Стаття до проекту "Моє рідне місто/село" Потєєвої Марини Віталіївни

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук


Клинці

Історичні відомості

Клинці́ — село в Україні, в Кіровоградському районі Кіровоградської області. Населення становить 840 осіб. Орган місцевого самоврядування — Клинцівська сільська рада.
Клинці.jpg


Станом на 1886 рік у селі Аджамської волості Олександрійського повіту Херсонської губернії мешкало 1649 осіб, налічувалось 337 дворових господарств, існували православна церква та лавка[1]. За 12 верст — залізнична станція. В поселенні народився:Плачинда Володимир Петрович (1938-2002) — український мовознавець, історик, шевченкознавець.

Село Клинці було засновано в 1753 році. До кінця 19 століття в селі було 996 дворів і приблизно 3,5 тисячі жителів. Але тільки сто чоловік вміли читати і розбирались в чотирьох діях арифметики. Тому перед жителями села виникло питання про відкриття школи. В 1886 році в селі була відкрита церковнопарафіяльна школа в найманому приміщенні. Заняття проходили з грудня по березень місяць (з Покрова по Паску), в той час, коли не було роботи по господарству. Завідуючим і вчителем Закону Божого в школі був Діонісій Климентій, вчителем – селянин Спиридон Поляков. Навчались в ній всього 13 дітей різного віку від дев'яти до чотирнадцяти років. В 1927 році постійно почала працювати початкова школа з першого по четвертий клас. Вік дітей був різний і в класах було мало учнів не із-за відсутності дітей, а через те, що батьки не віддавали дітей до школи в зв’язку з потребою в домашньому господарстві робочих рук. Крім того в школу заборонялось ходити дітям тих батьків, які були обмежені в правах: діти священнослужителів, діти селян, які не сплатили сільгоспподаток і т.п. Клицівське місценародження входить в перелік приоритетних до розробки. Тільки журналіст напевно вимовляє назву села Клинці. Правильно вимовляти з наголосом на останній склад - Клинці, а не Клинці. Назва місцянародження правильніше називати не Клинцевське, а Клинцівське.

Рідне місто або село на карті України Google карти

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Таблиця "Найважливіші події на території рідного краю"

Дата Історична подія
1753 Село Клинці було засновано
1754-59 входило до складу Новослобідського козацького полку
1886 в селі була відкрита церковнопарафіяльна школа в найманому приміщенні
1886 у селі Аджамської волості Олександрійського повіту Херсонської губернії мешкало 1649 осіб, налічувалось 337 дворових господарств, існували православна церква та лавка[1]. За 12 верст — залізнична станція
1923 була відкрита перша початкова школа, завідуючим якої став житель села Клинці Кушнєров Тимофій Андрійович.
1922 Школа розташовувалась в двох приміщеннях, які згодом були відібрані у церкви. В школі працювали три вчителя, з них одна жінка та два чоловіка.
1927 постійно почала працювати початкова школа з першого по четвертий клас
1938-2002 В поселенні народився:

Плачинда Володимир Петрович - український мовознавець, історик, шевченкознавець.

8 січня 1944 року село було визволено від німецько-фашистських загарбників
1752 до 1770 с.Клинці місцеві старообрядці заснували свою друкарню. Вона випускала "не зіпсовану" церковною реформою 1648 року, богослужебну літературу.
Photo 5.jpg

Ресурси:

  • Посилання на власний фотоальбом у Google Диску Фотоальбом
  • Посилання на власний блог у Blogger;

Правила поведіки(Клинцівський ліс)


  • Посилання на опитування або анкету у Gougle ФормиОпитування;
  • Посилання на спільний груповий постер Постер

Інтернет ресурси

Історія виникнення поселення на території села Клинці

Клинці(Кіровоградський район)

Клинцы на карте Украины



Сторінка проекту Проект "Моє рідне місто або село"

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка