Summit

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Summit - це суперкомп'ютер розроблений IBM для національної лабораторії Oak Ridge, який став найпотужнішим суперкомп'ютером у світі 8 червня 2018 року. Утримував першість до червня 2020 року, проте поступився суперкомп'ютеру Fugaku та на сьогодні по праву займає друге місце у відкритому рейтингу Top500 суперкомп'ютерів. Станом на листопад 2019 року суперкомп’ютер займав 5-е місце в світі з енергоефективності. Summit був першим суперкомп'ютером, який досяг швидкості ексафлопс (квінтильйон операцій в секунду), досягнувши 1,88 ексафлопс під час геномного аналізу.

Характеристики

Summit logo
Суперкомп'ютер Summit
Назва Summit
Оператор IBM
Спонсори U.S. Department of Energy
Країна U.S.A.
Архітектура 9,216 POWER9 22-core CPUs, 27,648 NVIDIA Tesla V100 GPUs
Потужність 13 МВт
Оперативна пам'ять 250 PB
Швидкість 200 petaFLOPS (максимальна)
Операційна система Linux (RHEL 7.4)

Історія та призначення

Найбільші проблеми в науці вимагають суперкомп’ютерів з безпрецедентними можливостями. Саме тому Національна лабораторія міністерства енергетики США (ORNL) запустила Summit, систему, у 8 разів потужнішу за попередню найпопулярнішу систему ORNL Titan. Summit надає вченим неймовірну обчислювальну потужність для вирішення проблем в енергетиці, штучному інтелекті, здоров’ї людини та інших дослідницьких галузях, які досі були просто недосяжними. Ці відкриття допоможуть сформувати наше розуміння Всесвіту, підвищать конкурентоспроможність економіки США та сприятимуть кращому майбутньому.

Архітектура та обчислювальна потужність

4 608 серверів IBM Power Systems AC922 суперкомп'ютера Summit займають площу, еквівалентну площі двох тенісних кортів. До складу цих серверів входять 9 тисяч 22-ядерних процесорів IBM POWER9 і більше 27 тисяч графічних процесорів NVIDIA Tesla V100. Все це охолоджується системою, в якій циркулює 15 150 літрів очищеної води. Суперкомп'ютер Summit споживає 13 МВт енергії, якої вистачило б на постачання 8 100 середньостатистичних житлових будинків. Кожен вузол має понад 500 Гб когерентної пам'яті (пам'ять з великою пропускною здатністю + DDR4 SDRAM), яка може використовуватись усіма процесорами та графічними процесорами, а також 800 Гб енергонезалежної оперативної пам'яті, які можуть використовуватися як буфер або як розширення пам'яті. Процесори Power9 та Volta GPU зв'язані за допомогою високошвидкісного протоколу NVLink від NVIDIA. Це дозволяє використовувати гетерогенну обчислювальну модель. Щоб забезпечити високу пропускну здатність даних, вузли підключені як не блокуюча топологія товстого дерева з використанням подвійного з'єднання Mellanox EDR InfiniBand для зв'язку як між процесами зберігання даних, так і обміну повідомленнями між процесами, що забезпечує пропускну здатність 200 Гбіт/с між вузлами і прискорення обчислень в мережах для систем зв'язку, таких як MPI та SHMEM/PGAS.

Посилання на першоджерела