Оперативна пам'ять. Типи. Настусенко С.

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Оперативна пам'ять

Оперативна пам'ять - пам'ять ПК, призначена для зберігання коду та даних програм під час їх виконання. Простіше кажучи, в оперативній пам'яті зберігаються завантажені Вами програми.

Типи оперативної пам'яті

  • SD-RAM (цей тип пам'яті вже практично неможливо знайти в магазинах);
  • DDR;
  • DDR2 (DDR2 - це пам'ять з довільним доступом і подвійною швидкістю передачі даних);
  • DDR3 (перекладається як "Пам'ять з довільним доступом і (певною) швидкістю передачі даних" (в даному випадку під словом "певною" слід розуміти цифру);


DDR3 (Пам'ять з довільним доступом і подвійною швидкістю передачі даних (третє покоління) - найшвидший та найпоширеніший з видів оперативної пам'яті. Цей тип пам'яті має тактову частоту не нижче 1333 МГц (для порівняння з DDR2 - більш старішим типом пам'яті - максимальна тактова частота DDR2 - 1066 МГц). При виборі сучасного ПК можете не сумніватись - в нього встановлено оперативну пам'ять типу DDR3.


Кожен вид оперативної пам'яті має різне розташування замку, тому фізично не можливо вставити планку пам'яті в нерідний слот, навіть якщо ви переплутали вид. Щоб було зрозуміліше, подивіться на картинку нижче. Заміряти відстані замку можна за допомогою лінійки, зазначено в сантиметрах.

ОП

Продуктивність

Продуктивність оперативної пам'яті залежить від:

  1. Типу пам'яті (чим новіший тип пам'яті, тим вищу тактову частоту вона має, тим швидше вона має можливість передавати інформацію, відповідно, і продуктивніше. На даний момент це тип пам'яті DDR3).
  2. Об'єм пам'яті (чим більше блоків пам'яті має оперативна пам'ять, тим більше інформації вона може в себе завантажувати, тим стабільніше буде працювати система при великій кількості відкритих програм. Найкраще, якщо комп'ютер оснащений не менше 2 Гб (гігабайт) оперативної пам'яті, а краще 4 Гб).