Боротьба з системними перешкодами

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 05:51, 16 січня 2014; Ярослав (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Для зниження величини системних перешкод в CDMA-мережі в стандарті IS-95 реалізуються наступні заходи:

1. Динамічне управління потужністю передачі абонентського терміналу (АС / MS) з боку базової станції (BTS) (застосовується також в GSM і NMT) з кроком 1 дБ в діапазоні 84 дБ. Це дозволяє базової станції (BTS) приймати сигнали абонентських терміналів, практично, з однаковими рівнями, незалежно від видалення. Крім того, в ході сеансу зв'язку базова станція поступово знижує рівень своєї передачі по даному каналу до мінімально можливого для підтримки якісного з'єднання. Таким чином, робота в мережі здійснюється мінімальними рівнями, забезпечують необхідну якість зв'язку і дозволяють істотно знизити системні перешкоди.

2. Обмеження числа реально використовуваних каналів трафіку однієї несучої. Щоб зберегти високу пропускну здатність у межах стільника використовують її секторізацію (використовується також в GSM, AMPS, D-AMPS, NMT).

3. Використання в абонентських терміналах системи переривчастої передачі мови (аналогічно GSM і NMT) на основі детектора активності мови і вокодера з алгоритмом CELP і змінною швидкістю перетворення аналогового мовного сигналу в цифровий. Визначено, що на інтервалі сеансу зв'язку активна частина розмови становить близько 35%, а близько 65% припадає на прийом повідомлення з протилежного боку і паузи. Випромінювання сигналу абонентського терміналу тільки на інтервалах активності мови приводить до додаткового зниження рівня системних перешкод і збільшення ємності мережі.

4. Зменшення розмірів сот при збільшенні ємності мережі, а також використання, бажано, однакових за розмірами сотень.