Рідинні системи охолодження. СПК

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Одна з найпоширеніших систем охолодження – це рідинна ,вона складається з декількох елементів ,такі як помпи (це своєрідний насос ,який потрібний для циркуляції рідини); теплоприймач(це пристрій ,який відбирає тепло у охолоджуваного пристрою чи елементу) ; радіатор ,який може бути пасивним ,так і активним, також існує резервуар з робочою рідиною; шланг або труба і останній з чого складається система рідинного охолодження- це датчик потоку рідини.


Для того ,щоб ця система працювала необхідно ,щоб наша рідина володіла високою теплопровідностю , для того щоб забезпечити мінімальний перепад температури між стінкою трубки і поверхнею випаровування . Ще одна із головних якостей ,яка повинна володіти рідинна – це теплоємність , яка забезпечує більшу ефективність охолодження.


Склад системи рідинного охолодження

1.Помпи - насоса для циркуляції робочої рідини

2.Теплоприймача (ватерблок а, водоблока, головки охолодження) - пристрої, що відбирає тепло у охолоджуваного елементу і передавального його робочої рідини

3.Радіатори для розсіювання тепла робочої рідини. Може бути активним або пасивним

4.Резервуара з робочою рідиною, службовця для компенсації теплового розширення рідини, збільшення теплової інерції системи та підвищення зручності заправки і зливу робочої рідини

5.Шлангів або труб

6.(Опціонально) Датчика потоку рідини

Рідина повинна володіти високою теплопровідністю, щоб звести до мінімуму перепад температур між стінкою трубки і поверхнею випаровування, а також високою питомою теплоємністю, щоб при меншій швидкості циркуляції рідини в контурі забезпечити більшу ефективність охолодження.

Чи кожному до вподоби?

Водяне охолодження твердою ходою прямує в сектор основного комп'ютерного бізнесу. Свої системи готують такі компанії, як CoolerMaster, Gainward і багато інших відомих виробників. Але який же концепт виграє – традиційні, але спрощені системи типу Aquarious II або моноблоки типу Data Cooler DWC-A01? Зараз ще рано робити припущення. Компанія Titan врахувала помилки, допущені в першій системі водяного охолодження і зараз працює над поліпшеною версією. З естетичної точки зору кожен концепт хороший по своєму. Aquarious II відмінно виглядатиме в корпусі Xaser з вікном в бічний стінці і своїм світлом в резервуарі зможе навіть замінити неонову лампу. А Data Cooler DWC-A01 відмінно підійде для звичайних алюмінієвих корпусів, так як його панель зі світловим рівнем води, що горить термометром і дзеркальною поверхнею доповнить будь-яку оверклокерскую машину. Та й збирати Data Cooler DWC-A01 в комп'ютер набагато простіше, ніж Aquarious II (у тому випадку, якщо ця система не встановлена ​​в корпус), це я кажу на майбутнє, коли на збірках комп'ютерів технікам доведеться зіткнутися з рідинним охолодженням. Що ж до цін на водяні системи охолодження, то вони, як завжди, досить високі. Очікується, що коли Aquarious II, Data Cooler DWC-A01 або EverCool EC-WC-101 з'являться у продажу, їх вартість складе 110-150$. Кулер Volcano 9 коштує в районі 15-20$ (Без неонового свічення), навіть така новинка, як CoolerMaster AERO 7 буде коштувати не більше 40$. Більш потужні системи водяного охолодження типу Senfu WaterCooler II коштує близько 200$. Скільки ви готові заплатити за тихе охолодження процесора, вирішувати тільки вам. Загалом, обидва концепту хороші і на потужних процесорах показують свої переваги перед повітряними кулерами. Перш за все – це безшумність роботи, яка у випадку з Thermaltake Aquarious II пов'язана ще і з відмінною продуктивністю. Наостанок хочу намомніть вам, що ми мали справу з водяними системами початкового рівня, розрахованими на простого користувача. Більш потужні типу Senfu Water Cooler II повинні будуть демонструвати ще більш кращі результати. І, до речі кажучи, чим потужніше буде процесор, тим сильніше буде різниця між системами водяного охолодження і повітряними кулерами.