Стаття до проекту "Моє рідне місто або село" Андреєвої Юлії

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук


Новгоро́дка — селище міського типу в Україні, центр Новгородківського району Кіровоградської області. Населення близько 6100 чоловік. " Історія " Землі Новгородки входили до складу Запорізької Січі. Українське козацтво давало гідну відсіч напасникам. Сюди тікали селяни, біднота від поневолень. Після ліквідації Запорізької Січі Новгородка стала військовим поселенням. Селяни обробляли землю та проходили військовий вишкіл. Історична хронологія селища починається з 1770 року. Тоді цей населений пункт був хутором Куцівкой, заснований козаком Куцим, а 1822 року названий селом Новгородкой на честь Новгородського полку, що тут квартирував. Перші мешканці — вихідці з Полтавської губернії. Спочатку це було військове поселення. Після ліквідації військових поселень Новгородка — державне село, яке в 1860 року отримало статус містечка і стало центром волості. Східну околицю Новгородки, де розташовувався Новгородський полк, жителі селища і тепер називають «штабом», а заглибину річки Кам'янки, де стояла лазня для військових — «банею». 7 серпня 1941 року німецькі війська захопили Новгородку. Німці розстріляли 32 радянських активістів, вивезли до Німеччини понад 400 юнаків і дівчат, грабували населення. В боях за Новгородку з боку Червоної Армії загинули 1720 радянських бійців і офіцерів. 10 березня 1944 року в Новгородці відновлено радянську владу. Відступаючи з села, німці залишили після себе руїни і згарища. Були знищені школи, громадські будівлі, приміщення сільськогосподарського технікуму, житлові будинки, міст на шляху Кіровоград - Кривий Ріг.

" Географічне положення " В географічному відношенні селище міського типу Новгородка відноситься до Придніпровської височини і являє собою денудировану рівнину. Новгородка розташована в долині річки Кам'янки. Селище лежить за 37 км на південний схід від обласного центру — міста Кіровограда, і за 13 км від залізничної станції Куцівка.

" Населення " В селищі проживає близько 6100 чоловік, переважно українці. Відсоток інших національних груп в загальній кількості населення незначний, проте є представники таких національностей як росіяни, білоруси, молдовани, вірмени, грузини та інші

" Економіка "

Головним напрямком розвитку економіки в селищі є сільське господарство з провідною галуззю — рослинництво. Основним підприємством на території селища є агрофірма «Мюннт», основними видами діяльності якої є торгово-посередницька діяльність. Підприємство засноване 12 січня 1994 року. Основними видами продукції є хлібобулочні вироби, борошно, крупи, м'ясо. Підприємство підтримує економічні зв'язки з такими великими містами України як Київ, Донецьк, Одеса, Івано-Франківськ, Дніпропетровськ. В селищі Новгородка налічується близько 14 новостворених підприємств, найбільшими з яких є агрофірма «Перспектива» та ТОВ «Прогрес», що утворені в результаті реформування аграрного сектора економіки.

" Освіта "

Рівень освіти в селищі забезпечують 3 навчальні заклади, із них Новгородківський НВК, одна школа І-ІІІ ступенів та одна — І-ІІ ступенів, а також державне професійно-технічне училище № 36, в якому навчається 285 учнів.

Рідне місто або село на карті України Google (вставити фотокопію карти)

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Таблиця "Найважливіші події на території рідного краю"

Дата Історична подія
Photo 5.jpg

Ресурси:

  • Посилання на презентацію у Google Диск;

Презентація

  • Посилання на власний фотоальбом у Google Диск;
  • Посилання на власний блог у Blogger;
  • Посилання на добірку відеоматеріалів;
  • Посилання на опитування або анкету у Google Форми;
  • Посилання на спільний груповий постер.



Сторінка проекту Моє рідне місто або село

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка