Портфоліо проекту до тренінгу за програмою "Навчання для майбутнього" Кириченко Валентина 2018

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук



Назва навчальної теми

Чому ґрунти потребують охорони?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Це міжпредметний проект, який об'єднує природознавство, українську мову(читання).

Вік учнів, клас

3 клас (9-10 років)

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

У процесі розробки проекту учні розглядають, що таке ґрунт, як діяльність людини та природних чинників впливають на ґрунт, а також розвивають спостереження, розуміння зв'язку природи з життям людини.

План вивчення теми

план проведення проекту за яким буде проводитись навчання учнів. Для того щоб здійснити на практиці проект необхідно виконати вимоги з плану впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

У процесі контролю збираються фактичні дані про втілення проекту. Цей матеріал порівнюється з тим, що було заплановано заздалегідь. Необхідність контролю зумовлена тим, що насправді дуже часто зустрічаються відхилення фактичних показників від планових. Тому завданням вчителя є аналіз можливого впливу відхилень виконання окремих заходів чи видів робіт на хід реалізації проекту в цілому. Контроль здійснюється перш за все за результатами, а також за обмеженнями проекту в часі і ресурсах. Завершальна оцінка надає вчителю інформацію про ступінь ефективності проекту, про те, яких результатів досягнуто. Також оцінка має бути об'єктивною; результати оцінки мають бути доступними; можливість використання результатів оцінки для планування майбутніх проектів. Оцінювання навчальних досягнень та робіт буде фіксуватись в журналі проекту, в якому вказано критерії оцінки робіт публікації та презентації, а також загальна оцінка за проект.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Проект включає в себе такі етапи: Підготовчий. Учитель презентує тему й опис проекту у презентації. Учні використовують приклад учнівської презентації для створення власних робіт з теми проекту. Та створюють наукову публікацію за наведеним зразком. Мотивує діяльність учнів. На цьому етапі відбувається обговорення цілей, головних питань проекту. Дослідницький Практичне виконання тестів з подальшим коректуванням запланованих кроків. Відбувається збір інформації, пошук відповідей на основні питання з подальшим обговоренням, аналізом та корекцією. Учитель спостерігає та консультує. На цьому етапі учні беруть участь у складанні цікавих питань,а також відгадування загадок за темою, які будуть запропоновані всім групам на уроці-захисті. Кожна група добирає питання та відповіді до них. Презентаційний (захист проектів). Проходить у вигляді – конференції (виступ кожної групи). Представлення альбому. Слайдів

Додаткові матеріали

Учні мають знати правила користування ПК при роботі з проектом. Під час роботи над проектом ,учні можуть користуватись допоміжними ресурсами список джерел.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Кириченко Валентина

Фах, навчальний предмет

013 Початкова освіта

Навчальний заклад

ЦДПУ ім.В.Винниченка

Місто\село, район, область

м.Кропивницький

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

з 5 по 9 лютого 2018 року

Місце проведення тренінгу

м. Кропивницький, Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Тренери

Андронатій П.І., Вдовенко В.В.