Портфоліо проекту до тренінгу за програмою "Навчання для майбутнього" Артеменко Дмитро 2018

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук



Назва навчальної теми

«Україна в період хрущовської «відлиги».


F9f46940a2ebdbaebc12be7f49698c93.jpeg

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Історія України

Вік учнів, клас

11 клас, вік учнів 16-17 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект створений для учнів 11 класу, які вивчають курс історія України. Вивчення теми «Україна в умовах політичної та економічної лібералізації суспільства (середина 1950-х — середина 1960-х рр.)» передбачено навчальною програмою МОН України. Після вивчення даної теми в учнів сформується усвідомлення про свою належність до українського народу та сучасної європейської цивілізації; необхідність збереження та збагачення українських культурно-історичних традицій, шанобливого ставлення до національних святинь, української мови, історії, формування культури міжетнічних і міжособистісних відносин. Перед початком вивчення навчального проекту вчитель ознайомлює учнів з майбутньою роботою, розповідає їхні завдання, показує приклади навчальних проектів, щоб учні розуміли, що від них чекають і що вони повинні виконувати. Із учнів формуються групи дослідників і кожна з них обирає собі тему із переліку зазначених вчителем. Групи мають право вибрати форму, в якій будуть відображати результати своєї діяльності (презентація, учнівська публікація чи вікі-стаття), придумати назви своїх груп.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання роботи учнів розпочинається із заповнення таблиці «ЗХД». Учні на аркуші паперу активізують попередні знання і це дозволяє встановити особисті відносини з матеріалами, які належить вивчити. Учні починають з мозкового штурму ідей в області «Знаю». Після демонстрації вчительської презентації учні поодинці або в групах формулюють запитання, які вони хочуть вивчити та записують під заголовком «Хочу дізнатися». Потім, коли учні починають відповідати на питання проекту, вони записують отриману інформацію в наступну колонку – «Дізнався». Вчитель оцінює діяльність окремих учнів та груп, зокрема, в процесі їхньої роботи, відвідування уроків, співбесід (та електронне спілкування з учнями через Інтернет), де він бачить прогрес роботи учнівських груп, віднайдені джерела, Інтернет-ресурси, літературу. Разом з тим, вчитель бере до уваги їхні міркування стосовно шляхів вирішення питання та, за потреби, допомагає виправити помилки в ході роботи. Зустрічі в ході проекту показуватимуть готовність (чи неготовність) учнів до переходу на наступний етап у роботі над проектом. Також вчитель буде намагатися сприяти самооцінюванню і рефлексії, шляхом пропозиції учням оцінити власну роботу, свої думки і навчання та своїх товаришів, методи їх поліпшення. Завершальний етап оцінювання розпочинається із презентації і захисту учнівських робіт (критерії яких визначені вчителем ще на початку проекту), остаточним заповненням таблиці «ЗХД» та контролю знань з теми шляхом нескладного тестування (Форма Google). Після цього вчитель займається підсумковим оцінюванням (100 балів переводиться в 12-бальну систему оцінювання) та виставляє підсумкові оцінки кожному учню в журнал.

Визначення навчальних потреб учнів

Таблиця "ЗХД"

Критерії оцінювання вікі-статті

Критерії оцінювання учнівської презентації

Контрольна робота

Журнал оцінювання учнів

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початку роботи (перший тиждень) вчитель актуалізує знання учнів про метод проектів під час показу своєї вступної презентації. В ній вчитель оголошує мету та завдання проекту, пояснює основні критерії оцінювання роботи учнів. Із учнів формуються групи дослідників, кожна з них обирає собі тему із переліку зазначених вчителем. Підготовчий етап роботи полягає у ознайомленні учнів з цілями проекту, постановки ними своїх особистих цілей. Важливим видом роботи учнів на даному етапі є заповнення таблиці «ЗХД» (перші дві колонки: «Знаю», «Хочу дізнатись»). Впродовж наступного періоду роботи учнів над проектом (другий і третій тиждень) вчитель слідкує за просуванням учнів по проекту та допомагає їм, проводить групові та індивідуальні консультації, спілкується з учнями по електронній пошті, здійснює ведення електронного журналу проекту; допомагає учням, що мають проблеми у навчанні дидактичними матеріалами, зразками необхідних робіт тощо. Групи займаються пошуком джерел інформації, виконують дидактичні завдання, створюють презентації, публікації та вікі-статті. Останній період роботи учнів над проектом (четвертий тиждень) передбачає підготовку учнів до захисту своїх проектів. Презентація результатів роботи. Учні здійснюють самооцінювання своєї роботи і взаємооцінку робіт своїх однокласників. Презентація результатів дослідження на підсумковому уроці. Учні завершують заповнення таблиці «ЗХД» третьої колонки «Дізнався». Після цього вони проходять тестування з навчальної теми, а вчитель завершує даний процес підсумковим оцінюванням і виставляє зароблені оцінки учнів у журнал.

На початку роботи вчитель готує буклет на тему: "Метод проектів"

Стор. 1.jpg Стор. 2.jpg

На початку проекту учні проходять міні-опитування для виявлення загальної ерудованості з теми проекту Визначення навчальних потреб учнів

Документ для фасилітації

Вчительська презентація

Учнівська презентація

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Артеменко Дмитро

Фах, навчальний предмет

Студент факультету історії та права ЦДПУ ім. В. Винниченка. Навчальний предмет - Історія України, 11 клас.

Навчальний заклад

Центральноукраїнський державний педагогічний університет ім. Володимира Винниченка

Місто\село, район, область

м. Кропивницький

Контактні дані

Відомості про тренінг

Програма Intel «Навчання для майбутнього» в Україні. У ході цього курсу студенти працюють над навчальним проектом, в якому особлива увага приділяється пізнавальним інтересам та потребам. Студенти також опановують проектно-дослідницьку методику, роботу з мультимедіа та Інтернет-ресурсами, розробку власних проектів з використанням інформаційних технологій, створення презентацій, публікацій та web-сторінок від імені учнів як представлення результатів самостійних навчальних досліджень. Основна увага приділяється педагогічним аспектам інтеграції комп’ютерних технологій до практики вітчизняної школи. В результаті проходження тренінгу вчитель має розроблене портфоліо навчального проекту, готове до застосування на уроці.

Дати проведення тренінгу

з 4 по 8 червня 2018 року

Місце проведення тренінгу

м. Кропивницький, Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Тренери

Дроговоз Наталія Анатоліївна

Грінченко Віктор Григорович