RadioEthernet

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

У всьому іншому це дійсно справжній протокол Ethernet. Сполучені ним комп’ютери відчувають себе так само, як сполучені звичайним коаксиалом або витою парою. Сумарна пропускна спроможність радіо-каналу 2 і навіть 10 Мбіт.Друге значення вже цілком достатньо для корпоративної мережі.

Устаткування для операторів - це радіомаршрутизатори з WAN протоколом в повітрі. До Ethernet мають відношення таке ж, як і звичайні маршрутизатори.

Інша група устаткування призначена в основному для з’єднання крапка-крапка або створення невеликих (3-4 вузли) мереж, а також внутрішньоофісних рішень. Це і є Ethernet. CSMA/CA, що працює по протоколу. Відмінність від Ethernet’a, що працює по витій парі, оптоволокну або коаксиалу, - в швидкості 2-11 Мб/сек і у відсутності проводів.

Що з себе представляє це устаткування?

Існує декілька типів пристроїв: радіомаршрутизатори в різного конструктивного виконання (модульні і ні), далі - мережева карта, яка вставляється або в ПК (у слот ISA або PCI) і має роз’єм для підключення антени, або PC-Card (PCMCIA) для портативних комп’ютерів. Інший тип - радіоміст.Це пристрій, який забезпечує з’єднання кабельної локальної мережі з мережею RadioEthernet. Тобто найпростіший спосіб зв′язати дві видалені локальні мережі - це включити в кожну з них по радіобриджу.В першому випадку мережа організовується за допомогою мережевих радіоадаптерів, що працюють в рамках топології Ethernet, але що використовують радіохвилі як середовище передачі інформації. Мережеві радіоадаптери, що працюють за цією схемою, бувають як правило забезпечені всенаправленнимі антенами.

Зв′язок між радіосегментом і кабельною частиною локальної мережі проводиться через спеціальні мережеві пристрої, звані точками входу (WavePoint). Також як точка входу може використовуватися і звичайний комп’ютер, в якому встановлено два мережеві адаптери: звичайний і бездротовою (звичайно, при роботі з відповідним програмним забезпеченням).

В другому випадку можна використовувати ті ж самі пристрої і для наведення бездротових мостів між двома видаленими сегментами. Змінюється лише тип використовуваних антен - для організації бездротових мостів слід застосовувати направлені антени. Дальність зв′язку при цьому може досягати 15-20 км.При використанні спеціальних підсилювачів можна побудувати радіо мости дальністю до 40-50 км.