Шеріл Кара Сендберґ

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 00:01, 22 червня 2022; 9759228 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук
Шеріл Кара Сендберґ

Чоловіки, як і раніше, правлять світом, і я не впевнена, що у них добре виходить. І лише 17 країн очолюють жінки. 17! Ми не використовуємо повною мірою можливості половини людства. Це означає, що коли справа доходить до прийняття рішень, що впливають на наш світ, жінок не пускають до цього столу переговорів...

Шеріл Кара Сендберґ

Шеріл Кара Сендберґ (нар. 28 серпня 1969 р.) — американська підприємниця, головна операційна директорка Facebook з 2008 року, головна операційна директорка (СОО) соцмережі Facebook з 2008 року, членкиня ради директорів Facebook з 2012 року, засновнииця LeanIn.Org та меценатка. До того, як приєднатися до Facebook, Сендберг була віце-президенткою з глобальних продажів та операцій у Google, а також брала участь у її благодійному відгалуженню — Google.org. До цього Сендберг працювала керівницею апарату міністра фінансів США Лоуренса Саммерса.

Шеріл Кара Сендберґ


Походження та освіта

Шерила Кара Сандберг народилася 28 серпня 1969 року у Вашингтоні, окрузі Колумбія, Джоел Сандберг, офтальмолог, і Адель Сандберг, вчителька французької мови, яка залишила роботу та кандидат наук. навчання для виховання її дітей. Вона та її молодші брати та сестри, Девід та Мішель, були виховані в Північному Маямі-Біч, штат Флорида, куди сім’я переїхала, коли їй було лише двоє.

Вона відвідувала середню школу Хайленд-Оукс у штаті Північний Маямі-Дейд і в 10-му класі вступила до середньої школи North Miami Beach, звідки вона закінчила 1987 року середній бал 4.646. У середні шкільні роки вона була членом Національного товариства честі, була президентом класу другокурсників, була в керівному складі старшого класу, а також викладала аеробіку.

У 1991 році вона закінчила вищу освіту, отримавши ступінь бакалавра економіки в Гарвардському коледжі і, будучи найкращим аспірантом з економіки, отримала премію Джона Х. Вільямса. Її тодішній професор Ларрі Саммерс запропонував дати консультацію щодо її дипломної роботи, а також підтримав групу «Жінки в економіці та державі», яку вона створила.

Близько року вона була науковим співробітником Світового банку у Всесвітньому банку, за цей час працювала над проектами охорони здоров’я в Індії, що стосуються проказу, СНІДу та сліпоти. Вона вступила до Гарвардської бізнес-школи в 1993 році, а через два роки здобула ступінь MBA з найбільшою відзнакою.

Кар'єра

Шеріл Кара Сендберґ

Перша робота Шерил Сандберг була консультантом з управління McKinsey & Company, що вона робила близько року в 1995-1996 роках. Наступні п’ять років вона допомагала Ларрі Саммерсу, який на той час був міністром фінансів США при президенті Біллом Клінтоном. Вона залишила роботу після того, як республіканці прийшли до влади в листопаді 2000 року, і переїхавши в Силіконову долину, приєднавшись до Google Inc. З листопада 2001 по березень 2008 року вона обіймала посаду віце-президента Google з глобальних продажів та операцій в Інтернеті, контролюючи продажі своєї реклами та публікація продуктів, споживчих товарів та пошуку книг Google.

В кінці 2007 року Сендберг, яка хотіла взяти на себе більше відповідальності, висловила готовність взяти на себе відповідальність за проблемну Вашингтонську поштову компанію як керівника виконавчого директора Дональда Грема. Того грудня на різдвяній вечірці, яку влаштовував Дан Розенсвейг, вона познайомилася з Марком Цукербергом, співзасновником і генеральним директором Facebook, і провела багатогодинну дискусію після того, як він представився.

У наступні місяці у неї відбулося кілька приватних зустрічей з Цукербергом, щоб поговорити про те, як зробити прибуток Facebook, після чого Цукерберг запропонував їй роль головного операційного директора (COO). Виявивши, що соціальні мережі мають кращі перспективи, ніж газети, вона вирішила проти пропозиції Дональда Грема, а також відхилила пропозицію генерального директора Google Еріка Шмідта зробити її головним фінансовим директором.

