Портфоліо з теми "Англійський для подорожей" Лабенко Олександр Віталійович

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук



Назва навчальної теми

Англійський для подорожей

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Англійська мова, Англійська мова за професійним спрямуванням

Вік cтудентів

Для студентів першого курсу

Стислий опис проекту

Цей проект об’єднує такі предмети як: англійська мова за фаховим спрямуванням для педагогічних університетів та англійська мова для педагогічних університетів. Основна ідея проекту полягає у формуванні в студентів вмінь та навичок необхідних для усного підготовленого та спонтанного монологічного і діалогічного мовлення, ознайомлювального читання, пов’язаного із подорожами до англомовних країн.

Cтуденти, розділившись на групи за темами топіків повинні відшукати певну інформацію в Інтернеті стосовно можливого спілкування на англійській мові у відповідній ситуації: в аеропорту, на борту літака, на митниці, в ресторані, в готелі, під час подорожі поїздом, автобусом, під час телефонної бесіди та підготувати свої власні презентації, публікацію та Wiki-article. Результатами цього конкурсу студенти будуть постійно поновлювати свій веб-сайт. Проведення проекту розраховано на чотири тижні.

План вивчення теми

План вивчення теми

План реалізації проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Основна мета проекту – усне говоріння та аудіювання забезпечують усне спілкування студентів в діалогічній формі під час подорожей до англомовних країн. Тому на початку проекту ми застосували метод ЗХД та метод та відповідний інструментарій: таблиця ЗХД, анкету у формі Google. Все це використовувалось для того, щоб виявити початковий рівень мовної компетенції студентів з яким вони прийшли для участі у проекті. Впродовж роботи над проектом ми вже застосували такі методи як мовний диктант та бесіду студентів між собою, що реалізовувались на практиці через відповідний інструментарій: словниковий (усний та письмовий) диктанти і тематичні бесіди на різні теми англійською мовою. Це дозволяло нам моніторити процес формування мовної компетенції студентів у процесі навчання. Наприкінці роботи над проектом ми оцінювали успішність проведеної нами та студентами навчальної роботи з допомогою методів тестування (граматика) та діалогу. Студенти самостійно готували діалоги відповідно до заданої (обраної за бажанням) теми. В результаті цього наші вихованці навчилися підбирати словниковий фразовий запас до певної розмовної теми (діалогу), компонувати вивчені слова у певні речення та діалоги, а також влаштовувати міні-сцени за різними видами діалогів:етикетного характеру, розпитування, обміну думками чи то повідомлення

Таблиця ЗХД

Анкета

критерії оцінювання Вікі-статті

Опитування для вивчення навчальних потреб студентів Презентація

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

БУКЛЕТ-проект.технології.jpg БУКЛЕТ-проект.технології 1.jpg

Стаття студента до проекту "Англійський для подорожей"


Робота в проекті починається із бесіди на тему: «Поїздка за кордон: реалії та перспективи», під час якої перед учасниками проекту ставляться запитання і демонструється презентація:

  • Як змінилися перспективи поїздки за кордон у зв’язку із підписанням Угоди з Євросоюзом?
  • Як змінилися перспективи поїздки за кордон у зв’язку із введенням закордонних паспортів?
  • Чи володієте Ви достатніми знаннями з англійської мови, щоб вільно і з задоволенням подорожувати за кордон, де панує англомовне середовище?
  • Чи хотілося б Вам систематизувати знання з англійської мови, щоб вільно спілкуватись з іноземцями під час подорожі?
  • Що говорять Ваші знайомі про те, як вони спілкувалися за кордоном в англомовних країнах?
  • Чи готові Ви особисто і негайно зайнятись вивченням англійської мови для подорожей?

У результаті обговорення формулюємо перелік основних тем, які допоможуть поповнити знання студентів як діяти в конкретних ситуаціях під час подорожі. Пропонуємо відповісти на запитання у Опитуванні (результати опитування допоможуть викладачеві у плануванні своїх наступних дій).

Обговорюємо тематичні запитання і записуємо основні види роботи на заняттях, які допоможуть підвищити рівень мовної компетенції.

      На самостійне опрацювання студентам пропонується таке завдання:
  1. Підготувати (або знайти) певну діалогічну тему із відповідним глосарієм та фразовими словосполученнями.
  2. Порівняти теми, які описуються у звичайних підручниках, посібниках із електронними.
  3. Створити «банк» топіків (діалогів, монологів, типових фразових словосполучень, слів), щоб можна було порівняти їх між собою і використати в навчанні найкращі.
  4. Розділитися на пари та підготувати кожній діаді чотири основних види діалогів: етикетного характеру, розпитування, обміну думками чи то повідомлення
  5. Результати представити у вигляді оформленої папки (включно із додатками, де подати зібрані матеріали, запропоновані вправи, інтернет-ресурси тощо).

Для виконання цього завдання підготовлено розділи на вікі-сайті, на якому потрібно розміщувати свої статті. Для проведення оцінювання та само оцінювання Форма оцінювання вікі-статей проекту «Англійський для подорожей»

Координатор проекту проводить опитування для визначення навчальних потреб студентів. Також це опитування можна проводити упродовж вивчення курсу для фасилітації.

Щоб студентам було простіше готуватися до занять та проводити дослідження їм дано відповідні алгоритми та поради.

Для комунікації студентів між собою та координатором проекту створюється сторінка в мережі Google, де можна всім студентам та викладачеві обмінюватись рефлексіями між собою в аспекті модернізації навчального процесу та досліджень.

Учасники проекту пишуть статті з обраної теми та розташовують їх на Вікі-сайті педуніверситету. Студенти переглядають статті один одного і пишуть обговорення.

Захист проекту здійснюється у вигляді конференції, на якій кожен студент буде доповідати про результати навчання та своїх досліджень. Буклет AL 1.jpgБуклет AL 2.jpg

Документ для фасилітації

Ресурси

Інструкція по оцінюванню Веб-ресурсів

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Олександр Лабенко

Фах, навчальний предмет

викладач, англійська мова

Навчальний заклад

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Місто\село, район, область

м.Кіровоград

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

З 26 січня по 31 січня 2015 року

Місце проведення тренінгу

м. Кіровоград, Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Тренери

Андронатій Павло Іванович - викладач кафедри інформатики

Копотій Вікторія Володимирівна - викладач кафедри інформатики