Принцип роботи сканера. СПК

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

У сканері все починається з фотоприймача, він “дивиться” на будь-яку точку зображення і величиною струму повідомляє про її освітленість – чим світліша точка, тим більший струм (рис. 13). Ланцюжок (лінійка) мікроскопічних фотоприймачів може зразу прочитати цілий рядок – довгий ряд точок (рис. 14). Переміщуючи цю лінійку уздовж аркуша, можна сканувати його – рядок за рядком переглянути всю картинку (рис. 15). При цьому аналогово-цифровий перетворювач (АЦП) відображає цифровим кодом величину струму для кожної точки картинки, тобто після повного її сканування кодує освітленість всіх точок оригіналу – всю картинку

Фоото.jpg

Є сканери, що дозволяють ввести в комп’ютер кольоровий оригінал, здійснивши кольороподіл – подавши багатокольорову картинку у вигляді трьох однокольорових картинок основних кольорів – червоного, зеленого, синього

Фоото1.jpg

Існує кілька основних типів сканерів (рис. 18). У найбільш поширеному – планшетному оригінал кладуть зображенням униз на скло, і під ним рухається лінійка з фотоприймачем або інша система, що зчитує. В сканері типу “Оверхед” система, що зчитує, “оглядає” картинку зверху. В ручному сканері лінійку світлоприймачів переміщують по оригіналу вручну.

Фоото2.jpg

Із кількох систем кольорових сканерів найбільш досконалу створила і використовує фірма “Хьюлетт Паккард”, світовий лідер у цій галузі. Мініатюрний блок разом із дихроїдними світлофільтрами виконаний у вигляді єдиної інтегральної схеми (рис. 19). Зображення на неї передається за допомогою оптичної системи, яка стискує рядок, який в процесі сканування надходить в оптичний світлоприймач – щілину, що зчитує.

Введену в комп’ютер картинку можна редагувати, доповнювати, оживляти, удосконалювати, перетворюючи її в книжкову ілюстрацію або кадри кінофільму.

Сканери відрізняються один від одного роздільною здатністю, кількістю кольорів або відтінків сірого кольору, що сприймаються людиною.

Фоото4.jpg

Уявіть собі, що вам потрібно швидко скопіювати будь-який “паперовий” текст, щоб опісля ввести його в комп’ютер. Знадобиться сканер, програма розпізнавання символів і, певна річ, сам документ або його копія. А як бути, якщо ви переглядаєте газету, журнал або книгу в читальному залі бібліотеки, а ксерокса поблизу немає? Брати із собою комп’ютер, навіть, якщо це ноутбук, не завжди зручно. Приходиться поступати “по-старому”: спочатку переписувати текст ручкою на папір, а після цього “набирати” його з клавіатури, тобто виконувати подвійну роботу.

Проте, ці труднощі вже можна вважати “пережитком минулого віку”. Шведська компанія C Technologies AB запропонувала користувачам нову розробку – портативний текстовий сканер C-Pen 600MX (рис. 20). Цей пристрій за розмірами і формою схожий на звичайний маркер – повноцінний ручний сканер із вбудованим мікрокомп’ютером (мікропроцесор із тактовою частотою 100 МГц), рідкокристалічним екраном і системою розпізнавання тексту фірми ABBYY. Достатньо провести “зчитувачем” уздовж рядка, що вас цікавить, – і він буде сфотографований мініатюрною цифровою відеокамерою, занесений у вбудовану пам’ять і відображений на мініатюрному екрані. І так – рядок за рядком – можна відсканувати і розпізнати до 2000 сторінок тексту! А далі він легко “перекидається” в комп’ютер – настільний або портативний, причому для цього навіть не потрібно під’єднувати C-Pen до комп’ютера: “спілкування” двох пристроїв здійснюється через інфрачервоний канал. І це ще не все: ручка-сканер може зразу перекладати відсканований текст, наприклад, з англійської мови (словники можна “скачати” з Інтернету). Наявна в цьому пристрої і портативна картотека (книга адрес). І, нарешті, C-Pen дозволяє просто... писати нею, як звичайною ручкою: ще один вбудований додаток відслідковує рух “зчитувача” по поверхні паперу і розпізнає його як зображення цифр або літер, які запам’ятовуються як текст або слугують запитом при пошуку потрібної картки в книзі адрес.

Фооaто4.jpg

Автори:

Sckorohod

Посилання:

[| click here ]