Портфоліо проекту до тренінгу за програмою "Навчання для майбутнього" Живанова Марина 2017

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук



Назва навчальної теми

Театральне мистецтво. Російський балет.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний: Хореографія

Другорядний: Художня культура

Вік учнів, клас

11 клас, 16-17 років

Стислий опис проекту

Вчитель з учнями розкриває зміст навчальної теми. Учні досліджують особливості та основні елементи художньо-образної мови балету Росії, ознайомлюються із творчістю відомих композиторів та виконавців, характеризують творчість видатних діячів, щоб краще зрозуміти значення і виникнення російського балету. За допомогою бесіди вчитель дізнається орієнтовні знання учнів. Учні працюють в малих групах, щоб планувати та розробляти проектні продукти, які б стосувалися обраного ними питання з метою позитивного впливу на їх громаду. Вони досліджують потреби та ресурси громади та визначать план дій, досліджують проблему та шукають шляхи її вирішення та презентують свої результати цільовій групі з місцевої спільноти (батькам, одноліткам). В кінці заняття учні проходять тест для перевірки вивченого матеріалу. Практичне завдання: відвідування балетних вистав професійних театрів.

План впровадження проекту

План вивчення теми (вставити файл)

План роботи

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Використання запитань впродовж вивчення теми для з’ясування розуміння учнями основних запитань, а також інших важливих проблем балету. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про балет відбувається при заповненні ними таблиці З-Х-Я-Д. Під час заповнення свого блогу, який ведуть учні впродовж вивчення теми, вони мають використовувати Форму оцінювання блогу, яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. Учні також використовують Форму оцінювання з балами, за якою вони мають створювати презентацію. До закінчення створення презентацій потрібно призначити спеціальні консультації, бесіди з вчителем та однокласниками, щоб надати авторам презентації зворотній зв’язок щодо покращення презентації. Надайте можливість учням ознайомитися з думками та пропозиціями інших та надайте час та допомогу для виправлення чи редагування вже створеної презентації. Використайте Форму оцінювання з балами також і для підсумкового оцінювання, організуйте взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його/її вклад був цінним. Оцініть учнів і під час підсумкового обговорення Ключового запитання - Як впливає балет на наше світосприймання??

Презентація вчителя

Опитувальник

Форма оцінювання індивідуальної роботи учня в групі

Форми оцінювання учнівської роботи

Форма оцінювання відповідальності за власне навчання

Діяльність учнів та вчителя

1. Слово вчителя (Демонструються портрети видатних митців балетного мистецтва.) Джерела виникнення балетного жанру містяться в народних іграх, хороводах, сюжетних танцях тощо. Пластичний танець як елемент драматургічної дії досягнув високого рівня розвитку в культових і світських театралізованих видовищах та народних дійствах Середньовіччя.

2. Виступи учнів із повідомленнями, підготовленими в групах (парах) (Демонструються портрети видатних митців балетного мистецтва або фрагменти відеозаписів балетних вистав чи мультимедійна презентація .)

3. Розповідь учителя

4. Підбиття підсумків уроку Рефлексія

♦ Мене найбільше зацікавила творчість композитора (актора, хореографа)...

♦ Сьогодні на уроці мене вразило...

♦ Мені цікаво дізнатися більше про...

5. Домашнє завдання

Після того, як кожна група презентує результати своєї роботи обраним цільовим аудиторіям (батькам на батьківських зборах, одноліткам, тощо), проведіть спільне заняття для всього класу, або організуйте проведення тематичного вечора разом з батьками та адміністрацією школи, на якому учні обговорюватимуть як підготовку, виконання проектів, їх презентацію цільовій аудиторії, так і те, як їх виступ чи презентація були сприйняті. Завершіть вивчення теми обговоренням відповідей на Ключове запитання: Як впливає балет на наше світосприймання?

буклет

група Стравинський презентація

група Чайковський презентація

група Видатні балерини презентація

Відомості про автора

Навчається на мистецькому факультеті КДПУ ім.В.Винниченка, освітньо-кваліфікаційний рівень магістр.

Ім'я, прізвище

Марина Валеріївна

Фах, навчальний предмет

Бакалавр хореографічних дисциплін, вчитель хореографії

Навчальний заклад

Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, м. Кропивницький

Місто\село, район, область

м. Кропивницький

Контактні дані

Електронна пошта:[email protected]

Відомості про тренінг

Програма Іntel® «Навчання для майбутнього» - найбільша спільна ініціатива Міністерства освіти і науки України, Інституту інноваційних технологій та змісту освіти МОН України, ЦІППО АПН України, ОІППО, ОУОН ОДА та корпорації Intel щодо перепідготовки педагогічних кадрів з ІКТ та новітніх педагогічних технологій, яка уможливлює підготовку школярів до економіки знань XXI сторіччя та надає їм необхідні навички.

Дати проведення тренінгу

з 5 по 9 лютого 2018 року

Місце проведення тренінгу

м. Кропивницький, Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Тренери

Андронатій Павло Іванович, Саленко Олег Олександрович