загального охолодження системного блока можна замінити штатні системи охолодження процесора та відеокарти.