Шеріл Кара Сендберґ

Сендберг, який хотів отримати більш складну роль, не зміг взяти на себе відповідальність зі служб технічного обслуговування в Google, оскільки в компанії вже були Шмідт та два засновники Ларрі Пейдж та Сергій Брін, які приймали основні рішення. У лютому 2008 року вона нарешті вирішила прийняти пропозицію Цукерберга і покинула Google, незважаючи на спроби переконати її залишитися.

Незабаром після приєднання до Facebook у березні 2008 року вона поговорила зі своїми сотнями співробітників, щоб створити з ними особисті стосунки, яких Цукерберг не зміг досягти. Протягом двох років вона також досягла своєї мети - зробити Facebook прибутковою компанією, запровадивши "рекламу дискретно представлену".

У 2012 році вона була внесена до ради директорів Facebook як перша жінка (восьма загальна особа). Раніше вона була названа правліннями The Walt Disney Company та Starbucks у 2009 році, а також є членом правління Міжнародної організації жінок для жінок, Центру глобального розвитку та V-Day.


Боротьба у просуванні жінок

Однак, успіху лише у бізнесі Сандберг не достатньо. Не менш відомі за Facebook успіхи вона за свідчила в боротьбі за просування жінок на провідні посади в усіх галузях американського сус пільства.

Все почалося в 2010-м р. на конференції TEDWomen в Вашингтоні, коли знайома журналістка за просила Сандберг виступити з промовою щодо ролі жінок у бізнесі. Я дуже побоювалася говори ти зі сцени про проблеми жінок, тому що це завжди сприймається як скарга. Мої знайомі мені радили не робити цього, бо це не сприймають серйозно. Проблема, про яку Сандберг вирішила розповісти на конференції, ставала для неї все більш актуальною з її власним професійним зростанням. «Навколо мене в офісі залишалося все менше жінок», - розповiдає вона. "85% ключових посад в американських компаніях належить чоловi кам. При тому, що в США и багатьох інших розвинутих країнах серед випускників університетів бiльшiсть жінок. До того ж, зарплати менеджерів-жінок значно нижче, ніж у чоловіків".Її промова визвала справжній фурор.


В травні 2013 р. вийшла друком книга Сендебрг «Включайся: жінки, робота й воля вести за собою», яка відразу стала бестселером New York Times та Amazon. Спираючись на власну історію, Сендберг розповідає у книзі про дискримінацію жінок на робо чому місці та заохочує їх серйозніше ста витися до кар'єри, а чоловіків - розподіля ти iз жінками хатню роботу. Попри успіх книги, вона також викликала серйозні критичні зауваження, в тому числі з боку феміністок. 2017 року у співавторстві з психологом Адамом Грантом випустила книгу Option B («План Б»).

Нагороди та досягнення

Шерил Сандберг багато разів зазначалася у списку наймогутніших жінок "Форбсом" і в даний час займає четверте місце в цьому списку. За останнє десятиліття вона склала декілька таких списків журналів "Фортуна", "Журнал на Уолл-стріт", "Часопис", "Діловий тиждень", "Єрусалимський пост" тощо.

У червні 2012 року вона стала першою жінкою, яка працювала в раді директорів Facebook. У 2013 році її книга "Lean In" потрапила до списку "Financial Times" та "Бізнес-книга року" Goldman Sachs ".

Шеріл Кара Сендберґ

Особисте життя


Шерил Сандберг вийшла заміж за Брайана Краффа в 1993 році, але пара розлучилася через рік.

У 2004 році вона вийшла заміж за Дейва Голдберга, який на той час був виконавчим директором у Yahoo! а згодом став генеральним директором SurveyMonkey.

1 травня 2015 року повідомлялося, що її чоловік помер через травму голови, яку він отримав під час канікул у Мексиці, але пізніше вона виявила, що він помер через аритмію. В даний час вона живе в парку Менло, штат Каліфорнія, з сином і дочкою з Гольдберга.



Посилання